מכתב פתוח- למעריץ שמעתיק ממני

6543

זה הפוסט שאני הכי לא נהנתי לכתוב


ברצוני להדגיש כי אני רואה הנאה גדולה וזכות גדולה לכתוב עבורכם בבלוג זה וכן באתר. האתר והבלוג הוקמו לראשונה בשנת 2012 מתוך כוונה שיהוו יומן מסע שלי עבורכם, עבור אלו שמחפשים את תחילת דרכם. המטרה היתה לשתף אתכם, להכניס אתכם לתוך הלכי החשיבה שלי וכמובן לשתף מניסיוני הן בהיבט האקטואלי והן בהיבט המעשי של השקעות נדל"ן.

הבלוג הזה גדל, התרחב ויש בו היום יותר מ- 400 עמודי תוכן, החל מ- 2012, אני שמח לשוחח עם חלק מכם ולגלות שיש כאן כאלו שעוקבים אחרי באדיקות גדולה ב- 7 השנים שהוא קיים.

עם הזמן ובעיקר בשנה האחרונה יצאתי מהאנונימיות שלי כעומד מאחורי הבלוג, לפני כ- 3 שנים נפתח גם עמוד הפייסבוק  ואני שמח על כך.


אך כנראה שעם הדברים הטובים מגיעים גם,

דברים פחות נעימים


לצערי הרב, אני מגלה כי יש מי שקורא בבלוג הזה ופשוט, מעתיק את תכניו, בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים.

יש שיאמרו שהעתקה הינה צורת החנופה והמחמאה הגדולה ביותר, אז אמרו… אני רואה בזה יותר חוסר מוסר וכבוד בסיסי.

כמי שהגיע מעולם המדע הנשען על החלפת דעות ופרסומים, זה מאוד מקובל שמצטטים ומעתיקים קולגות, אך זה נעשה תחת כללים מוסדרים ומחמירים, תוך נתינת מראי מקום רלוונטים עם קרדיטים ראויים לכותבים אשר צוטטו.

אזהרה ראשונה:


עם גילוי מקרה העתקה הראשון שחל לפני כמה חודשים, נעשתה אליך (כן…כן…אליך, אני יודע שאתה קורא כאן) פניה מאחורי הקלעים, בנחמדות על דבר זה והצהרת שזה לא יותר מצירוף מקרים (צרוף מקרים של זהות ברמה של כמעט 90% מהכתוב) מוזר ומיוחד.

חשבתי ששם שמנו את העניין מאחורינו, עם זאת מאז אני רואה ומתעד עוד 2 העתקות גסות, אך הפעם כנראה החלטת להפנים ולנסות להשתכלל ולבצע העתקות ולהסוות אותן.

תראה סגנן הכתיבה שלי מוכר, מטבע הלשון שלי מוכר, ובמשפטים שאני אומר יש אופי, כך שבנקל זיהיתי את הניסיונות הללו. צר לי שהמשכת לעשות זאת מבלי לתת קרדיט ראוי!

צילומי מסך


פוסט זה נכתב יותר למענך מאשר למעני!

מאז המקרה הראשון, כל העתקות תועדו בצילומי מסך ואף זכית לתפוס כמה ביטים בתיקיה שהקדשתי לך ע"ג המחשב שלי (יותר נכון בענן).

החומרים הועברו למספר קוראים בלתי תלויים בכדי שיחוו דעתם האם יש כאן אכן העתקה ובמקביל הועבר החומר לעו"ד, כולם אישרו ללא ידיעה וללא תלות אחד בשני כי אכן יש כאן העתקה ברורה ואף ניסיון להסוות, אך כפי שאמרתי, הכתוב מבהיר זאת בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים.

מאמצי ההסוואה נעשים גם באופן שהמעתיק מחפש בעיקר תכנים ישנים, חלקם משנת 2012 כנראה בכדי לעבור מתחת לראדר הקוראים שלא ממש זוכרים את כל אשר קראו כאן, אך היה סמוך ובטוח שאני די זוכר מה כתבתי, ויש סימוכין לכל המקור של העתקות אלו.

אז מה אומר לנו החוק לגבי הפרת זכויות יוצרים?


טרחתי וקראתי למענך את לשון החוק ואני מביא ממנו כמה קטעים רלוונטים, למען תחשוב על מעשיך והשלכותיהם החוקיות וחוק העונשין.

אתה כנראה נתפסת כאן בהפרה של יצירת נגזרת לפחות בנשי התעודים האחרונים, התעוד הראשון הוא ממש העתקה:

מאתר נבו

לאחר שביססנו זאת (עם ההוכחות וצילומי המסך- שאני כרגע לא מראה כי המטרה לשמור לפחות כרגע על שמך הטוב והנאה מחמת הספק), ולתת לך הזדמנות לבצע שתי מהלכים:

  1. לערוך את הפרסומים הרלוונטים תוך מתן קרדיט וקישורים למקור.
  2.  לחדול במיידית מהמשך העתקה.

הסיבה כי אני דורש כרגע לא למחוק את הכתוב והמועתק כבר הוא כי נכון לרגע זה אין לי רצון ממשי לפגוע בך במישרין תוך שמירה על כבודך ולהשאיר פתח להיות הגון.

כמו כן אתה גם עברת על הזכות המוסרית בהפרת זכויות יוצרים, למענך הדגשתי את הכתוב:

הסכות המוסרית- מאתר נבו

אך יותר מענין כיצד חוק העונשין רואה את העברה על זכויות יוצרים:

העונשין להפרת זכויות היוצרים, מאתר נבו

הלכתי וחיפשתי מה באמת אומר סעיף 61 (א)(4) לחוק העונשין, והבאתי אותו לכאן כדי שיובהר לך בבירור, איך החוק מביט על העניין, ומהו אותו הקנס ומה גובהו, הכוונה מהסעיף הקודם היא פי- 10 מאיזה קנס?

גובה הקנס לפי חוק העונשין, מאתר נבו

הבהרות וסיכום דבר:


  • כותב שורות אלו אינו עו"ד, ומביא את לשון החוק כפי שפורסמו מבלי לתת פרשנות.
  • שמו של המעתיק/ה נשמר כרגע חסוי, מאחר והמטרה היא לחדול את פעילות הפלאגיאט לאלתר! ולשמש כאזהרה לבאות ולשמור על זכותי לתבוע באם תמשיך.
  • החומרים הועברו לעיון עו"ד כפי שהוזכר לעיל.
  • השלבים הבאים יהיו מכתבי התראה ופניה לסעדים משפטיים
  • במקביל תהיה פניה לכל מנהלי הקבוצות בהם הכתוב פורסם למחיקה ועדכון הכתוב
  • במידת הצורך תהיה גם פניה למדיות החברתיות הרלוונטיות עם הוכחת הפרת זכויות יוצרים.

המטרה היא לגרום לך לחדול בטרם יגרם נזק הן לשמך, לעיסוקך ואולי גם לכיסך.

אני משקיע נדל"ן ויזם ואין לי עניין לבצע רווח כספי מתביעות כאלו ואחרות, כל שאני מבקש זו הוגנות ומוסר בסיסיים שאני מקווה שתחליט לכבד לאחר אזהרה זו.

מקווה כי תקח דברים אלו לתשומת ליבך ונשאיר את האפיזודה הזו מאחורינו.

בכבוד רב,

ד"ר אלחנן מגידוביץ', גורו נדל"ן.

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

מחשבה 1 על “מכתב פתוח- למעריץ שמעתיק ממני”

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן