קיבעון הוא אסון

הדבר היחיד שקבוע בחיים הוא ה- 'שינוי'


זה מדהים, מתברר שכל מהלך חיי חקרתי וחיפשתי את השינוי, למעשה חייתי שינוי, כיום אני אט…אט מתחיל להבין הרבה התנגדויות שחוויתי בחיי, בעוד והרוב חשבו שללכת ישר זה נכון אני לעיתים בחרתי לפנות ימינה או שמאלה, זה עד כדי כך מדהים, שגם שמתי לב שהתחביבים בהם אני עוסק הם תחביבים המכילים בתוכם אלמנטים חזקים של שינוי ולא של קבעון. בעוד ושינוי היה דבר טבעי עבורי, אחרים ראו זאת כאומץ או כמהלכים מטורפים בעיניהם.

כשרק התחלתי לכתוב את הבלוג, כתבתי על  אזור הנוחות, לא סתם קראתי אז לעמוד בשם אזור הנוחות לא נוח, בני האדם הם יצורים תבוניים המונחים ע"י הרגלים, לפני שאגיע למסרים של רשומה זו אני רוצה שנשים לב למשהו בהתנהלות היומית היומיומית שלנו.

 • אנו קמים בבוקר באותה השעה
 • אנו ישנים באותו צד של המיטה
 • אנו יורדים מהמיטה באותו הצד
 • אנו מצחצחים את השיניים בדיוק באותו האופן
 • אנו מתקלחים באותו אופן כל יום, כל מקלחת
 • אנו מתנגבים באותה הרוטינה
 • אנו נוסעים לעבודה באותה הדרך
 • אנו חוזרים מהעבודה באותה הדרך
 • אנו שותים את אותו הקפה כל יום
 • אנו מכינים את הקפה באותו האופן
 • אנו שותים את הקפה מאותו סוג של ספל/כוס
 • אנו קוראים את אותו העיתון
 • אנו קוראים את אותו העיתון באותו האופן
 • אנו הולכים לישון כל יום באותה הצורה
 • אנו נשכבים באותו הצד של המיטה
 • אנו נכנסים למיטה מאותו הכיוון
 • אנו גם נרדמים בצורה דומה

טוב קיצרתי עבורכם את הרשימה, אם תהיו כנים עם עצמכם, אתם תשימו לב שכל יום 95-99% מהדברים שאתם עושים הם קבועים וזהים ונעשים באותו האופן.

זו בדיוק הסיבה, שאיך לומר….?!

החיים שלכם לא מתקדמים לשום מקום, כי איך תגיעו למחוזות אחרים אם אתם הולכים באותה הדרך כל היום כל יום?

מדוע קשה לצאת מאזור הנוחות?

הכרת הבעיה הינה חצי הפתרון


לרוב האנשים קשה מאוד לצאת מאזור הנוחות שלהם, למרות העובדה שהם יכולים להרגיש חוסר שביעות רצון מאזור הנוחות שלהם, חוסר שביעות רצון שיכול להתבטא באופנים שונים כגון:

 • אי שביעות רצון מהקריירה
 • אי שביעות רצון ממקום העבודה
 • אי שביעות רצון מהמנהל/קולגות
 • אי שביעות רצון מהזוגיות
 • אי שביעות רצון מהחיים/הישגים

ועוד…

הדבר המדהים בהרגלים הוא שהרגלים הם לא רק מנטאלים, אלא הם מושרשים מאוד בהיבט הפיזי, אם תעלו מעלה לרשימה שפרטתי, אתם תראו שכל הרשימה תלויה בפעולות:

קימה, שינה, הכנה, שתיה, צחצוח, ניגוב, קריאה, הליכה, נסיעה ועוד…

בשלב מסויים, לאחר חוזרים על פעולה מספיק פעמים היא הופכת להרגל, אך לא רק, היא גם הופכת לישות פיזית, ואז המצב מתהפך למעשה המימד הפיזי שולט על התודעה/המנטאלי, כי הא פשוט עושה זאת טוב יותר, בצורה אוטומאטית, וזו הסיבה העיקרית מדוע קשה לאנשים לשנות הרגלים.

חוסר נוחות- כשאנו רוצים לשנות משהו, אנו נאלצים לעשותו בצורה שונה, מכיוון שההיבט הפיזי כבר שולט על ההרגל, בזמן שאנו מבצעים משהו שונה הגוף "זועק" לנו אי נוחות, כי אינו רגיל לבצע את הפעולה הזו ואז מתחילה ההשפעה על ההיבט המנטאלי שמתחיל את עבודת השכנוע שלו עלינו ומהר מאוד לפני שבכלל התחלנו בשינוי כלשהו, הפסקנו ולכן השינוי המיוחל לא מגיע.

אפשר להביט על כך בדברים שכולנו מכירים מחיינו:

 1. ניסיונות להוריד במשקל
 2. להתחיל להתאמן
 3. שינוי אורח חיים
 4. החלפת בן/ת זוג

כל אלו הן רק דוגמאות והם קשים לשינוי, לא רק שהם קשים לשינוי אלא שהם אפילו לא בדיוק הרגלים, כך שהרגלים על אחת כמה וכמה קשה לנו לשנות.

ההרגלים שלנו הם למעשה הוויתנו והתנהלותנו היומיומית ומהווים את חלק הארי בחיינו וחשוב מכך את הישגינו.

איך מייצרים שינוי?


לאחר שהבנו, שרוב מה שהביאונו עד הלום לא הביא אותנו למקום בו אנו רוצים להיות, כעת צריך לשנות, מאחר ושינויים הם קשים לביצוע אני ממליץ לבצע זאת לאט לאט ולהתחיל בשינויים קטנים, שינויים קטנים מביאים להצלחות קטנות ואט אט אנו משתנים וגדלים להיות מה שאנו רוצים.

תתחילו לבצע שינויים קטנים ופשוטים (אך לא קלים!) בחייכם הנה כמה דוגמאות:

שתיית קפה- עד היום שתיתם בספל הזכוכית העגולה האהובה עליכם? יופי מגניב, זה כבר בעבר, היום אתם תשתו יום א בספל קרמיקה/חרסינה, יום ב בכוס זכוכית (לא ספל) יום ג בכוס חד פעמית וכו'……. לאחר מכן תתחילו לשתות ספונטנית בכוסות שונות כל פעם.

הכנת הקפה- עד היום אהבתם לשתות קפה מסוג טייסטר צ'וייס? אז מחר אתם שותים קפה מגורען של ג'ייקובס, מחרתיים  נס קפה של עלית. אתם אנשים של אספרסו? יופי אז מחר תשתו מקיאטו, מחרתיים אמריקנו, וביום שלאחר מכן שחור. הבנתם את הרעיון… לא רגילים לטעם…..זה בדיוק העניין, אתם רוצים להפטר מההרגל.

מתנגבים לאחר מקלחת- שימו לב, תנסו להבין מה הסדר והרוטינה של הניגוב גוף שלכם לאחר המקלחת, אתם עושים זאת באופן לא מודע כל פעם. כעת תתחילו להתנגב בצורה שונה, אתם תראו שזה מוזר וקשה בהתחלה, זה בדיוק העניין, הגוף רגיל לבצע זאת אחרת ואתם רוצים לשבור הרגלים.

תמשיכו כך- תתחילו לנסות ולמפות את ההרגלים שלכם ולהתחיל לשנות אותם. זיכרו, המטרה היא לא יצירת הרגלים חדשים, אלא המטרה היא שבירת תבית ההתנהלות לפי הרגלים, אתם צריכים להיות אלופי השינוי, להיות דינאמים ולהיות מסוגלים לאמץ שינויים בחייכם.

גוד דמיט, איך זה קשור לנדל"ן והשקעות?


זה בדיוק העניין, ההתנהלות היומיומית שלכם משליכה על צורת החשיבה שלכם, ועל צורת החיים שלכם. כל מה שנראה לכם כבחירות אישיות הם לא באמת בחירות אישיות, אלא פשוט התנהלות של הרגלים ופחדים שסיגלתם לעצמכם. הגוף שלכם יבחר את מה שהוא רגיל אליו לאו דווקא את מה שטוב עבורו ועבורכם.

סיגול ה-'שינוי' כחלק מאורח החיים שלכם, יעזור לכם להבחין בדברים שאחרים לא מבחינים בהם, זוכרים את הפוסט שלי על ה- R.A.S? שם אני בדיוק מדבר על המסננת שלכם, אתם תתחילו לעשות אתחול למסננת שלכם וסינון המסרים יהיה שונה לחלוטין.

היום קשה לאנשים רבים להשקיע, ההתעסקות בכסף מפחידה אותם, הפחדים והחששות הלא ראציונאלים גורמים להם לא לקבל החלטות ולא לבצע מהלכים טובים ורווחים עבורם.

מאחר וזה בלוג בנושא השקעות וההיבטים המנטאלים של ההשקעה, אני מכוון על כסף, נדל"ן והשקעות, אך בהיבט הכללי כל אחד יכול לקחת זאת לאיזה כיוון שיבחר בחייו.

אני פוגש משקיעים ברמה יומיומית, הם מבינים את ההיגיון שבביצוע ההשקעה, הם יודעים לחשב תשואה ורווחיות, הם יודעים לקחת את המימון הנכון, אבל הם מתקפלים בת'כלס, בקבלת ההחלטה ובביצוע ההשקעה. הסיבה שהם מתקפלים ולא מבצעים השקעה, היא ב- 90% בגלל ההרגלים שלהם, ההרגלים שלהם לא נכונים, לכן החשיבה שלהם לא נכונה ולא רלוונטית, עקב כך הם גם לא מבינים את חוקי המשחק, בעיקר כששם המשחק הוא: כסף.

במקביל לשינוי ההרגלים והחשיבה שלכם אני גם מציע לכם לרכוש ידע רלוונטי להשקעות בנדל"ן, מוזמנים להשאיר פרטים ולקבל פרטים אודות תהליך הכשרת המשקיעים שלי.

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן