מה משותף לאנשים ופילים?

פיל

לפני אי אלו שנים (20 ליתר דיוק) , כשהייתי צעיר ויחסית יפה, הייתי נוהג לטייל בגפי בכל מיני מקומות בעולם, לוקח תרמיל ונעלם לחודש-חודשיים בכל מיני מקומות.

באחד מאותם מסעות טיילתי בקמבודיה, שם ישר נדדתי לאזורים המיוערים של המדינה, כי ג'ונגלים תמיד ריתקו אותי. באחד מהסיורים שלי בשבילי הג'ונגל ע"ג קטנוע ששכרתי, באחד העיקולים כמעט והתנגשתי בפיל ענק שהגיח מולי באמצע הסיבוב, למזלי הצלחתי לבלום.

על הפיל ישבו 2 רוכבים השייכים לאחד משבטי המיעוטים החיים במעבה היער.

אני זוכר עד היום שתמיד ריתקה אותי השאלה: כיצד חיה כמו פיל השוקלת 4-5 טון, בגובה של 4 מטר, סרה למרותו של אדם השוקל בקושי 60-70 ק"ג (הקמבודים קטנים)?

 

איך שולטים במישהו/משהו למרות שיחסי הכוחות לטובתו?

מאוחר יותר בחיי פגשתי שוב בפילים והפעם דרך סרט דוקו, שהראה כיצד מאלפים פילים בהודו, כיצד לוכדים פיל פרא שגדל במעבה היערות ומאלפים אותו. מתברר שהפיל עובר סדרת אילוף קשה ואכזרית במיוחד אשר במהלכה בעיקר עוסקים ב- "לשבור את רוחו".

ברגע שרוחו ואופיו של הפיל נשבר, הוא הופך לממושמע וסר למרותו של הנוהג שלו אדם הקטן משמעותית ממנו.

זה תהליך שריתק אותי, הרי הפיל מודע לכוחו, הוא מודע לקלות בה הוא יכול להעיף את הרוכב ולרמוס אותו תחת משקלו, אך בכל זאת לא עושה זאת.

הסיבה היא- שהפיל תודעתית לא שם, הוא אפילו לא חושב על זה, במציאות בה הוא שרוי, הוא "נועד" למלא את הפקודות של הרוכב, המציאות בה הפיל חי, לא מכילה מצב בה הוא קם על הנוהג בו.

 

בעולם ההשקעות יש אנשים שהם פילים-

אחד הדברים שמרתקים אותי בעולם ההשקעות הוא זוית הראיה של רוב האנשים, אשר מודעים לפוטנציאל הגלום בביצוע השקעות טובות ונכונות, אך עדין מתעלמים מאפשרות זו ובוחרים שלא להכנס לעולם זה.

זה מזכיר לי את הפיל אשר "שברו את רוחו", גם אנחנו כאנשים, החשיבה ותפיסת העולם שלנו מושפעת רבות מהסביבה בה גדלנו, מההורים שלנו, מהחברים שלנו והחינוך שלנו.

אנשים אשר גדלו בבית אשר אינו עוסק בהשקעות והחשיבה הפיננסית אינה דבר שבשגרה, המח שלהם בכלל לא מחווט בחשיבה שלו לכיונים הללו, ודומה לאותו הפיל "ששברו" אותו. לכן קשה להם להבין ולתפוס את התמונה של עולם ההשקעות למרות שהם מודעים לפוטנציאל שלו.

החומות שהכי קשה לאנשים לבקע הן החומות המצויות בראשם. אלו החומות המונעות מהם לצעוד בכיוון הנכון, היעיל והמועיל עבורם. הם שבויים בתפיסות עולם אשר מונעות מהם להתקדם הלאה. ובדיוק כמו הפיל הנשלט ע"י הנוהג בו, כך האנשים נשלטים ומוגבלים ע"י החומות בראשם.

 

כיצד ממוטטים את החמות הללו?

כמי שפעם היה בעל חומות מרובות בתוך ראשו והצליח למוטט אותם, הסיבה שהצלחתי למוטט את החמות הללו היתה בעזרת ידע, מידע ותעוזה.

הידע והמידע עזרו לי להבין, מה לא בסדר בחומות הללו ומה המקור שלהן, למעשה התחלתי להבין, כיצד נבנו החומות הללו. וכמו מהנדס/אדריכל שעסקו בלתכנן ולבנות משהו, תוך כדי הבנת נקודות התורפה והחולשה שלהם הידע שאספתי וצברתי עזר לי להבין את נקודות החולשה של החוות הללו ואט אט לסדוק אותן.

אך ידע ומידע לבדם אינם מספיקים, יש צורך גם בתעוזה, התעוזה גורמת לנו לייצר פעולה, אשר בעטיה אנו מגיעים לתוצאה. הפעולה מגיע בצורה של עשיה וביצוע מעשיים בשטח.

במקרה שלי זה היה:

  • צבירת ידע על עולם ההשקעות בכללותו
  • איסוף מידע על נכסים רלוונטים
  • תעוזה– ביצוע וחתירה לעיסקת נדל"ן.

בהמשך, כמי שביצע זאת פעמים מרובות, התחלתי גם ללוות, לייעץ ולסייע לאחרים ששרצו אך היה להם קשה לשבור את החומות בראשם, בשמחה עזרתי להם.

בשנתיים האחרונות גיבשתי את כל הידע, המידע, התעוזה והניסיון הפרקטי שלי ויצרתי תהליך מאוד ממוקד ותכליתי הנושא תוצאות עבור המשתתפים בו. זהו תהליך הכשרת המשקיעים, אשר בנוי בצורה מאוד מתודית ומעשית מאוד. התהליך לא מסובך, אך הוא דורש התמדה ונכונות לעמוד במשימות, המציאות מראה שהמובחרים שלקחו אחריות על החיים שלהם, הצליחו ורכשו נכסים במהלך ולאחר התהליך עצמו.

אם תהליך שכזה מעניין אתכם, אתם מוזמנים להשאיר פרטים בלינק ולהצטרף למחזור הבא של תהליך הכשרת המשקיעים שלי.

 

 

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן