משקיעים, זבובים ודבורים…

מה משותף לדבורה וזבוב?


אז יש המון מן המשותף בין הדבורה והזבוב:

  • שניהם שייכים למחלקת החרקים (מה שנקרה Hexapoda, כי יש להם 6 רגליים)
  • שנים מעופפים
  • שניהם תורמים לעולם בדרכו שלו
  • שניהם עושים בזזזזז….
  • בעלי גודל זהה

לכאורה נראה כי הדבורה והזבוב די דומים האחד לשני, אם הייתי אומר לכם שהדבורה והזבוב הם למעשה מטאפורה לייצוג שני טיפוסי אנשים?

אז מה באמת ההבדל בין דבורים, זבובים ואיך זה קשור למשקיעים?


כמי שעשה את המהפך המחשבתי והתודעתי במעבר מאדם רגיל (ההולך בתלם) למשקיע, לא אחת מדהימה אותי עומק ורוחב התהום המפרידה בין צורות המחשבה של שני טיפוסים אלו.

אם נשווה בינהם, כפי שהשווינו בין הזבוב לדבורה, בהיבט החיצוני, לכאורה המשקיע וההולך בתלם נראים די דומה, לשניהם שתי רגליים, שתי ידיים, ראש אחד, שניהם יונקים ועוד…..

אך ההבדל הוא לא במראה, אלא בגישה ועל זה אני רוצה להעמיק בפוסט זה.

המשקיע, הוא למעשה הדבורה- קחו דבורה ושחררו אותה במקום מלא זבל, סרחון ואשפה, משהו בסגנון חירייה של פעם, היא תתעופף ובסוף בין כל הזבל והזוהמה היא תמצא כמה פרחים, היא תינק מהם צוף, תחזור לכוורת שם היא תהפוך את הצוף לדבש ומזון מלכות.

קרדיט: התמונות של מאיר, אתר תפוז

ההולך בתלם הוא הזבוב- קחו זבוב, שחררו אותו בגינה הכי פורחת שתמצאו, עם שלל פרחים ופריחות מרהיבות, סטייל הגנים הבהאים, הוא יתעופף שם בין כל הפרחים, השפע והיופי ובסוף תמיד ימצא חתיכת חרא לנחות עליה.

נבחרה התמונה העדינה לצורך העניין        קרדיט: סטפאני פיליפס, אתר Getty Images

בואו נעצור שניה וננסה להבין, מדוע, יש שני אנשים שהם כל כך דומים, אך מקבלים החלטות ומבצעים פעולות כל כך שונות במהותן?

ההבדל הוא בתודעה, אנשים מתעלמים מהדבר שאני קורא לו תודעת משקיע, תודעת משקיע זה הלך רוח, אלו משקפיים שאנו שמים ורואים דרכם את העולם. המשקיע תמיד יראה את הפוטנציאל, גם בחסרונות. הוא תמיד יראה את היהלום שמתחת. לעומתו, ההולך בתלם תמיד יראה את החסרונות בפוטנציאל.

משקיעי הנדל"ן אוהבים למצוא נכסים הרוסים, שבורים, לא מתוחזקים, כאלו שההולך בתלם קורא להם חורבה, ההבדל בינהם הוא שבעוד והמשקיע רואה לנגד עינו נכס יפה, משודרג המנצל את מלוא הפוטנציאל שלו, ההולך בתלם רואה הרבה זוהמה והרס.

אותו הדבר קורא גם הפוך, כאשר ההולך בתלם ייכנס לנכס במצב טוב/סביר, הוא לא יראה את טיב הנכס, אלא יחפש רק את החסרונות, הוא יחפש את הפגמים, את השלילי, האמת גם המשקיע יראה אותם אך ההתייחסות למצב תהיה שונה.

ההולך בתלם ישתמש בכל החסרונות הללו כדי לשכנע את עצמו מדוע לא ראוי ולא כדאי לרכוש את הנכס, אולם המשקיע יחפש את החסרונות הללו בכדי לייצר עיסקה טובה יותר כדי להוריד מחיר במו"מ ולשפר את תנאי העיסקה, למעשה הוא מלטש את היהלום, בעוד וההולך בתלם חושב שזו סתם זכוכית משופשפת.

אז מה בא לכם להיות, זבוב או דבורה?


בטבע, זבוב לא יכול להפוך לדבורה מייצרת דבש, אך למזלכם, אם אתם הולכים בתלם, עם הדרכה, והכוונה נכונה תוכלו להפוך למשקיעים מוצלחים. כל שדרוש, זה ראש פתוח לשינוי ולהבין דברים שכרגע נסתרים מעינכם, אשמח לשתף אתכם בדרכי ולגרום לכם לאמץ את תודעת המשקיע שבכם.

בתהליך הכשרת המשקיעים שלי, אני מדבר רבות על תודעת המשקיע דרך הדרכה מעשית של השקעה בנכסים. אשמח אם תצטרפו אלי לדרך חדשה. השאירו פרטים, אשמח ליצור עמכם קשר.

* המושג- ההולך בתלם, אומץ מרוברט קיוסאקי.

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן