נדלן- כי עשירים חיים יותר

גם עשירים, גם בריאים, וגם חיים יותר


את הרשומה הזו אני חייב לאחת השכנות שלי, הכל התחיל מדיון בקבוצת הוואטסאפ השכונתית. אני כמובן ידוע כמי שמחזיק בגאווה בדעות הקפיטליסטיות בשכונה, נתפס בעיני רבים כטיפוס חומרני ולכן מדי פעם זוכה לכמה עקיצות פה ושם, תמיד צפויות ותמיד לא ממש מקוריות.

באחד מהדיונים בוואטסאפ, אחת השכנות היקרות ענתה בתגובה למשהו שכתבתי כי, הבריאות חשובה יותר וגם האושר.

אני כמובן טענתי, שאין סתירה בין השניים, בין היכולת לחיות ברווחה כלכלית, לבין היות האדם בריא ומאושר.

ואז הגיע שורת המחץ…..

היא, "לא מכירה כאלו שהם גם עשירים וגם בריאים וחיים באושר".

מדהים, זה היה הנימוק שלה, העובדה שהיא לא מכירה כאלו, הינה ההוכחה הניצחת עבורה שזה לא קיים.

כמובן שהייתי חייב לענות לה:

מי מכיר אסטרונאטים?

הגישה שאותה שכנה הציגה הכרתי ממזמן, תמיד אלו שאין להם, מחפשים צידוקים למה טוב שאין להם, זה מעגל שבנקודה מסויימת בעברי החלטתי לשבור ולעשות למען ביתי, כן גם בהיבט הכלכלי פיננסי.

חילופי הדברים בוואטסאפ, עוררו אצלי משהו והחלטתי לחפש סימוכין, לקשר שבין היות אדם אמיד/עשיר לבין אריכות חיים התפלאתי מכמות החומר שמצאתי ונחשפתי אליו, ואני רואה זאת כחובה לחלוק אותו עמכם.

מכירים את המנטרה הנדושה?

שכסף לא קונה הכל, אי אפשר לקנות אהבה, אי אפשר לקנות בריאות…

גם את המנטרה הזו אנו נשבור לרסיסים קטנים קטנים, בהמשך רשומה זו.

אז החלטתי לצעוד בנבכי ערימות המאמרים והמחקרים שנערכו בנושא זה וההקשרים המעניינים.

במאמרם של ביקסבי ודאו משנת 2016 אשר פורסם במגזין היוקרתי PNAS (גם עבדכם הנאמן פרסם בעברו במגזין זה מתקופת הדוקטוראט שלו אך בנושא אחר), מצאתי תמונה אשר מראה את הקורלציה בין ה- GDP לתוחלת החיים בכל מדינה. ה- GDP מהווה במקרים רבים מדד, לאיכות חיים והמצב הסוציואקונומי של מדינות ומשמש כאחד הפרמטרים להשוואה בין כלכלות שונות.

תוחלת חיים ביחס לתל"ג

חפשו את ישראל.

כבר כאן אנו מקבלים רמיזה ראשונית לכך שיש קשר בין, המצב הכלכלי של מדינה, לבין תוחלת החיים שבה, ככל שחושבים על כך זה הגיוני מאוד, הרי מדינה שיש לה חוסן כלכלי, שרותי הבריאות טובים יותר, איכות החיים טובה יותר דברים המשפיעים על תוחלת החיים.

מאמר נוסף משנת 2016 של ה- Harward Gazette, שנכתב ע"י פטר ראול והתבסס על ביצוע אנליזה של יותר מ 1.4 מיליארד רישומי IRS שהם למעשה רשות המיסים האמריקאית, נמצא כי הגבר האמריקאי העמיד/עשיר חי כ- 15 שנים יותר מהגבר האמריקאי העני, בעוד והאישה האמריקאית האמידה/עשירה חיה כ- 10 שנים יותר מהאישה האמריקאית העניה.

עשירים חיים כ 10-15 שנים יותר מעניים בארה"ב

באפריל של אותה השנה (כנראה שב – 2016 היה באופנה לחקור את היחס בין תוחלת חיים לכסף), פורסם עוד מאמר בבי"ס למדעי הבריאות של UCLA עם תוצאות די דומות לקודם.

עשירים חיים 15 שנים יותר מהעניים

עפ"י מחקר של אחד ממוסדות המחקר של ה- CDC האמריקאי (Centers of Disease Control)  נמצא גם הקשר לא רק בין העושר ואריכות החיים, אלא גם לבריאות האנשים, כאשר בדקו בקבוצות ממעמד סוציואקונומי שונה, מה אנשים חושבים ומרגישים על מצבם הבריאותי, נמצא כי ככל שאנשים יותר עשירים, כך הם דיווחו פחות על מצב בריאותי לא טוב, התוצאות לפניכם.

רק 5.6% מאלו המרוויחים יותר מ- 100,000$ בשנה דיווחו על מצב בריאותי לא טוב.

באותו המאמר בדיוק, אנו מקבלים שוב דיווח כי ככל שרמת ההכנסה גבוהה יותר כך גם תוחלת החיים גבוהה יותר, בתמונה הבאה, אתם רואים את רמת ההכנסה כאחוזים ביחס ל- FPL
FPL= Federal Poverty Level.

העשירים חיים יותר

נתון מעניין נוסף, הוא ההערכה העצמית בה חשים אנשים בני מעמד סוציואקונומי שונה, גם כאן אנו רואים תימוכים מדידים, לכך שהעשירים בעלי הערכה עצמית גבוהה יותר ומרגישים טוב יותר כלפי עצמם.

כיצד מעמד סוציואקונומי קשור להרגשה העצמית שלכם

מכירים את האימרה של העניים:

מרבה נכסים מרבה דאגות

זה מכיוון שעניים חושבים שהדאגות שלהם זהות לדאגות של העשירים, מכאן שבעוד אנשים עניים לא ישנים טוב בלילה בגלל דאגות על כסף, העשירים דווקא ישנים הרבה יותר טוב כי יש להם כסף.

אז לא רק   שעשירים חיים יותר, בריאים יותר וגם מאושרים יותר, אז מחקר נוסף של ה- CDC מראה שאנשים עשירים, סובלים פחות מנדודי שינה, משמע עשירים ישנים יותר טוב בלילה.

עשירים ישנים יותר טוב

זו בטח רשומה שתזעזע את אמות הסיפים של אלו שמתרצים למה הם לא עשירים, אותם אלו שמדקלמים:

שכסף לא קונה אהבה וכסף לא קונה בריאות.

לא נותר לי אלא לענות להם בצורה אחרת:

כסף אולי לא קונה בריאות, אבל כשיש לך כסף, אתה קונה את הרפואה הטובה ביותר כשאתה חולה.

כסף אולי לא קונה אהבה, אבל כשאתה מאוהב והפרוטה מצויה בכיסך, החוויות שלך עם בחיר/ת ליבך הן חוויות שלא נשכחות שרק מעצימות את אהבתכם.

 

פעם הבאה כשישאלו אותי למה אני משקיע בנדל"ן, יש לי כעת הרבה סיבות טובות נוספות כי:

  • זה בריא
  • זה מעלה את תוחלת החיים שלי
  • גורם לי להרגיש טוב יותר כלפי עצמי
  • זה גורם לי לישון טוב יותר בלילה

בא לכם גם?

אל תתביישו, הצטרפו לתהליך הכשרת המשקיעים שלי, האמינו לי אתם תישנו כמו תינוקות, כשתתחילו לייצר תזרים מזומנים עקבי המתובל בעסקאות אקזיט רווחיות, להרשמה הקליקו על הלינק לתהליך הכשרת המשקיעים.

 

 

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

מחשבה 1 על “נדלן- כי עשירים חיים יותר”

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן