ראיית עולם של משקיע נדל"ן

1

לפני כשבוע ביקר של טוני רובינס בישראל (גילוי נאות: לא נכחתי בסדנאות שלו), גדול המנטורים בני זמננו, כל מי שעוסק בהתפתחות אישית נתקל במסרים שלו במדיות השונות, העיסוק בהתפתחות אישית תמיד יגע ויעסוק בהעצמה ועל כך יעסוק הפוסט הנוכחי שלי את הקשר להשקעות לנדל"ן אני מניח שתמצאו בהמשך, ואם לא, אז עשו לי טובה, יצרו הקשר שכזה כדי שאעמוד במילה שלי ?

העיסוק בהשקעות ובעיקר בכסף, עוסק כמעט כל פעם בהעצמה, העיסוק בכסף הינו  עיסוק של פחדים, פחדים שהושרשו בנו בין אם בצדק ובין אם לאו, הסיבה מדוע הם הושרשו אינה חשובה כעת, אך העובדה היא פחדים אלו קיימים בכל אחד מאיתנו. ההבדל בין האנשים השונים, זו היכולת להתגבר ולהתמודד מול פחדים אלו.

הבלוג הזה הינו בלוג על פחד


עיקר הרעיון סביב הבלוג הזה הוא בעיקר על פחדים, זיהוי הפחדים וההתמודדות עמם, בכל הקשור להשקעות בנדל"ן, מספר הפוסטים שנכתבו על פחד הינו רב ולא אמנה את כולם, אך כן אציין כמה מהם בהמשך, בכדי להדגיש נקודות מסויימות.

שתי סוגי העצמה


מפגישותי ושיחותי עם משקיעים רבים בתחילת דרכם, נוכחתי כי את העצמה ניתן לסווג לשתי סוגים:

החיובית- זו העצמה שרואה את החיובי שבדבר, את הפוטנציאל, אם בהשקעות עסקינן אז היא תראה את הרווח שיכול להתבטא מהעיסקה או התועלת מהמצב.

השלילית- זו העצמה שתגביר את כל הדברים השליליים ותעצים אותם מעבר לכל פרופורציה.

כהנמן וטברסקי במאמרם: Prospect Theory: An Analysis of Decision under Risk, משנת 1979, התייחסו לנקודה זו ואף הציגו תוצאות ניסוייות שהצליחו לכמת את ההשוואה בין הפחד שבהפסד לעומת ההנאה מהרווח, הם למעשה הציגו זאת בצורה גרפית שאומרת כי הפחד מההפסד גדול פי-2 מהסיפוק שברווח.

זה מוצג בדוגמת הגרף הבאה:

הפחד להפסיד 1000$גדול פי-2 מהסיפוק הנובע מרווח של 1000$

 

מה שיפה במחקר של כהנמן וטברסקי ועליו הם למעשה זכו בנובל הוא שהם הצליחו להראות תוצאות אמפיריות (מדודות ניסויית) את העובדה כי אנשים יעצימו את הדברים השליליים בחייהם. למעשה אלו שאריות שנותרו לנו מהאבולוציה מהתקופה בה נאלצנו לשרוד למחייתנו בסוואנות העויינות המוצפות בסכנות וטורפים, על כן כל שיקול היה חייב להתחשב בסיכוני השרידות הללו וההפסד שעלולים הו להיגרם לנו.

פוסט מפורט בעניין כהנמן וטברסקי, נכתב במאי בנושא מקקים, חריונים ונדל"ן.

רוב האנשים פוסלים את האפשרות להשקיע בכך שהם מעצימים את הבעיות בהן הם חושבים שיפגשו, כגון:

  • הדיירים לא ישלמו
  • המוכר יעקוץ אותם
  • המתווך משקר להם
  • יהרסו להם את הדירה
  • יהיו להם נזילות וסתימות צנרת
  • ועוד…

אלו הן רק חלק מסיבות/תרוצי ההעצמה השלילית המונעות מאנשים רבים להיפתח לענייני השקעות וכסף בכלל.

באופן מדהים, ראיתי כי גם אלו שכבר החליטו להשקיע אך לא היו מכוונים תודעתית לנהל ולהתנהל עם ההשקעה, מצאו עצמם, מול כל הבעיות מהם חששו, פשוט נבואה שהגשימה את עצמה. התופעה הזו ידועה ונחקרה בהיבטים רבים במדעי המח והפסיכולוגיה, וגם שורשיה נעוצים עמוק באבולציה שלנו במהלך התפתחותנו כמין שורד.

המערכת האחראית לכך במח נקראת Reticular Activating System=RAS זו למעשה המערכת האחראית על סינון המסרים שהמח שלנו מקבל מהשטח, המערכת הזו היא למעשה דינאמית ולא קבועה וניתן לאמן אותה וללמד אותה אילו מסרים להעביר פנימה ואלו מסרים להתעלם מהם.

אותה האוכלוסיה המעצימה את השליליות המערכת הזו בנויה בצורה כזו שהיא מסננת רק מסרים שליליים, אצל האופטימיים בינינו, המערכת למדה לסנן רק מסרים חיוביים, על כן הם "רואים" את החיובי שבכל דבר.

את מערכת ה- RAS שלנו ניתן לשנות ע"י אימון ותרגול מאוד פשוטים יחסית, אשר בעזרתו ניתן לתכנת את מערכת ה- RAS מחדש, וכל זה נידון בהרחבה בפוסט להפוך למשקיע נדל"ן.

 

 

 

תמונה מאתר: L

תמונה מאתר: Life coaching center

בתמונה האזור הירוק, זהו אזור ה- RAS המסנן את המסרים המתקבלים מכל החושים שלנו: ראיה, שמיעה מישוש וכיו"ב. מערכת ה- RAS למעשה מגיל ינקות מתחילה להתפתח ומתעצבת בהתאם למסרים שאנו וסביבתנו "מלמדים" אותה לקלוט ולקבל. מערכת ה- RAS הינה דינאמית כפי שהוזכר לעיל, וניתנת לשינוי ועיצוב מחדש על מנת לסנן את המסרים הרצויים עבורנו.

אם ברצונכם לעבור לצד של העצמה החיובית ולפתח ראיית עולם, אקטיבית, חיובית ורווחית בחייכם, לא רק בהיבט הפיננסי אלא בכלל בכל תחומי החיים, אמצו לעצמכם את דרך האימון לעיצוב מערכת ה- RAS שלכם מחדש, למעשה זה כמו בטלפון או מחשב, הגדירו מחדש, את המערכת.

במיד ומעניין אתכם, לרכו את הכלים, ההרגלים וראיית העולם המעשית של משקיעי הנדל"ן, אתם מוזמנים להשאיר פרטים ואצור עמכם קשר בהקדם לגבי תהליך הכשרת המשקיעים שלי.

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן