מתחלקים ברווחי תזרים המזומנים מנדל"ן

בזמנו כתבתי כי ישנן לעיתים מטרות נעלות ביותר לשמן אנו משקיעים בנדל"ן, נכון אחת המטרות היא להרוויח כסף, אבל המהות האמיתית אינה סובבת רק סביב הכסף. כסף הוא דבר חשוב, טוב שיש כסף ועוד יותר טוב שיש הרבה ממנו. אולם, בהיותנו משקיעים קל יחסית לשכוח שלא הכל הוא סביב הכסף. העובדה שיש לנו האפשרות להרוויח כסף יכולה לשמש עבורנו כמנוף להתחלק ברווחים הללו, אני לא מדבר או מטיף לפילנטרופיה, הרי לפני הכל מדובר כאן על השקעות יחסית קטנות ורווחים צנועים.

אולם, אני סבור כי כאשר אנו כאנשים המייצרים רווחים ואנו חלק מחברה מסויימת אנו חייבים למצוא דרך לחלוק את רווחינו עם הסובבים גם אם זה לא ממש כסף בצורה ישירה. אני רוצה להעלות כאן רעיון שאני נוהג לעשות ואני מקווה שיותר ויותר משקיעים ינהגו כמוני ואולי כך נוכל לעזור יותר לאלו הסובבים אותנו.

כמובן שניתן לעשות זאת בדרך פשוטה של תרומה של אחוז מסויים מההכנסות לטובת מטרה מסויימת, אבל לי כאזרח וכאדם קשה לתרום כסף שאני לא באמת יודע לאן הוא מתועל ומי מטפל ומשנע אותו הרעיון שלי בעיקרו מוגבל לאפיק השקעה של נכסים מניבים, אבל הוא יכול להיות רעיון גם באפיקים אחרים עם שינויים קלים.

מאחר ואני משכיר לאוכלוסיה של סטודנטים אשר רובם עשו צבא ומתוקף כך משרתים במילואים אני מציע כי ניתן כתף ונעזור להם במה שאנו יכולים. מה שאני נוהג לעשות עם השוכרים שלי אשר נמצאים בשרות מילואים הוא פשוט לא לגבות מהם שכר דירה לאותה התקופה בה הם מצויים במילואים.

אבל רגע, זה יכול להוות בעיה אם יש משכנתא על הנכס, הרי שנאלץ להוציא כסף מיכסנו באותה התקופה. אז זהו שלא! הנוסחא היא נוראה פשוטה; את תשלום המשכנתא עבור אותה התקופה אנו גובים, זהו מחיר המינימום שלנו לאותה התקופה. את שאר ההפרש בין תשלום שכ"ד לתשלום המשכנתא (המהווה למעשה את התזרים שלנו) אנו נחלק לסך כל הימים באותו החודש כך שנקבל תעריף פר יום, לאחר מכן נכפיל זאת בימי המילואים שהשוכר שלנו עשה וזו תהיה ההקלה שלו, הימים אותם הוא שירת בפעילות מבצעית למעשה יבואו על חשבון התזרים שלנו. למעשה באותו החודש הרווחנו פחות תזרים או בכלל לא, אבל לפחות לא יצאנו בהפסד כי המשכנתא אכן שולמה ע"י תקבולי השכירות.

בצורה כזו, אנו תורמים ועוזרים לאלו שתורמים במקרה זה חיילי המילואים, אנו דואגים להיות בעלי בית טובים אשר זוכים להערכה מצד השוכרים שלנו. אל תזלזלו בדברים אלו, שוכרים כאלו ידאגו ליחצ"ן את הנכס שלכם ויתרה מכך אתכם כבעלי הבית, השוכרים ידאגו שהנכס יהיה אטרקטיבי, עקב בעל הבית התורם והמבין ויעבירו אותו בין חברים. זיכרו כמשכירים ובעלי נכסים אנו גם נותנים שרות, ושרות טוב מביא לקוחות מרוצים בעיקר שרות המצומד למעשה טוב.

מקווה שזה מהווה עבור חלקכם חומר למחשבה, כי רווחים צריך לחלוק ולא רק לגרוף.

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

מחשבה 1 על “מתחלקים ברווחי תזרים המזומנים מנדל"ן”

  1. כל הכבוד לך נדלניסט בדרכים. כאזרח ששירת ביחידה קרבית, וכמי שעדיין עושה מילואים, אני מצדיע לך על הרעיון וקו המחשבה של נתינה. במיוחד כשזה תורם לסטודנטים בהיותם משרתים בצהל. 🙂 🙂 🙂

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן