משל הצב והארנב- האמת שלא סופרה

מכירים את משל הצב והארנב?

כן המשל הזה, מאת איזופוס, שסיפרו לנו בתור ילדים, על התחרות ריצה בין הצב והארנב.

תזכורת קלה:

משל הצב והארנב:


הצב והארנב עשו התערבות, ההתערבות היתה על תחרות ריצה, המנצח כמובן מי שחוצה את קו הגמר.

הארנב נתן רייס על ההתחלה כמו צ'יטה על סטרואידים, כשלא ראה את הצב מאחוריו החליט לעצור לנח ונרדם…. הצב בעקשנותו אט…אט… המשיך להתקדם כשהארנב התעורר, הוא ראה את הצב חוצה את קו הגמר.

כאן, מנסים להנחיל לנו את מוסר ההשכל, של העבודה הקשה וההתמדה, שאין לזלזל בחלש ועוד….

על קו הזינוק

אך זהו לא כל הסיפור, והמשל האמיתי מובא כאן לפניכם, עם מוסר השכל שונה וחשוב יותר מכך.

הסיפור האמיתי- על הצב והארנב


לפני שנכנס לתוככי המשל, אני רוצה להכיר לכם את הדמויות ואת המציאות בה התחרות האמיתית הזו מתקיימת.

הצב- הוא בחור איטי באופיו, טיפוס רגוע, הוא שכיר, הולך כל יום לעבודה ביודעו כי המשכורת דופקת. למה לקחת סיכונים? הכי בטוח זה הידוע- ללכת לעבודה כל יום, בלי דאגות, ראש קטן כזה. עזוב אותו מלחשוב קדימה, הוא רק רוצה לגמור את החודש, לחסוך קצת בצד לילדים, לשים קצת כסף בפק"מ (נא לירוק 3 פעמים כמו שרואים חתול שחור כשמוזכרת המילה פק"מ), לחסוך זה הכי טוב, אין כמו ללכת לאט אבל בטוח. כשיש לו רעיון, הוא מתייעץ עם חבריו הצבים, וכולם אומרים לו שהרעיון לא יעבוד וגם מסבירים לו מדוע יכשל. ככה הוא, טיפוס של הרגלים של דברים קבועים, למה לזעזע את העולם. לא אוהב לעשות גלים בגיגית.

הארנב- טיפוס משוגע, לא מסוגל לנח לרגע, חייב לרוץ לשם….ואז לכאן….ואח"כ לקפוץ למקום אחר. הוא טיפוס של עשיה, הוא לא הולך בתלם, הוא יוזם, מחפש כל הזמן לקדם דברים ולהזיז אותם. יש לו רעיונות והוא הולך אחריהם. כל העולם אומר לו לא, והוא רואה ושומע רק כן. כשאומרים לו שמשהו לא יעבוד, הוא תמיד חושב איך זה יעבוד? כאומרים לו שזה מסוכן מדי הוא חושב איך הוא ממזער סיכונים. כזה הוא, כל הזמן מוחו קודח ועסוק.

המציאות מסביבם- קו ההתחלה של שניהם מתחיל אי שם אחרי הלימודים באוניברסיטה/ מכללה. שניהם סיימו צבא, שניהם נסעו לחו"ל ככה קצת לנקות את הראש אחרי הבלאגן של עזה ולבנון, אחרי כל הלחץ והמתח וכל העמידה בזמנים של הצבא. מה שיפה בקו ההתחלה הוא שכולם יודעים היכן הם מתחילים, קו הסיום הוא גם ידוע, קוראים לו פנסיה, קו הסיום מסמל את הפנסיה, את הנקודה בה הצב והארנב יכולים לנח ולהתחיל להנות מהחיים הטובים, השאלה היא רק מתי מגיעים לקו הזה…..

סיפור שהיה כך היה-

יום אחד נפגשו הצב והארנב בבר השכונתי, כן ההוא בפינה של רוטשילד, הם לא התראו מאז סיימו את כיתה י"ב, הזמינו את האחד לשני לבירה העלו זכרונות, והשלימו פערים, בסוף הערב ככה סתם מתוך שכרות הם התערבו, הם התערבו על תחרות ריצה, תחרות הריצה של החיים.

לחצו ידיים, נפרדו בחיבוק לפנות בוקר ויצאו איש איש לריצת חייו, התחרות החלה…

הצב- אחלה בחור שבעולם, הוא אחד שמתמיד, אם הוא מתחיל משימה ביי הוק וביי קוק הוא יסיים אותה, לא רואה ימינה ולא שמאלה. מצא התמחות בחברה טובה, הוא הביט קדימה וידע שיש לו עתיד בחברה, אם רק יתמיד וישקיע הוא יתקדם לאט לאט…. ככה זה כשעובדים קשה עולים אט אט בסולם.

התחתן הביא ילדים, פתח לכל ילד תוכנית חסכון והחל לחסוך, ליום סגריר.

בנתיים ידידנו הארנב- הוא הבין, שהעולם זז במהירות, העולם השתנה, העולם בו הוא חי, לעומת העולם שלפיו התחנך על פי הוריו, אלו שני עולמות שונים. הוא הבין, שהוא חייב לעשות משהו שונה, ממשהו מיוחד, כי אם הוא יעשה מה שכולם עושים הוא פשוט יגיע לאן שכולם מגיעים. המחשבה הזו גרמה לו לנדודי שינה, לעיתים גם היה קם בצעקה עם זיעה קרה על מצחו. הרעיון להגיע לאן שכולם מגיעים, הציק לו, הוא רצה להגיע רחוק יותר, גבוה יותר, טוב יותר. הוא רצה יותר לילדיו, בחזונו הוא ראה נכסים לכל ילד.

הוא החליט שהוא משקיע, הוא הבין שהפתרון הוא לדעת לגלגל כסף, הוא הבין שכסף לא חוסכים, אלא כסף מפעילים ומגלגלים. ההון הראשוני שלו היה נמוך, אך זה לא עצר בעדו. הוא הבין שאם הוא יתחיל אפילו בקטן, בסוף הוא יצליח בגדול.

וכך הארנב שלנו החל להשקיע, הוא החל לרכוש נכסים, חלקם יצרו עבורו תזרים מזומנים, אחרים הוא ידע לקנות בהזדמנות ולמכור לאחרים ברווח.

כך השנים עברו להם והתחרות בעיצומה…..

הצב- השתעבד למשכנתא, רכש את בית חלומותיו, המשיך לחסוך לילדיו, החסכונות נשרפו על מימון הלימודים באוניברסיטה, העיקר שיש לילדים תעודה שניתן לתלות על הקיר, וכעת הם צריכים לעבוד בשתי עבודות בכדי לחסוך, כי הם רוצים גם להקים בית ומשפחה. לצב היתה הזדמנות לרכוש להם דירות,  לאחר המשבר בארה"ב הוא רצה לרכוש דירה, אבל כל הצבים אמרו לו, מה אתה משוגע? המפולת תגיע גם לכאן, חכה שהמחירים יתרסקו, המשבר בוא יבוא. המשבר לא בא ואז כשהוא ממש אזר אומץ ורצה לרכוש נכס קטן בא לפיד והבטיח להם מע"מ אפס, אז הם לא קנו, כי למה לקנות אם אפשר להאמין להבטחות של דירות ב- 17% פחות? אז הם המתינו.

שוב המציאות ברחה להם, יחד עם לפיד לאופוזיציה…

הצב לא אמר נואש, הוא התחיל להסתובב עם מתווכים כי הוא הבין שאם הוא לא קונה, אז הוא יחטוף בראש…. תאמינו לי, סיפור אמיתי, הוא כבר לחץ יד במו"מ הגיע למחיר, ואז בא לו כחלון, כחלון הבטיח לו דירה לכל ילד, הוא הבטיח לו דירה עם נוף לים במחיר למשתכן, הוא הבטיח לו שהקבלנים ירדו על הברכיים ויתחננו שירכשו מהם. הצב כמובן האמין שוב פעם, כי כחלון נתן מוצצים ומטרנה בהנחה, אז אין סיבה שלא יתן דירה בהנחה. גם כחלון הלך חלף לו…. והצב…… הצב ממשיך לעבוד, יש לו משכורת קבועה זה מה שחשוב לו.

המרוץ לפנסיה מרובת נכסים

הארנב לא פראייר, הוא לא יודע מי זה כחלון, הוא לא יודע אפילו איך לפיד נראה, כי אין לו זמן, הוא רץ כמו איזה דלוק במסיבת טבע, הוא רואה נכסים, משקיע, משפץ ומשכיר, נהנה מתזרים מזומנים שהולך וגדל. מנהלת סניף הבנק נהיתה ידידה קרובה, כי הוא אחד שמשלם את המשכנתאות שלו. הוא מחזיר בזמן ויודע לגרור ולמחזר כשצריך.

הארנב, יצא לפנסיה אי  שם בגיל 40-47…. והצב….. הצב המשיך ללכת עד גיל 70, הוא חצה את קו הגמר, רק עם בית אחד על הגב, כל חייו היה לו בית אחד, משכנתא אחת ועמם הוא חצה את קו הגמר.

והארנב, הוא היה כבר במאלדיביים, במאוריציוס, הוא הספיק לצעוד מאות קילומטרים על החומה הגודלה של סין, יש לו הרגל קבוע לעשות סקי במאיירהופן כל חורף, כבר כל המקומיים מכירים אותו. השנה הוא סגר טיול לגאלפאגוס  ובפסח הוא מתכנן להיות בסיישל.

אז כשמספרים לכם, שהארנב נרדם והצב חצה ראשון את קו הגמר, תזכרו עבדו עליכם, זה לא הסיפור האמיתי.

רוצים לבנות את הסיפור האישי שלכם, ולהגיע לקו הגמר עם כמה נכסים כמו הארנב? אני אשמח לעזור לכם בתהליך הכשרת המשקיעים שלי, תשאירו פרטים אני כבר אצור קשר עמכם.

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

2 מחשבות על “משל הצב והארנב- האמת שלא סופרה”

 1. חזק טילים!!!
  מדהים שאת הקטעים על הצב קראתי לאט מאוד ואת הקטעים יעל הארנב קראתי במהירות… מה זה אומר?:)

  • שמח שאהבת….

   בנוגע למהירות…. אולי כי אתה משקיע דלוק כמו הארנב במסיבת טבע.
   😉

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן