סוחר מול משקיע רווח מול הפסד

לפני כמה ימים היתה לי פגישה עם רו"ח, בפגישה התעוררה שיחה על השקעות ומסחר בשוק ההון. השיחה הזו היתה בדיוק לאחר שהיתה ירידה חדה בכמה מדדים ולהרבה אנשים נמחק הכסף, ונשאלתי האם אני סוחר בשוק ההון? עניתי כי אני לא סוחר אלא משקיע.

ישר חייך לעברי בעליזות אותו רו"ח ואמר לי "אתה יודע מה אומרים"?! שאלתי: "מה"? מי שמרוויח בשוק ההון אומר שהוא סוחר, ומי שמופסד אומר שהוא משקיע. לא התרגשתי הבנתי מהיכן באה השקפת עולמו.

השקפת עולמו באה מכמה סיבות:

1 הוא לא בתוך השוק.

2. הוא לא יודע להשקיע.

אני מציין את הסיבות הללו מכיוון שזו גישה של אלו אשר לא מנסים או שמא ניסו בצורה הלא נכונה ונכוו. עוד יותר הוא התפלא כשאמרתי לו שאני כבר שנה וחצי לא הסתכלתי על מצב התיק שלי. הוא שאל בפליאה למה?! עניתי לו בפשטות שאת המניות שלי אני רוכש לטווחים ארוכים של 5-10 שנים בגלל שאני צופה עליות מסויימות בחברות בהן אני משקיע עקב פעילותן. לכן לא יהיה זה רלוונטי להביט בתיק אחת לשבוע או אפילו אחת לחודש, זה פשוט לא יתרום כלום.

זו בדיוק הבעיה של המפסידנים, הם עוקבים יום יום אחר התיק שלהם וכאשר ישנן ירידות הם נלחצים, מהלחץ הם מממשים (מוכרים) בכדי למזער הפסדים ומה שקורה בפועל שהם למעשה מקבעים הפסדים.

אצלי הכל יותר פשוט ואני הולך לפי הכללים של האוראקל מאומהא הלא הוא 'וורן באפט':

 • הכלל הראשון הוא- לעולם אל תפסיד כסף.
 • הכלל השני הוא- לעולם אל תשכח את הכלל הראשון.
 • הכלל השלישי הוא- רכישת מניה היא לא השקעה אלא היא רכישת בעלות על חברה.
 • הכלל הרביעי הוא- תרכוש מניות (בעלות) בחברות שאתה מכיר את הפעילות שלהן וחברות שאתה מכיר.
 • הכלל החמישי הוא- אם אתה לא מתכוון להחזיק במניה (בעלות בחברה) למשך 10 שנים, אל תרכוש אותה בכלל.

ישנם עוד כמה כללים אך אלו העיקריים שבהם. אלו כללים פשוטים לכאורה שמשום מה אנשים עוברים עליהם שוב ושוב והתוצאה היא הפסדים כואבים. תוחלת הרווח של הסוחרים בשוק, הרבה יותר נמוכה מתוחלת הרווח של המשקיעים לטווחים הרחוקים. כל שצריך הוא פשוט למידה של החברות בהם אתם מעוניינים להשקיע ומשמעת ברזל כדי לעמוד בפיתוי של המכירה בהפסד.

ולסיום, זהו בלוג העוסק בעיקר בהשקעות נדל"ן והכנסות פאסיביות, לכן האסטרטגיה שלי היא פשוטה, הרווחים משוק ההון כשהמניות מתממשות מומרים לרכישת נדל"ן מניב והגדלת ההכנסה הפאסיבית מתזרים המזומנים.

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

2 מחשבות על “סוחר מול משקיע רווח מול הפסד”

 1. הי נדלניסט
  אני חשוב שההאצאה של Lary כאן אולי תשכנע אותך מדוע עדיף לקנות את "כל השוק" באמצעות קרנות סל מאשר לבחור מניות בודדות.
  https://www.youtube.com/watch?v=Bri9lnk3ogU

  גם דניאל סולין מסביר זאת היטב בהרצאה שנתן בגוגל:
  https://www.youtube.com/watch?v=Y0LSG2omvEg

  וגם הסולידית:

  http://www.hasolidit.com/%D7%A2%D7%93%D7%99%D7%99%D7%9F-%D7%9E%D7%97%D7%A4%D7%A9%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%95%D7%9E%D7%9C%D7%A6%D7%95%D7%AA-%D7%90%D7%A9%D7%9B%D7%A8%D7%94

  כללל, אני חשוב שהאפשרות הכי טובה להשקיע היום בשוק ההון, תוך שמירה על נזילות יחסית של הכסף וצמצום של תשלום מס היא באמצעות קופת גמל בניהול אישי IRA לפי תיקון 190

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן