פנ(ט)סיה

טוב…. פנסיה זהו אחד הנושאים האהובים עליי, לא כי אני ממש מתעניין ובקי בפנסיות, אלא מכיוון שאני חושב שזה נושא שרבים מאיתנו מזניחים, או ליתר דיוק מדחיקים ומקווים לטוב….

אט…אט גיליתי ואני חושב שאפילו הצלחתי לפצח את הסוד, מדוע הפנסיות לא מעניינות ואף מפחידות אותנו. המדינה וכל חברות הביטוח והגופים הפנסיונים, מצאו את הטריק הכי עתיק והכי פשוט בהיסטוריה והוא: אם תקח נושא…כל נושא, ותסבך אותו עד מאוד, יהיה לך קל להפחיד אנשים ולשלוט בהם דרך הבורות שלהם עקב הסיבוך שיצרת! (סלחו לי על העילגות, ניסחתי בעצמי את הכלל הזה). כיום כל עניין הפנסיות הוא כל כך מסובך שרבים מאיתנו פשוט מעדיפים להאמין ללוקשים שמוכרים לנו.

כיום כמעט לכל מעסיק יש הסדר עם איזו חברה לשיווק וייעוץ פנסיוני אשר נציגם מגיע למקום העבודה, נפגש עם העובדים אחד אחד, מציג להם את אשר ברצונו להציג להם, רובנו לא מבינים על מה מדברים איתנו ואז אנו נאלצים להאמין למה שנאמר לנו ומקווים שיהיה טוב.

את דעתי על הפנסיה אתם כבר מכירים, ואם אתם עוקבים קבועים אחרי הפוסטים שלי, אז אתם כבר מכירים את החלופות לפנסיה שאני מציע.

אבל רגע, בואו לא נגזים, אני לא טוען שיש לוותר על הפנסיה, אבל מה שאני כן מתריע בפניו הוא לא לסמוך רק על הפנסיה. מי שסומך על הפנסיה יכול למצוא את עצמו בבעיה בעוד שנים לא רבות לכשיגיע לגיל בו כל שקל יהיה חשוב לעת זקנה.

לפני כמה ימים, ישבתי בחדר האוכל במקום עבודתי ושמעתי שני עובדים משוחחים בינם לבין עצמם על הפנסיה, אחד המשפטים שתפס את אוזניי היה: "וואלאק, לא יודע אם עובדים עלינו עם הפנסיה…..כשנגיע נדע, נקווה שלא עובדים עלינו". שימו לב עד כמה אנשים אופטימים לעיתים עד כדי טיפשות (אם יורשה לי לומר). אנשים אשכרה (כן, מותר לי להשתמש בסלנג, זה הבלוג שלי!)….מקווים שיהיה בסדר, אי שם בעתיד הרחוק.

אני חושב שיש לי מזל…..אני כל יום פוגש אנשים אמיצים, הייתי אומר אפילו אמיצים מאוד. למה אמיצים? כי אני חושב שמי שסומך על מה שיהיה לו בפנסיה, צריך להיות או אמיץ מאוד, או טיפש מאוד. לעיתים אמיצים מאוד הם טיפשים מאוד וזה שילוב מסוכן.

אני פחדן מטבעי ומעצם היותי פחדן, אני דואג לארגן לי פנסיה נוספת, כי על המדינה אני לא יכול לסמוך, על הרשויות אני לא יכול לסמוך וכמובן שלהיות נטל על ילדי לעת זקנה אני ממש לא רוצה להיות! אז כל שנשאר לי לעשות זה לדאוג לעצמי, ולארגן לי פנסיה טובה כבר מהיום, השאיפה היא לתזרים מזומנים קבוע שרק יגדל עם השנים ולא יקטן עם השנים (עינו ערך 'מקדם פנסיה' ותבינו שהפנסיה שלכם תצטמק לגדלים מיקרוסקופים).

מבחינתי יש הרבה מן המשותף לפנסיות ולפנטסיות…….כולנו מקווים שהן יתגשמו, אבל מירב הסיוכיים הם שכנראה לא! לכן הגיתי את המושג פנ(ט)סיה (לא לשכוח לתת לי קרדיט), שתמיד יזכיר לי לא להיות אמיץ אלא פחדן.

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

דילוג לתוכן