נדל"ן למתחילים

נדל״ן למתחילים

אנשים המבקשים להתחיל את השקעותיהם בנדל"ן מניב למגורים ויצירה של הכנסות פאסיביות, לרוב מחפשים קיצורי דרך, זה בסדר… רובנו לא אוהבים לעבוד קשה. אולם, בכל הנוגע להשקעות ולא רק בנדל"ן אני מוצא כי אנשים מחפשים 'מרשמים', כאילו הם מבקשים להכין עוגה או תבשיל. אנשים לרוב מחפשים נוסחא מנצחת בצורה של: ביצוע סדר פעולות מסויים…..מביא לתוצאה מסויימת. זה אולי נכון בתאוריה, אך רחוק מהמציאות.

צריך להבין, שהשקעה בין אם בנדל"ן מניב ובין אם בשוק ההון או כל אפיק השקעה אחר שנבחר, אינה עובדת לפי סט חוקים קוסמיים התקפים תמיד ובכל מצב. נכון, עקרונות ההשקעה הם זהים ואינם משתנים, אבל העשיה עצמה משתנה, התנאים בין השקעה להשקעה שונים גם אם מדובר באותו אפיק השקעה, לדוגמא: רכישה של דירה אחת זהה עקרונית לרכישה של דירה אחרת, אולם תנאי העיסקה שונים: הסכומים שונים, ההיבט המשפטי שונה לעיתים, המיקום שונה, הפסיכולוגיה שונה ועוד עשרות משתנים אחרים. על כן, כל עיסקה עומדת בפני עצמה. ניתן להשליך מעיסקה אחת לגבי עיסקה שניה, ניתן ללמוד מעיסקה לעיסקה ולהפנים לקחים.

אנשים רבים, אינם מבינים כי השקעה הינה גם סוג של השקעת אנרגיה ומאמץ, לא רק כסף. נכון, אנו מבצעים פעולה פיננסית, אך לא רק! צריך להבין שלהפוך למשקיע זהו תהליך התפתחותי. אין נוסחא קיימת או חוק התקף לכולם.השקעה זהו תהליך איטי של הטמעה, של לימוד, עיבוד מידע, בניית מסד נתונים, ניסיון ועוד.

לכן אני ממליץ בחום רב, לאלו מכם המבקשים להתחיל את דרכם בהשקעות, אל תחפשו את הדרך הקלה והמהירה, השקעה זהו תהליך, אל תהיו רק ממוקדי מטרה, תראו מה אתם יכולים להפיק על הדרך. אתם יכולים לבצע עשרות עיסקאות מוצלחות ולפספס את התהליך, מצב זה יגרום לכם להפסיד אף יותר מאשר הרווחתם בהמשך הדרך. הרשו לעצמכם ללמוד ולהתפתח ולהנות מהתהליך זה יהפוך אתכם למשקיעים טובים זהירים ומתוחכמים.

דילוג לתוכן