שם המשחק: כסף

אני בטוח שאתם כמוני, שאלתם את עצמכם לא אחת מדוע יש כאלו, שיש להם כסף…הרבה כסף… ולעומתם יש כאלו שהכסף פשוט לא מצליח להתחבר אליהם. הדבר המוזר הוא שלעיתים גם אם המאמץ להשיג את הכסף הוא זהה, עדין יהיו כאלו עם כסף וכאלו בלי כסף. אם כך מה ההבדל?

חשבתי זמן לא מבוטל על העניין הזה, לא הגעתי למסקנות מרחיקות לכת, אבל אני חושב שהמסקנות די נכונות על אף פשטותן. המסקנות הן:

1. ההכרה שיש כאן 'לוח משחק' גדול מאוד, גדול מכפי שנוכל לראות את הגבולות שלו.

2. הרבה כסף, מסתובב על לוח המשחק הזה.

3. יש סוגים שונים של שחקנים על 'לוח המשחק'.

4. אל תמציאו חוקים חדשים, שחקו על פי החוקים הקיימים.

לוח המשחק- ממש כמו במשחק המונופול, בו שיחקנו כאשר היינו ילדים, ההיבט הפיננסי של החיים שלנו, בין אם תרצו או לא מתרחש על 'לוח המשחק' הזה, שם המשחק הוא: כסף. כמו-בכל משחק, גם למשחק הזה יש חוקים, אולם המשחק הזה קצת שונה משאר המשחקים אליהם הייתם רגילים, למרות שיש למשחק זה חוקים, המשחק הזה מאוד דנאמי והחוקים לעיתים משתנים בו במהירות. לא תמיד החוקים של אתמול רלוונטים להיום או למחר. המשחק דינאמי מהיבט נוסף והוא שגם לוח המשחק משתנה, המציאות משתנה מיום ליום, והתנאים לא אותם תנאים. לכן אם אנו רוצים שיהיה לנו סיכוי מסויים לשרוד במשחק זה, עלינו לאמץ את החוקים שלנו, עלינו לאמץ את הדינאמיות הזו כעובדה. ומתוקף כך עלינו לאמץ גישה דינאמית, גישה גמישה שאינה מתקבעת, גישה שתאפשר לנו להתאקלם לשינויים החלים סביבנו ולעיתים נובעים מהשפעתם ונוכחותם של השחקנים הגדולים.

הכסף מצוי בשפע-  על לוח המשחק, אפשר לומר שהכסף מצוי בכל פינה, אם תרצו בלשון העם: "זרוק ברחובות וגדל על העצים", אז היכן הבעיה? הבעיה היא שאנו כשחקנים קטנים חיים במציאות מסויימת שבנינו לעצמנו ושבנו עבורנו. במציאות זו, אנו לא רואים את מה שהשחקנים הגדולים רואים. במקום בו אנו מזהים סכנה השחקן הגדול מזהה הזדמנות. במקום בו אנו רואים הפסד השחקן הגדול רואה רווח. כן יש כאן מציאות מסויימת עליה כל שחקן מביט במשקפיים אחרות ולכן רואה דברים אחרים. ברגע שנפנים שאכן יש הזדמנויות לרוב ועלינו לאתר ולממש אותן, נתחיל גם אנחנו אט… אט לראות את אותו הכסף שהשחקנים הגדולים רואים.

סוגי השחקנים- ישנם כמה של סוגי שחקנים על הלוח, אבל עזבו אתכם מהסוגים השונים, הם אינם  רלוונטים כרגע. מה שרלוונטי הוא שאתם מחפשים שחקנים אחרים, כאשר אתם מפספסים את העובדה החשובה באמת, שגם אתם שחקנים על אותו 'לוח משחק'. הבעיה הראשונה היא: שרובנו בכלל לא מודעים לעובדת היותם שחקנים על לוח המשחק. וכך עוברים להם החיים מבלי שהם יבינו לאן הולך הכסף, לאן הוא זורם ומדוע הוא כל הזמן מצליח לדלג מעליהם. לאחר שתפנימו שאתם שחקנים, התחילו לשחק את המשחק, זהו את השחקנים הגדולים ושחקו לצידם או איתם.

חוקי המשחק- הבעיה השניה היא שאנו נמצאים על לוח משחק שכבר יש לו חוקי משחק משלו ואנו בכח מנסים לשחק לפי החוקים שלנו. החוקים שלנו לא מתאימים למשחק הזה! החוקים שלנו לא רק שאינם עובדים ואינם מוכיחים את עצמם, הם גם לא רלוונטים, למשחק הנוכחי, למשחק הכסף. החוקים הקודמים שלנו היו רלוונטים ללוח המשחק של מעמד הביניים, מעמד השכירים, אנו רוצים לשחק לפי החוקים של העשירים. רגע, יש כאן פארדוקס, הרי אמרנו שהחוקים משתנים במהירות, אז לפי אילו חוקים נדע לשחק? זו לא בעיה, עיקבו אחר השחקנים הגדולים בהתחלה, הם אלו המעצבים את החוקים, הבינו את החוקים שלהם, הבינו את שיטת המשחק שלהם ופשוט תחקו אותם. אתם לא נמצאים בתחרות, לכולם יש מקום על המגרש, השאלה היא איזה משחק כל אחד רוצה לשחק ולאיזו תוצאה הוא רוצה להגיע. אם אתם רוצים לשחק במשחק הכסף, אתרו את השחקנים הגדולים המיומנים, חקו אותם ולימדו מהם, נסו להבין מהו ההיגיון המנחה אותם, מה מניע אותם, אתם תגלו שאט… אט כל מה שחשבתם למיסתורי יראה לכם גלוי, זה תהליך שאתם מבשילים לתוכו.

חוקי המשחק המשך…- נסו להבין, כיצד מייצרים מקצת כסף הרבה כסף, אולי אף יותר מזה נסו להבין וחפשו דרכים כיצד ניתן לייצר כסף, מבלי הצורך להשקיע כסף מכיסכם. זה מה שהשחקנים הגדולים עושים, הם לא משתמשים בכסף שלהם, הם מזרימים לעצמם כסף על ידי כספם של אחרים. נסו לעצב לעצמכם את התנאים בצורה כזו שיהיה לכם הכי נח מבחינה פיננסית. אם תצליחו להלוות מהבנק כסף זול ולשכנע אחרים לשלם עליו ביוקר, הנה יש לכם מרווח לרווח פיננסי.

נשמע תמוהה….? בפעם הראשונה כן, ככל שתתמידו ברעיון והסקרנות תוליך אתכם, תבינו שאתם צריכים להחליף רק את זוג המשקפיים דרכו אתם מביטים על העולם.

 

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

4 מחשבות על “שם המשחק: כסף”

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן