מה עוזרים הרבה אגוזים כשאין שיניים?

לא מזמן כתבתי על זיהוי של הזדמנות וניצולה. נהיר לכולנו כי זיהוי של הזדמנות הוא מרכיב חשוב בהפיכתנו למשקיעים מוצלחים. הרי ביצוע של עיסקאות 'רגילות'  הן נחלתם של רוב המשקיעים הממוצעים. אולם, אם ברצוננו להיות מעל למשקיעים הממוצעים, זיהוי הזדמנות הוא רק 50% מהדרך להפיכתנו למשקיעים טובים.

המרכיב הנוסף בהמשך זיהוי הזדמנות הוא היכולת לתפוס את ההזדמנות, היכולת לנצל אותה, היכולת לקפוץ על אותה הזדמנות….. מה זאת אומרת?

זה לא ייאמן כיצד 'חוק מרפי' תמיד יתפוס אותנו לא מוכנים, ולא משנה עד כמה  נתכונן לקראתו. במקרה שלנו כמשקיעים חוקי מרפי מכים בנו בדיוק כאשר יש לנו הזדמנות חד פעמית, בדיוק כאשר נופלת לידנו עיסקה שלא תחזור עוד.

שמתי לב, כי לרוב, פספוס של הזדמנות כלל אינה קשורה לחוקי מרפי, אלא דווקא עקב התנהגות רשלנית של המשקיעים, המונעת מהם לנצל את ההזדמנות אשר הגיע לפתחם. הכלל הכי חשוב בניצול הזדמנויות הוא כלל הנזילות!!!

הכלל הזה הוא מאד פשוט, הן להבנה והן לביצוע. האחריות שלנו כמשקיעים היא תמיד להיות במצב בו חלק מההון שלנו מצוי בצורה נזילה, ואומר- מזומן בכיס (או בעו"ש)! זה כלל לא משנה אם אתה משקיע גדול, יזם עתיר ניסיון או איש עסקים מנוסה וממולח. כאשר מגיע הזדמנות ואינך נזיל, קרוב לוודאי שתאבד אותה.

הנזילות מאפשרות לנו להיות בעלי תגובה מהירה. זכרו, כאשר מגיעה אליכם ההזדמנות, סביר להניח שיש כבר מישהו שנושף לכם בעורף על העיסקה הזו, לכן אם לא תהיו מהירי החלטה, קרוב לוודאי שתפספסו אותה. מצבים כאלו הם לרוב בינאריים, הוא שלקחת את ההזדמנות או שפיספסת אותה, אין תוצאת ביניים.

לכן, עליכם כמשקיעים תמיד לדאוג למצב בו יש לכם הון נזיל מוכן ומזומן (תרתי משמע) להזדמנות אשר תגיע אליכם בהפתעה. לסגור עיסקה ואז להתחיל לחפש את ההון עבורה, זה ממש כמו לחפור באר במדבר אחרי שכבר נהיית צמא, לרוב זה לא יעבוד וזה יהיה מאוחר מדי.

הנזילות הינה כח, נזילות מצדכם, תתן לכם יתרון אדיר כנגד מתחרים פוטנציאלים על אותה עיסקה, בעוד והצד שכנגד מתמהמה כי הוא מחפש כיצד לממן את העיסקה, אתם יכולים כבר לסוגר אותה ולו בגלל העובדה הפעוטה הזו שאתם נזילים.

אנשים- הם חיות פשוטות הפועלות על אינסטינקטים. ובעולם העסקים לאנשים יש חוש ריח מפותח לכסף בעיקר שהוא כסף מזומן. לכן ברגע שיהיה לכם את המזומן בכיסכם, ותדעו להשתמש בו בחוכמה, הצד השני יריח ויפעל עפ"י האינסטינקט הבסיסי שלו והוא: להעביר את המזומן מכיסכם, לכיסו. עובדה בסיסית ופשוטה זו, תתן לכם את היתרון לסגור את העיסקה בצורה מהירה לטובתכם.

משקיע נזיל, כמוהו כדמות הלקוחה מקרב אקדוחנים במערב הפרוע, שם השולף הכי מהיר הוא זה שנשאר במשחק ובחיים. הנזילות מאפשרת לנו כמשקיעים "לשלוף" מהר ולסגור עיסקה.

קרלוס סלים, אחד מעשירי העולם (טייקון מכסיקני), אמר פעם כי היתרון הכי גדול שיש למשקיע/ליזם זה היותו נזיל. אני חושב שכדאי להקשיב לאחד כזה, הוא יודע מה הוא מדבר.

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן