קצת על כרטיסי לוטו והשקעות

המזל בהשקעות

בכרטיסי הלוטו יש 37 מספרים בכל טבלה, מתוכם יש לבחור 6 מספרים, בכדי לזכות בפרס הראשון בלוטו, יש לנחש נכונה את כל 6 המספרים ובנוסף את המספר החזק המצוי בטבלה נוספת של 8 מספרים.

בחישוב קומבינאטורי פשוט הסיכוי לנחש את כל המספרים והמספר החזק הוא:

1:16,273,488

סיכוי יחסית נמוך…. אך המילה החשובה כאן היא 'הסיכוי', יש סיכוי לזכות ועובדה יש אנשים הזוכים בלוטו מאחר והצליחו לנחש את כל המספרים.

רובכם בטח שוחחו לא אחת על עניין הסיכוי לזכות בלוטו, בדיונים כאלו האנשים מתחלקים לכמה קבוצות:

הראשונה- אלו שלא מאמינים במזל, מבחינתם זה בזבוז זמן ולכן לא ממלאים טופס.

השניה- אלו שמאמינים במזל, וללא כל חשיבה מקדימה מקבלים החלטה "לשרוף" כמה שקלים בשביל הסיכוי לזכות.

השלישית- אלו אנשים שמבינים, שההבדל בין לזכות או לא לזכות בכלל, טמון במעשה אחד פשוט, למלא כרטיס או לא למלא כרטיס, והם מחליטים למלא, כי מדובר בעשיה, בנקיטת פעולה.

בואו נתמקד רגע בקבוצות הראשונה והשלישית ונבין מה ההבדלים בינהם.

אוכלוסיית הקבוצה הראשונה- אלו אנשים סקפטים ופסימיסטים, הם תמיד יחפשו, מה לא עובד, מה לא יסתדר, מה מסוכן, תמיד יחפשו הסברים ותאוריות ללמה לא לעשות דברים, כמו: למה לא למלא טופס לוטו. זו אוכלוסיה פרגמטית עד כדי קיצון, עד כדי כך שהיא מונעת מעצמה הזדמנויות. הם פשוט סוגרים כל אפשרות להתקדם.

החברים בקבוצה זו, אלו אותם אנשים שבשיחת סלון על נדל"ן יסבירו לכם, למה זו שטות גמורה להשקיע בנדל"ן. הם יגידו לכם שזה מסוכן, שלא ישלמו לכם, שהדירה לא שלכם אלא שייכת לבנק למעשה, שתצטרכו לפתוח סתימות בשרותים, שישברו לכם, שיהרסו לכם, הם ינסו לשכנע אתכם מדוע לא להשקיע!!!

אוכלוסיית הקבוצה השניה- הם בדיוק ההיפך מהקבוצה הראשונה, הם אופטימים, הם מחפשים את ההצלחה, הם מודעים לכך שבכדי להצליח צריך לקחת סיכונים, אך הם לוקחים סיכונים מחושבים, כי הסיכונים הולכים יד ביד עם הרווח/התשואה שלהם. אוכלוסיה זו תמיד תחפש את ההסברים ל- למה כן לבצע דברים, למה כדאי להשקיע, למה כדאי לקחת סיכון מסויים. אוכלוסיה זו למעשה תחפש הסברים שיגרמו להם לעשות מעשה ולנקוט פעולה.

אבל בואו נחזור רגע לעניין הגרלת הלוטו, מהו ההבדל המהותי בין שתי קבוצות אלו?

נחזור רגע לסיכוי ההצלחה, כפי שכתבתנו לעיל, הסיכוי לנחש נכונה את הצרוף לפרס הראשון הוא: 16,273,488 שש עשרה מיליון מאתיים שבעים ושלוש אלף ארבע מאות שמונים ושמונה.

הסיכוי הזה שייך, למעשה לקבוצה השניה והשלישית, אלו שהחליטו למלא כרטיס.

מנגד, הסיכוי של הקבוצה הראשונה של הסקפטים הינו '0', מאחר והם כלל לא ממלאים כרטיס.

ההבדל המהותי בין אלו שממלאים כרטיס לוטו לאלו שאינם הוא למעשה הפעולה, יש קבוצה אחת שהחליטה לנקוט פעולה באופו מושכל ומחושב כהחלטה, ויש קבוצה שהחליטה לקבל החלטה לאי פעולה.

מה שמפריד בין מצליחנים לבין אלו שאינם, בכל תחום בחיים, הוא המעשים שלכם, ההחלטות לעשות דברים. יש אנשים שהמוטו שלהם בחיים הוא ההחלטות לא לעשות ולא לנקוט במעשים מכל מיני שלל סיבות ותרוצים, עם אי עשיה לא ניתן להגיע לכלום.

תחשבו על זה רגע:

מי שממלא כרטיס הסיכוי לזכות הוא אחד ל-  16,274,488

מי שאינו ממלא כרטיס סיכוייו הם '0'

 

למעשה רק בקבלת החלטה פשוטה של למלא כרטיס לוטו, אלו שמילאו את הכרטיס הגדילו את סיכויי הזכיה שלהם מ- '0' ל- 16,273,488. רק בהחלטה של 11.60 ש"ח (ל- 2 טבלאות) לקחת עט ביד ולסמן מספרים.

כך גם בהשקעות, ההחלטה לצאת החוצה, לצאת לשטח, ללמוד את התחום ולקבל החלטה להשקיע, היא מה שמביאה את ההצלחה. אפשר להיכשל בדרך, בדיוק כפי שלא זוכים בהגרלה, אבל ההתמדה היא שמביאה את ההצלחה.

גם בקומבינטוריקה, אם תמלאו מספיק פעמים את אותם המספרים, בסוף תזכו!!! אין דרך אחרת. ההתמדה והמעשה היא היסוד לכל ההצלחות.

ולסיכום:

כולם מדברים על מזל, אבל אם תחשבו על כך מזל הוא ראשי התיבות של:

מ– מקום

ז– זמן (עיתוי)

ל– לעשות

אז כן, צריך מזל כדי להצליח…..אבל מזל לא בא לבד, הוא בא עם עשיה בזמן הנכון במקום הנכון, ואלו מגיעים עם ההחלטה לצאת לפעולה.

 

יאללה….צאו והשקיעו בעצמכם.

מעוניינים בסקירות נדל"ן, כתבות וטיפים?

עקבו אחרינו בפייסבוק בדף: גורו נדל"ן

או

הרשמו לעדכוני האתר

 

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן