פרה חולבת….האמנם?

לא אחת אני שומע סיפורי זוועות על בעלי בתים ויחסם לשוכרי הנכס שלהם. יש בעלי בתים המתייחסים לשוכרים כפרה חולבת, מפקידים את המחאות השכירות כל חודש בבנק העיקר שהכסף יופקד וייכנס לעו"ש.

במקביל כאשר צצה בעיה מסויימת בנכס, פתאום בעלי הדירות בלתי ניתנים להשגה, צריך להפעיל את השב"כ בכדי לנסות לאתר אותם ולו רק בכדי לפתור איזו נזילה פעוטה או סתם בלאי שנגרם משחיקת הזמן.

חשוב להבין, השכרת דירות היא סוג של פרנסה, אנשים משכירים לא לשם שמים אלא הם בהחלט רואים את התנובה שהנכס נותן להם בצורה של תשלומי שכירות חודשיים, ניתן להביט על נכס להשכרה כסוג של עסק שמטרתו להכניס כסף.

כולנו יודעים שעסקים שאינם מתחשבים בלקוחותיהם, בדרך כלל אינם מחזיקים מעמד. שאלו את עצמכם, האם הייתם חוזרים למסעדה בה השירות היה מתחת לכל ביקורת אף אם האוכל ערב לחיך? כאשר השירות גרוע, הטעם הוא זניח, הפסיכולוגיה תעשה את שלה ואט אט…נשכנע את עצמנו כי גם האוכל לא היה טעים.

חשוב להבין שבעל דירה מחוייב לתת יחס ושירות ממש כמו כל בעל עסק אחר. המטרה של בעל הדירה הוא שהנכס ימשיך להיות מושכר, בין אם לתקופות ארוכות על ידי אותם שוכרים טובים ובין אם לתקופות קצובות, אך השורה התחתונה היא שאסור לו לנכס לעמוד ריק.

בעל דירה, אשר יראה יחס ושירות טוב לשוכריו יזכה בכמה מובנים:

1. השוכרים לרוב יהיו הוגנים עימו וישמרו על הנכס.

2. האינטרס של השוכרים יהיה להאריך את החוזה ואולי אף לא יביעו התנגדות להעלאה של דמי השכירות, לעיתים כדאי לשלם קצת יותר, לבעל בית טוב ואכפתי מאשר לחפש דירה חדשה עם בעל בית חדש שאין אנו יודעים מה טיבו.

3. לכשיחליטו השוכרים לעזוב, הם יעשו כל שביכולתם בכדי ליחצ"ן את הנכס למתעניינים פוטנציאליים. ושוכרים פוטנציאלים אוהבים לשמוע פידבקים אמינים מאלו שעוזבים.

4. מניסיון, יחס טוב לשוכרים, התייחסות לבעיות ופתרונן המהיר, לא אחת גורם לנכס 'להשכיר את עצמו', השוכרים pשוט מעבירים את הנכס מיד ליד, בין חברים ומכרים (תלוי באזור ואוכלוסיית היעד) בטרם בעל הבית יאלץ לפרסמו בלוחות הציבוריים.

שוכר מרוצה הוא שוכר שמשלם, שוכר שמשלם הוא שוכר טוב מכאן שגם בעל הבית מרוצה.

בעלי בית, אל תביטו על החיים דרך החור של השקל, הביטו על החיים במבט מפוכח יותר, אל תביטו על מה אתם מפסידים היום, אלא על הרווח הגדול של המחר.

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

מחשבה 1 על “פרה חולבת….האמנם?”

  1. הי נדלניסט בדרכים.
    רציתי להתיחס לאפשרות להעלות את שכ"ד במקרה והדיירים מרוצים מבבעל הנכס.
    לדעתי לא כדאי להעלות את מחיר הנכס לאותם דיירים המשלמים בזמן ומחדשים חוזה.
    אם רוצים להעלות את מחיר השכירות כדאי לעשות זאת בחילופי הדיירים.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן