פסימיסטים קישטא

פסימיסטים קישטא

התלבטתי האם לכתוב זאת קודם, בפרק הדן בתחום המנטאלי או בשלב זה בו אנו ממש מרחק כמה צעדים מהירידה לשטח והעיסוק בנדל"ן בצורה מעשית. אני חושב שכאן זה מקום טוב להזכיר לכם, כי אתם עדין פוגשים התנגדויות רבות מצד קרובי משפחה ומכרים בנוגע לרצונכם להשקיע בנדל"ן, אולי התזכורת הזו מיותרת, כי אתם נלחמים בהן כל יום במהלך התהליך הזה.

למי לא היה רעיון לפתוח עסק? למי לא היה הרצון לנסות משהו חדש? למי לא צץ רעיון מהפכני שיכול לעזור לו להיות רווחי? לכולנו היו רעיונות כאלו, אולם, הם לא באו לכדי מימוש וביצוע. מדוע? הם לא באו לכדי ביצוע כי לא ידענו לתת את התשובה הפשוטה ביותר לטענה המושמעת ביותר והיא: "אתה יודע כמה אנשים ניסו לעשות זאת ונכשלו? אתה רוצה להיכנס לצרות ולבעיות?" למשמע הטענה הזו הרוב קופא, מתכדרר לכדור קטן ונסוג מרעיונותיו המהפכנים והחדשים טובים ככל שיהיו. גם אני הייתי קופא ונסוג, אך יום אחד הבנתי משהו ששינה את ההתנהלות שלי ונטע בי תקווה שאני יכול להצליח. הבנתי שיש לי בחירה, אני יכול לבחור ממי לקחת דוגמא ובעקבות מי ללכת.

הבנתי שכאשר אנשים מציגים בפני דוגמאות של רבים שנכשלו, הם למעשה מעדיפים לקחת מהם דוגמא, בעצם הבחירה הזו הם מייעדים את עצמם לכשלון עוד בטרם הם ניסו ובדקו האם הרעיון שלהם באמת טוב. דמיינו לעצמכם כמה רעיונות טובים האנושות פיספסה בגלל שאנשים בחרו לקחת דוגמא מהנכשלים.

אני בחרתי לקחת דוגמא מהמיעוט המובחר שהצליח, אותו המיעוט שהעז, והוכיח לרוב כי הם אלו שטעו. אני מעדיף לקחת דוגמא מהמצליחנים, את ההשראה שלי אני שואב מהם. אני לא מזלזל באלו שנכשלו, נהפוך הוא אני מעריך אותם, הם העזו בניגוד לאלו המשתמשים בכשלון כתרוץ והסבר לחוסר המעש שלהם ולכן לא מעזים. אנו יכולים ללמוד רבות מאלו שנכשלו, בכך שננסה להבין מדוע נכשלו? מה גרם להם להיכשל? וכיצד ניתן לפעול אחרת בכדי לא להיכשל?

אם נביט במראה בכנות, אנו נבין כי השימוש בדוגמאות המרובות לאלו שנכשלו למעשה מהווה עבורנו תרוץ לא להתמודד עם הפחדים והחששות שלנו, כאשר אנו משתמשים בדוגמאות אלו אנו למעשה עוצרים את היוזמה הגלומה בנו, אל תוותרו אתם מסוגלים להרבה יותר ממה שנדמה לכם, כשתגלו זאת תהיו מאושרים ואולי אם ממש תרצו גם מעושרים.

למקרה שתכשלו…. לא נורא, הדבר הגרוע ביותר שאתם יכולים לעשות הוא לסגת כעת.  במקום להגיע למסקנה הקלה והמהירה שזה לא מתאים לכם, נסו ללמוד מדוע כשלתם, מה ניתן לעשות טוב יותר, הכשלון הוא מורה טוב יותר מההצלחה, הניסיון שבכשלון לא יסולא בפז וימנע מכם לחזור על טעויות ולהיזהר מטעויות אחרות.

ניסיון, זה מה שאנו מקבלים כאשר איננו מקבלים את מה שאנו רוצים… הניסיון זהו רווח בפני עצמו, השתמשו בו בתבונה.

מוכנים לעבור מדיבורים למעשים?

דילוג לתוכן