מתכוננים…

מתכוננים…

השלב הראשון בעשייה שלנו בהשקעה בנדל"ן מניב היא הכנת שיעורי-בית, אפשר לומר שעקרונית זה כמעט מבצע צבאי ברמת ההכנות שלו ואיסוף המודיעין. בטרם נתחיל לבחון נכסים, אנו צריכים להבין מה אנו מחפשים, לאחר שנבין מה אנו מחפשים נדע היכן לחפש.

כאשר אנו מעוניינים לרכוש מכשיר חדש לבית, אנו מבצעים סקר מחירים, קוראים המלצות ותגובות משתמשים ורק אז בוחרים את שם המותג והדגם. בנוסף לכך כאשר אנו חושבים לרכוש נכס נדל"ן להשקעה, אנו צריכים להביא עוד פרמטר בחישוב והוא, כמה כסף יש לנו לצורך הרכישה, או במילים אחרות לדעת מהו המחיר המכסימלי בו אנו יכולים לרכוש נכס, אני כרגע עוזב את אפשרויות המינוף עליהם נדבר בפרקים אחרים.

החיפוש הראשוני יהיה בהתאם לאזור בו נרצה להשקיע, ישנם טיעונים של בעד ונגד האם הנכס צריך להיות קרוב אלינו גיאוגרפית או רחוק מאיתנו גיאוגרפית, האמת שזה לא משנה כל כך, כל עוד אתם יודעים מה מתאים לכם.

אז יש לנו החלטה לגבי המחיר ולגבי המיקום המשוער ברמת העיר, כעת הגיע הזמן להתחיל ולראות מהם הנכסים המוצעים באזור בטווח המחירים המתאים לנו, המקום הטוב ביותר להתחיל בו הוא האינטרנט באתרים החינמיים בהם מפורסמות דירות למכירה.  זיכרו אנו עדין לא הולכים לבצע רכישה, אנו בשלב לימוד ראשוני מאוד, בו אנו בכלל רוצים ללמוד כמה דברים:

– מהו אופי האוכלוסיה באזורים השונים בעיר.

– מהו סדר גודל השכירויות שמקבלים עבור הנכסים המתאימים לתקציב העומד לרשותנו.

לאחר שאנו די סגורים על ההיבטים הללו, זה הזמן ולהתחיל להרים טלפונים לחלק מהמודעות המתאימות לפרופיל הנכסים שאנו מחפשים, כאן אנו מתחילים בתרגול המעשי:

– כיצד מנהלים שיחת טלפון עם המוכר ובשיחה מהירה ותמציתית מוציאים את מירב המידע על הנכס.

השלב הזה הוא חשוב, כי אנו אוספים מידע על האזור ומגבשים דעה, מעבר לכך שעם כל שיחת טלפון שמתבצעת אנו למעשה מתאמנים על שאילת השאלות הנכונות ושאיבת המידע הדרוש לנו.

זהו השלב בו אנו גם רוצים לדעת מהי אוכלוסיית היעד אליה אנו נשכיר את הנכס, אולי בהתאם לאוכלוסיה נצטרך להתמקד באזורים מסויימים, לכל אזור יש תמהיל ואופי אוכלוסיה שונה, אל תזלזלו בפרטים, זה יחסוך לכם זמן יקר בחיפושי הנכס המתאים לכם.

לאחר שהתכוננו, אנו מוכנים לכתת רגלינו ולרדת לרחוב.

דילוג לתוכן