עוד 20 שנים תקבלו 'יוק'……מביטוח לאומי

כבר כמעט 3 שנים מאז שהאתר הזה קיים, ניתן לומר שאני מטיף, טוב… אולי לא מטיף, זו מילה חזקה מדי, אלא יותר מתריע בנושא של הפנסיות וקצבאות הביטוח הלאומי. רוב הזמן אני כמובן ממוקד על הפנסיות כי אלו הכספים הגדולים שאתם מפרישים, משכרכם לטובת הפנסיה שלכם.

אז אני לא רוצה לחזור שוב על המנטרה שאני חושב בצורה הכי הגיונית שאפשר שכנראה ולא תהיה לכם פנסיה, או אם תהיה היא תהיה הרבה יותר נמוכה ממה שאתם מדמיינים, למעשה למי שתהיה לו פנסיה, ואני מדבר על השכיר הממוצע, היא לא תהיה מספיקה למחיה שלא לדבר על שמירת רמת החיים הקודמת. מצב שכמובן יביא לכך שאנשים בגיל 70 יאלצו להמשיך לעבוד במקום להזדקן בכיף משארית ימיהם.

היום ה- 4.3.2015 כאשר כולם עסוקים בעיתונים בנאומו של בנימין נתניהו בקונגרס האמריקאי, הרוב מפספסים כותרת אחרת: עפ"י דו"ח הדן במצב הזקנים והזקנה בארץ, ובתחזית הצופה פני עתיד,  הדו"ח אומר כי בעוד כשני עשורים לא יהיה כסף בקופת הביטוח הלאומי לשלם לאנשים את קצבת הזקנה שלהם. אני רק מזכיר כי לפני שנה בדיוק כתבתי על כך, שלא תהיה קצבת ביטוח לאומי.

אז נכון, אנו לא נהיה עשירים מקצבת הזקנה של 1500 ~ ש"ח ליחיד לחודש (לזוג זה יהיה כפול רק אם הם עומדים בתנאים), אבל זה עדין כסף שניתן לרכוש בו מצרכים ותרופות לא עלינו.

אבל כאשר אני קורא את השורות הללו, אני דווקא רואה כי בין השורות מסתתרת לה כותרת מרעישה יותר, והכותרת הזו היא למעשה הפנסיה שלכם כשכירים. אם ביטוח לאומי לא יהיה לכם, אז קרוב לוודאי שאתם תסמכו ידיכם על קצבת הפנסיה שתהיה לכם. מעבר לכך שרובכם אינם מודעים לכמה פנסיה תהיה להם ורובכם גם תתאכזבו אם תדעו.

וכאן אני מחיל להטיף….

תראו, כסף שאדם הפסיד, הוא תמיד יוכל להרוויח חזרה, אם ילמד, יחקור, ויפעיל היגיון בריא וחוכמה, זו טעות שניתן לתקן אותה, היא אולי טעות קשה אבל ניתן לתקן אותה בתנהגות ופעולה נכונה. לעומת זאת: זמן שהלך לאיבוד, לא יחזור לעולם! לכן אני ממליץ נצלו את היותכם צעירים היום, נצלו את הזמן שיש לכם עד הפנסיה ותתחילו היום לפעול בחוכמה לגבי עתידכם הפיננסי. אני לא אומר לכם תשקיעו בנדל"ן (אני בחרתי בדרך זו), אני לא אומר לכם תשקיעו במניות (אני עושה זאת לטווחים ארוכים), אני לא אומר לכם תשקיעו באגח"ים, אני לא אומר לכם תשקיעו במתכות יקרות, בסחורות…..תבנו עסק….. אני לא אומר לכם לעשות שום דבר מכל אלו.

מה שאני כן אומר לכם, הוא בבקשה, תפסו את עצמכם בידיים ותבחרו לכם דרך שמעניינת אתכם או דרך שתהיה לכם קלה ללמידה ולשליטה ומתאימה לאופייכם ובחרו בה כאפיק השקעה, כי זה עלול להציל אתכם. העניין הוא שאתם לא יודעים עד כמה, וזה הפספסו הגדול כנראה של רובכם, על אף שתקראו פוסט זה.

 

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן