הכנסה פאסיבית

הכנסה פאסיבית

רבים מדברים בשבח ההכנסה הפאסיבית, אולם, משיחות רבות שאני מנהל בנושא, אני שם לב כי ישנה תפיסה מוטעית לגבי מהות ההכנסה הפאסיבית. התפיסה אצל אנשים רבים לגבי הכנסה פאסיבית אומרת כי, הם צריכים לבצע פעולה פיננסית/כלכלית כלשהי ולאחר מכן הכסף וההכנסות פשוט יזרמו מבלי לנקוט כל מאמץ. אנשים משערים ברוחם כי הם ישבו בחוסר מעש והכסף ימצא את דרכו לחשבון הבנק שלהם. תפיסה מוטעית זו מובילה לפעולות ומעשים מוטעים אשר אינם מובילים לכל תוצאה וסופם בעיקר אכזבה.

בכדי ליישם את רעיון ה- 'הכנסה פאסיבית', חובה להבין עקרון מהותי ומרכזי, אני קורא לעקרון הזה בפשטות: בכדי להנות מהכנסה פאסיבית, דאגו תחילה להיות אקטיבים.

המהות הינה פשוטה, בכדי לייצר הכנסות פאסיביות עלינו להיות אקטיביים באופיינו, יוזמים ונוקטים בפעולה. הכנסות פאסיביות אינן נוצרות יש מאין, אלא נוצרות מהשקעה של זמן, אנרגיה, מחשבה ופעולות ממוקדות. במידה וכל תנאים אלו התמלאו אז נהנה מהכנסות פאסיביות.

כוחן של ההכנסות הפאסיביות, מתבטא באפשרות שהן מעניקות לנו מבחינת זמן פנוי לדברים ועיסוקים אחרים. אם נשווה הכנסה פאסיבית לעומת הכנסה מעבודה כשכיר. הרי שבכדי להנות משכר עבור היותנו שכירים, חזקה עלינו להתייצב במקור ההכנסה שלנו (להלן העבודה) ולבצע את המטלות המקצועיות שלנו, בעוד ואם ביצענו פעולות מקדימות, נכונות וממוקדות אנו נהנה מהכנסה שלא תחייב את המצאותנו הפיזית במקור ההכנסה שלנו.

הכנסה פאסיבית בעיקר דורשת תחזוקה תקופתית ופחות התעסקות יומיומית, זיכרו התעסקות יומיומית הינה עבודה לכל דבר.

בטרם תבחרו, ללכת בנתיב ההשקעות ולייצר הכנסות פאסיביות עבורכם ודאו כי הבנתם את הרעיון וההיגיון העומד בבסיס ההכנסות הפאסיביות, זה ימנע מכם, בזבוז זמן ואכזבות כתוצאה מנקיטת פעולות השקעה לא יעילות הנובעות מחוסר הבנה.

ישנן אפשרויות מרובות להכנסה פאסיבית.

דילוג לתוכן