למה שפע היא הבעיה העיקרית של המשקיע המתחיל?

A18CFF

רוב המשקיעים המתחילים, סבורים שהבעיה שלהם היא שההון העצמי שלהם קטן מדי, אחרים חושבים שהידע והניסיון הם הבעיה שלהם.

אז הבעיה הראשונה והאמיתית שלכם היא השפע והמגוון:

ככל שהאפשרויות והמגוון גדול יותר, יכולת ההחלטה שלנו נפגעת, אנו חשים מוצפים, חשים מבולבלים ובעיקר חשים חוסר בטחון בקבלת ההחלטה שלנו.

כשמדובר בהשקעות, בין אם אלו השקעות נדל"ן או השקעות בשוק ההון, המשקיע המתחיל נחשף בפני מגוון רחב של אפשרויות, לצורך הדוגמא:

  • בבורסה בתל אביב נסחרות קרוב ל- 450 חברות, והן נחלקות לפי תחומי תעשיה שונים, הייטק, קוסמטיקה, נדל"ן ועוד…
  • אם אנו מביטים על שוק הנדל"ן הישראלי, אז יש לנו בישראל כ- 77 ערים (לא כולל ישובים ומועצות אזוריות), בכל עיר יש כמה שכונות לעיתים עשרות, ובתוך שכונה ישנם גם תתי אזורים, כל אחד מהם מהווה שוק ותת שוק שונה עם מאפיינים משלו, לצורך הדוגמא נניח שיש 5 שכונות בכל עיר וכל שכונה עם 3 תתי אזורים ז"א יש לנו מגוון של לפחות 1,155 אופציות שונות.

אז כשמשקיע מתחיל, רוצה להיכנס, הבעיה שלו היא לא הידע או ההון העצמי, הבעיה שלו היא המגוון הרחב, הוא מביט על השפע ולא יודע היכן ההתחלה, האמצע והסוף.

 

אז איך מתמודדים עם כל השפע הזה?

אנו רגילים לחשוב ששפע והיצע הם דברים טובים, אך אנו מגלים שכאשר יש לנו יותר מדי טוב, אנו גם בבעיה.

הדרך להתמודד עם השפע הוא פשוט להתמקד, בכדי להבהיר לכם עד כמה חשוב להתמקד, אני רוצה להשתמש בדוגמאות ברשותכם.

בעברי, הייתי דג עם צלצל, זה סוג דיג בו יש לך משקפת, שנורקל, סנפירים ורובה עם צלצל בקצה, המטרה לצלול לעומק הים ככל שתוכל ולארוב לדגים, כאשר המגבלה היא כמובן קצה גבול הנשימה שלך.

תמונה מאתר Leisure pro

אז הנה שאלת השאלות, אתם יורדים לצלילה, הזמן שלכם מוגבל לאויר שבריאות שלכם ובמהלך פרק הזמן הזה המטרה שלכם לצוד דג:

מתי יהיה לכם יותר קל, כאשר יש דג בודד במים או כאשר אתם בתוך להקת דגים?

הנטיה הראשונית היא לחשוב, שיהיה יותר קל לפגוע כאשר יש מולנו להקת דגים, הרי מה הבעיה, נרים את הצלצל, נכוון למרכז ו- "נשחיל" איזה דג, אז זהו שזה לא עובד, כשיש להקת דגים הרבה יותר קשה לפגוע בדג, למה?

מכיוון שאנו לא מכוונים כי אנו לא מממוקדים, כדי לפגוע בדג, צריך להתמקד על דג,לכוון על דג ולירות על דג ספציפי . כמעט כל דיג צלצל לומד מהניסיון שמאוד קשה לפגוע כשנמצאים בתוך להקת דגים, גם אם יש שם אלפים של דגים- השפע מבלבל ומפריע לכן יש להתמקד.

השפע מבלבל ולא ממקד

 

למה הזברה לובשת פיג'מה?

דוגמא נוספת וחביבה באותו הנושא היא הזברות בסוואנה האפריקאית, אז מה היתרון שהפסים של הפרווה מקנים לזברה?

להזכירכם הזברה לא חיה בעולם שכולו אידיליה, היא חיה בעדרים בסוואנה באפריקה, הסוואנה מלאה בהרבה טורפים שרוצים לנשנש לעצמם צלעות זברה לצהריים, כמו: אריות, צ'יטות, צבועים טלואים ועוד..

כל הטורפים הללו הם טורפי מרדף, הם למעשה רודפים אחרי הטרף שלהם.

חפשו את הזברה יוצאת הדופן. תמונה מאתר alamy

כעת תארו לעצמכם, שאתם לביאה שתפקידה לצוד זברה מתוך העדר הזה, וידוע שזברות לא אוהבות להטרף ע"י לביאות, אז מה הן עושות, הם מתחילות לרוץ לכל עבר, אחת רצה ימינה, השניה שמאלה, אחת אחורה ועוד 5 קדימה, ויש בלאגן וכולן מבוהלות, אך מה הלביאה רואה?

הלביאה רואה בעיקר בלאגן של שחור ולבן בעיניים, הרבה פסים מתערבבים וזזים לכל כיוון ולכל עבר.

לצוד זברה במרדף מתוך עדר זה מאוד קשה, למה? כי קשה להתמקד, בכדי שהלביאה תצליח לצוד זברה, היא חייבת בסופו של דבר להתמקד על זברה אחת ספציפית ופשוט לרדוף אחריה.

להשכלה כללית- סטטיסטיקות ההצלחה בציד הן מאוד נמוכות, כאשר לביאה יוצאת לציד/מרדף אחוז ההצלחה שלה נמוך ועומד 17%בציד יחידני (כאשר היא צדה לבדה).

 

המיקוד הוא הצעד הראשון שלכם בעולם ההשקעות-

משתי הדוגמאות שהצגתי לכם, ברור שבכדי להצליח חשוב להתמקד. לכן כמשקיעים שמתחילים, חשוב לדעת ולבחור את האזור/התחום הרלוונטי שאתם רוצים לפעול בו, כללי האצבע לבחירת שוק, מתוארת לפי שיטת הכריש לביצוע חקר שוק, בכדי להתחיל להשקיע בנדל"ן חשוב קודם כל לנסות ולהתמקד על אזור מסויים ולהתחיל ללמוד והלכיר אותו.

מיקוד באופי הנכס הוא הצעד השני שלכם-

יש הרבה סוגי נכסים, הנכסים הם לא מקשה אחת ואחידה, לכן צריך להבין מה הסוג העדיף עלינו או לאיזה סוג אתם מתחברים יותר, כל סוג נכס גם דורש התנהלות וניהול שונה.

 

אז אם זה כל כך "פשוט" למה זה כל כך מסובך?

הצעד השלישי הוא המבוכה, למשקיעים מתחילים יש מבוכה, הם  מפחדים לצאת מהבית ולהסתובב ברחוב ולשוחח עם אנשים, הם מתביישים להתקשר למודעות מכירה ולקבוע עם בעלי הבית כדי לראות את הנכס, כאשר הם בנכס, הם נבוכים ולא יודעים מה לשאול.

אז הנה החדשות הטובות- זה עובד, פעם פעמיים ראשונות זה קשה, זה מפדח ואולי לא נעים, אבל זה עובר ואז הבטחון שלכם מגיע ואז מתחיל חקר השוק.

 

איך אני יכול לעזור לכם?

בעקרון אפשר לעשות זאת לבד, החסרון הוא בעיקר הזמן שזה לוקח לעשות חקר שוק מקיף, בתהליך הכשרת המשקיעים שלי, אני מקצר עבורכם את הדרך הזו, אני מלמד אתכם כיצד לבצע חקר שוק בצורה מתודית מסודרת, לפי עקרונות מובנים, כיצד מארגנים ומסדרים את כל המידע שאספתם, בטבלאות ייעודיות ובקבצי שליטה על כל הנכסים שראיתם, כאר רואים 5-7 נכסים זה נחמד ועוד זוכרים לא צריך כלום, אך כאשר מבצעים חקר שוק ורואים 37-63 נכסים (סתם דוגמא לעיתים זה יותר/פחות) זה מתחיל לבלבל, בעיקר כשרוצים לנהל מעקב תקופתי.

מעניין אתכם? תשאירו פרטים בלינק ואני כבר אדע ליצור עמכם קשר.

יאללה לכו להתמקד,

בהצלחה משקיעים יקרים

 

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן