מה בין נכס לדירה?

מאחר וזהו הפוסט הראשון בבלוג של 'נדלניסט בדרכים', חשבתי שיהיה זה מן הראוי לנסות ולפרום כאן את הבלבול בין המושג נכס למושג דירה. כעת אני אבלבל אתכם קצת עם לוגיקה ואומר כי דירה אינה נכס, אך נכס בהחלט יכול להיות דירה!

מבלבל?  מייד אסביר.

אנשים רבים טועים ובעיקר מטעים את עצמם באומרם כי הדירה בה הם גרים הינה הנכס שלהם. כמשקיע בנדל"ן הדירה בה אני מתגורר אינה מהווה נכס עבורי.

אמנם ללא קשר למקור האטימולוגי של המילה נכס, כמשקיע אני מתייחס למילה נכס מלשון נכנס, מכאן שעבור המשקיע נכס הינו 'ישות פיננסית' כלשהי אשר מכניסה כסף לבעליה. במקרה של השקעות בנדל"ן נכס יכול להיות דירה להשכרה, המכניסה כסף לבעליה בצורה של דמי שכירות המשולמים מדי חודש בחודשו.

דירה לעומת זאת, אינה נכס, מאחר ואנו מתגוררים בדירה (בין אם בבעלותנו או בשכירות), אנו משלמים את חשבונות החשמל, המים, דמי שכירות (או משכנתא), דירה מהווה עבורנו הוצאה כספית ולא הכנסה כספית.

ההסבר לעיל אינו מילוני כי אם רעיוני, ברגע שנתפוס ונבין את הבדל הזה בין המושגים הללו דירה/נכס, כך ישתנה גם יחסנו והתנהלותנו עם כל אחד מהם.

חישבו על כך……דירה אינה נכס מכאן שההתיחסות וההתנהלות אינם זהים.

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

שיתוף ב facebook
לשתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
לצייץ בטוויטר
שיתוף ב linkedin
לשתף בלינקדאין
שיתוף ב pinterest
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

10 מחשבות על “מה בין נכס לדירה?”

 1. לנדל"ניסט בדרכים,
  מברוק על האתר המקסים !
  דחיפה רצינית לאנשים להשקיע בדירה.
  מסכים עם דבריך.
  כל הכבוד!

  • שלום רב ./.

   בקרוב יוסף לאתר עמוד 'צור קשר', כל מי שירצה יוכל לכתוב אלי ישירות ואשמח לענות לעזור ולהחליף דעות.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן