מעבדות לחרות כלכלית….

בימים אלו כאשר אנו מקבלים בראש כפוף, את הגזרות הנוחתות עלינו מלמעלה זו הזדמנות טובה להיזכר בפוסט שכתבתי ממש לפני כניסת חג הפסח השנה, הלא הוא חג החירות. באותו פוסט נגעתי בנקודה הכואבת של היות מרביתנו עבדים פיננסיים מודרנים, בהם הממונים עלינו ובעלי החברות הם נוקשי העבדים המודרנים. פוסט נוסף באותו הקשר, דן במציאות המרה של חלקנו כשכירים בהם רבים מאיתנו יעשו הכל בכדי לרצות את הממונים עלינו, התנהגות  כלכלית ופיננסית המזכירה לי כלבי ים.

אז למה כל ההקדמה הזו? ההקדמה הזו כאן במיוחד כדי להזכיר לכם קוראים יקרים, מהי מטרתו של האתר הזה. מטרת האתר והבלוג היא לסייע לכם לקחת את עצמכם כמה צעדים קדימה לעבר החרות הפיננסית, להגיע ליעד בו לא תהיו תלויים במעסיק, אלא תהיו אדוני הזמן שלכם. לא! אני לא רוצה להביא אתכם למצב של התפטרות מהעבודה, אבל אני רוצה לעזור לכם להגיע למצב בו לא תצטרכו להיות תלויים בעבודה לצורך קיומכם. וזה הבדל תהומי וחשוב.

השבוע האחרון התבשרנו בכמה מהמתנות של שטייניץ:

– הגזרות המשפיעות עלינו ישירות

1. הוספה של 1% למס הכנסה. המשמעות היא שנשלם יותר מס, ואומר יישאר לנו פחות כסף עבור עצמנו. מכאן שמשפחות אשר גם כך מנהלות תקציב חודשי המצוי בגרעון קבוע, למעשה רק יגדילו את הבור. לאלו אני ממליץ בחום לעיין בטיפים להתנהלות כלכלית נכונה.

2. העלאת המע"מ ב- 1%. המשמעות היא שרוב המוצרים אותם אנחנו צורכים, פשוט יהיו יקרים יותר.

3. העלאת מסי מעסיק. המשמעות היא שעלות העסקת השכירים תעלה, מכאן שחברות יאלצו לפטר אנשים בכדי לעמוד ביעדים שלהן.

– הגזרות המשפיעות עלינו באופן עקיף או מבחירה

1. העלאת המס על סיגריות ובירה, ז"א תהיה עלית מחירים של 3 ש"ח לערך לקופסת סיגריות ועד כ- 4 ש"ח לכוס בירה חצי ליטר. אז נכון שסיגריות זה לא בריא (ואנוכי כלל לא מעשן) אבל גם את הבילויים ורגעי הפורקן של אזרחי העם הפכו לקשי השגה. על גזרה זו ניתן להתגבר בנקל, פשוט לצמצם בילויים ומותרות.

2. קיצוץ רוחבי של 5% השנה ו- 3% שנה הבאה. המשמעות היא שפחות כספים יוזרמו לשרותים קהילתיים, לא יבצעו עבודות פיתוח של תחבורה ציבורית וכיו"ב. ז"א או שהשרותים לא ישוכללו, במקרה הטוב הם ישאר במצבם במקרה הגרוע והסביר כנראה נראה ירידה בקבלת השרותים השונים.

מדוע אני מזכיר כל זאת? האם אני רוצה להפחיד אתכם?

לא, כלל לא!

אני לא רוצה להפחיד אתכם, אני רוצה לטעת בכם מוטיבציה, עבורי אלו רק סיבות המעניקות לי מוטיבציה להגיע מהר יותר ליעד החרות הפיננסית, להגדיל כמה שיותר את הכנסותי הפאסיביות, להשיל מעלי את כבלי העבדות במהירות האפשרית.

אל תפקירו את גורלכם בידי אנשים אחרים, אל תתנו לשטייניץ, ביבי, החברה בה אתם עובדים, המעסיק שלכם, הממונה עליכם בעבודה, לקבוע את מהלך חייכם. הפכו את הקערה על פיה, שברו את הכלים, עשו כל שביכולתכם בכדי להחזיר את השליטה על חייכם לידיכם, רק אתם יודעים מה טוב יותר עבורכם. האמינו לי ששטייניץ וביבי….ממש לא מדירים שינה מעיניהם עבורכם.

 

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

מחשבה 1 על “מעבדות לחרות כלכלית….”

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן