פנסיית הנדל"ן שלי

אז איזו פנסיה תרצו?

שרפתי שורות רבות על נושא הפנסיה, פוסטים רבים נכתבו כאן על הנושא ועל חוסר האמון שלי במערכת הפנסיונית. רבות התרעתי על הסכנה שקיימת אצל צעירים בגילאי 20-40 היום) היום בהסתמכם על מקום עבודה קבועה, על פנסיה שתהיה להם אי פעם.

הנטיה לרוב, היא להתעלם, להדחיק, כי את מי באמת מעניין מה יהיה עוד 40 שנים, אם אנשים לא באמת יודעים איך הם יגמרו את החודש. אבל החיים חזקים יותר מהגישה של להביט על יום ביומו, או על לחשוב איך לגמור את החודש, יש את התמונה הגדולה. מי שעובר יום ועוד יום….בסוף יגיע לפנסיה ויופתע.

מעולם לא שללתי את רעיון הפנסיה, אך כן שללתי את ההסתמכות האבסולטית על הפנסיה, מי שסומך ובונה על הפנסיה במידה כה רבה, עד כדי כך שהוא מזניח ואינו בונה תוכניות גיבוי חלופיות, עלול למצוא את עצמו מול שוקת שבורה בגיל 70. אבל אז זה כבר מאוחר מדי.

פתגם סיני אומר: "כשצמאים, זה כבר מאוחר מדי לחפור באר"

ההמלצה שלי היא פשוטה, אתם חושבים שיש לכם פנסיה?! שיבושם לכם, אבל רק ליתר בטחון, דאגו לאלטרנטיבה.

האלטרנטיבה הינה פשוטה, להתחיל לייצר פורטפוליו של השקעות, שיבטיח את עתידכם הקיומי והפיננסי בעתיד הרחוק.

אני לא מכיר מישהו שהצטער על יצירת השקעות מניבות, אני כן הולך להכיר רבים שהולכים להתאכזב ולהזדקן עניים, מכך שסמכו רק על הפנסיה שלהם לעת זקנה.

בדיוק שבע שעבר התפרסם מחקר, ע"י מכון ליר באוניברסיטת בן גוריון, שגובה הפנסיה יהיה בגובה 38% מגובה השכר האחרון של החוסך. כבר כתבתי אי פעם שלהערכתי הפנסיה תהיה בסביבות 3000 ש"ח על כל 10,000 ש"ח של משכורת, הנה אני לא כל כך רחוק מהמציאות.

המקור:אתר הון
המקור: אתר מאקו
המקור: ישראל היום

מעוניינים בטיפים, סקירות וחדשות נדל"ן?

הרשמו לעדכוני האתר

או

בדף הפייסבוק גורו נדלן

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן