הבנת הרעיון

כפי שרמזתי לכם מקודם, ההשקעה בנדל"ן לא היתה השקעה מודעת, לא הגעתי להחלטה שאני צריך להשקיע בנדל"ן ולשם מיקדתי את ייעודי, כנראה שהיה צרוף של נסיבות שהקלו עליי את הצעידה בנתיב ההשקעות בנדל"ן.

בטרם נבצע השקעות בתחום כלשהו, מן הראוי כמו בכל תחום שנשקיע זמן מסויים שיכלול לימוד איכותני. חשוב לקרוא על כל האפשרויות העומדות בפנינו, לפחות ברמת הרעיון וההיגיון המחשבתי העומד בבסיסו. ישנם תחומי השקעה רבים וכל אחד תופס אותם בצורה שונה. לדוגמא:

אדם בעל אופי יזמי- איש של רעיונות, יבחר אולי להשקיע בעסק עצמאי כלשהו, החל מהחנות הפשוטה ביותר ועד ל… אם הוא בעל ראש טכנולוגי ונוגע בתעשיות ההיי-טק והביו-טק, אולי הוא יחתור לפתיחה של חברת הזנק (סטארט-אפ), זהו גם סוג של השקעה, הוא לוקח משאב אינטלקטואלי ומפתח עימו משהו.

אוריינות כלכלית- אדם המבין את הלכי השוק ובעל אוריינטציה פיננסית, ייתכן ויבחר להשקיע באפשרויות השונות הגלומות בשוק ההון.

נכסים ריאליים- אדם המחפש את הממשיות שבאפיק השקעה, יבחר בנתיב בו הנכסים שלו הם ממשיים וריאליים, נדל"ן יכול להיות אפיק השקעה שכזה לדוגמא.

והאפשרויות עוד רבות ומגוונות.

בטרם תבחרו את הנתיב שלכם, חשוב שתהיו מודעים לאפשרויות הקיימות, חשוב שתבינו היכן היתרונות והחסרונות שבכל אפשרות השקעה, תבינו את ההבדלים בהתנהלות הנדרשת מכם והכי חשוב אתם חייבים להבין האם זה מתאים לאופי שלכם. יותר קשה לשנות את האופי שלנו שיתאים לטובת אפיק ההשקעה מאשר מלכתחילה להיות מודעים לאופיינו ולבחור אפיק השקעה בהתאם.

הצעד הראשון שלי היה קריאה, נהגתי לשבת בזמני הפנוי על המרשתת ולחפש מאמרים כלליים על התחומים השונים, נהגתי לגלוש באתרים כלליים מהתחום, היה לי חשוב לקפוץ לים התאוריה, אבל עדין להישאר במים הרדודים. אל תחפזו, למדו באיטיות, תנו למושגים החדשים לחלחל אט אט לתודעתכם, עוד לפני שתרגישו אתם תמצאו את עצמכם מבינים כל מילה במדורי הכלכלה בעיתונות ואת כל אנשי הפיננסים הבכירים וכל זאת מבלי להיות בוגרי הפקולטה למנהל עסקים.

הרעיון הפשוט והרדוד בכל אפיקי ההשקעה הוא: להרויח! האמנם?

אני רוצה להציע כאן דרך מחשבה שונה קצת, המטרה שלכם אינו הרווח הכלכלי עצמו, הרווח הוא אמצעי להגשמת מטרות נעלות יותר.

זה המקום המתאים ביותר לסיים בנימה פילוסופית שתוליך אותנו כחוט השני בדרך שאני צועד בה.

הכסף הוא משרת טוב, אך אדון רע… עם הפילוסופיה הזו אנו מוכנים ללמוד את התחום.

דילוג לתוכן