פנטזיונרים

בתור משקיע בנדל"ן אני משתדל להיות מודע למגבלות שלי ולחוסר הניסיון והידע שלי בתחומים מסויימים, הרי יש גבול לכמות הידע והניסיון הרלוונטי אותו אנו יכולים לצבור לבד. בכדי להתגבר על המכשלה הזו אני נוהג לאתר משקיעים גדולים ומנוסים ממני וע"י התחככות בידע שלהם אני מנסה להשכיל.

לפני כשנתיים יצא לי העונג להיפגש עם משקיע די גדול אשר יש באמתחתו כמה עשרות של דירות מניבות, דבר מכובד לכל הדעות, משאת נפשו של כל משקיע. למרות כי סיפורו האישי של המשקיע בהחלט מעניין, הוא יסופר ברשומה אחרת בנושא.

את הרשומה הזו אני רוצה להקדיש לסקפטיות של האנשים ולסקפטיות הסובבת אותנו מצד הסובבים והקרובים אלינו.

כאשר שיתפתי את סיפורו של משקיע זה לכמה חברים וקולגות זכיתי לכמה הערות עוקצניות וסרקסטיות בסגנון של: אתה פנטזיונר, הוא פנטזיונר, זה מצוץ מהאצבע, אין דבר כזה…. ועוד….. שלל פניני לשון המצביעים על חוסר אמון מהול בעוקצנות.

אז אני רוצה לספר לכם על כמה פנטזיונרים, כאלו שכדאי לנו לקבל השראה מהם:

את הפנטזיונרים הראשונים עליהם אני תמיד מדבר הם האחים ווילבור וארויל רייט, עליהם כתבתי בעבר, כן שני אחים פנטזיונרים שהוכיחו לכולם שאפשר לעוף אם רק רוצים. הם פתחו את הצוהר לכך שהשמים אינם הגבול….למעשה אין גבול. רק 66 שנים לאחר המראתם הראשונה ובזכותם, הילך ניל ארמסטרונג על הירח 'בים השלווה'.

הפנטזיונר השני עליו אני רוצה לדבר הוא מישהו אשר בתור נער בן 12 שכנע את רשות המיסים האמריקאית, להחזיר לו הוצאות מיסוי על האופניים שרכש לצורך עבודתו כמחלק עיתונים. אותו נער החל מכלום, ללא הורים עשירים אלא פשוט עם הרבה אורח רוח והתמדה וגיע להיות אחד מהאנשים העשירים בתבל ואת כל הונו עשה בעצמו. אותו פנטזיונר הוא וורן באפט.

הפנטזיונר השלישי, הוא אמנם בן עשירים במקור, אבל הוא העיז לחלום ויחד עם חברו פיתח שפת תוכנה ואת תוכנת 'חלונות' המצויה כמעט בכל מחשב ביתי, הלא הוא האיש  הנחשב לעשיר ביותר בעולם ביל גייטס.

טוב….אז הבנתם את הקטע והמסר שאני מנסה להעביר לכם (אני מקווה…)…. התעלמו מכל קטני האמונה שמסביבכם, הרי מימלא הם לא יתקדמו לאן שאתם תתקדמו. העיזו להאמין בעצמכם ותנו לפנטזיות שלכם לקחת אתכם רחוק…..

רוה האנשים שאינם מתקדמים, אינם מתקדמים לא מסיבות התלויות בגורמי חוץ, אלא פשוט תקועים במקום כי הם עוצרים את עצמם, הם לא מאמינים בלחצות את הקוים, ללכת עוד מטר מעבר לגבול, להעיז…… בקיצור הם נמושות, נמושות שיעשו הכל בכדי לשכנע את עצמם….. עיזבו אותם…..רוצו קדימה ואל תביטו לאחור.

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

2 מחשבות על “פנטזיונרים”

 1. קודם תספר על הפגישה עם המנטור הגדול. לתת דוגמאות של מצליחנים מתוחכמים זה גם אני יכול, ואינו מהווה הוכחה מבחינתי להצלחה אישית.

  • שלום לך,
   אני חושש שפספסת את מטרת האתר.
   מטרת האתר היא לעזור לאנשים לקום ולהניע את עצמם לבצע פעולות יעילות למען עתידם הפיננסי והכלכלי ובין היתר חיים נוחים יותר בעתיד (גם בגיל הפנסיה).
   יש הרבה מצליחנים המהלכים בינינו, תפקידנו ללמוד מהם.

   לגבי שאלתך על ״המנטור הגדול״, אני בכל אופן לא מכיר כזה, לעניות דעתי מנטורים וגורואים יש בהודו ובהרי סין הרחוקים, זהו אתר העוסק בהשקעות, בגישה המנטלית והמעשית של ההשקעות ולא ברוחניות!

   צר לי כי איני יכול לספר לך על מנטור/גורו כזה או אחר.

   נשמח כמובן אם תספר לנו על מצליחנים מתוחכמים, למען נלמד ונשכיל מהם.

   אני מסכים עמך כי סיפורים על מצליחנים אינן עדות להצלחה אישית, אבל הצלחה אישית כדאי שתשאר בצנעה.

   ההצלחה הגדולה ביותר היא הנסתרת

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן