5 עקרונות הבסיס להשקעות בנדל"ן

5 עקרונות  להשקעות נדל"ן של וורן באפט

מי שלא מכיר את השם וורן באפט, שיעשה לי ולעצמו טובה, שיסגור את דף האינטרנט הזה ופשוט יוותר על עניין ההשקעות, הוא ממש לא מוכן לזה.

יש לי הרגל "מגונה" (אבל טוב), מדי פעם אני פשוט נכנס למכתבים השנתיים שוורן באפט כותב לכלל מחזיקי המניות שלו, בחברת ברקשייר האתווי, שלד בורסאי של חברת טקסטיל עלומה, שורן קנה אי שם לפני 50 שנים, שהפך לחברה בשווי של יותר מ- 620 מיליארד דולר, וכל זה מאפס!!!

כל שנה בחודש פברואר וורן באפט מפרסם מכתב למשקיעיו בה הוא סוקר את השנה שחלפה ומהם כוונותיו לעתיד, המכתבים הללו הן בחזקת אוצר למשקיעים מכל תחום, כי במכתבים אלו שוטח וורן באפן יחד עם שותפו צ'ארלי מנגר את האני מאמין שלהם בהשקעות, אני מאמין יציב שהולך עמם כבר 50 שנה, ואיתו הם פשוט מכים את המדדים.

כוונתו של וורן באפט אינה להכות את המדדים, אלא להתמקד בהשקעות טובות, ההתמקדות בהשקעות טובות הכרחית בהתאם להצמדות לעקרונות ההשקעה שלהם, רק כך הפועל היוצא הוא 'להכות את המדדים'.

במכתב המסכם את שנת  2013 נתן וורן 2 דוגמאות להשקעות נדל"ן שהוא ביצע, בהמשך לתארו השקעות אלו, פרט וורן באפט מספר עקרונות, אני חושב שעקרונות אלו והצמדות להם, נותנת הצצה לכיצד על משקיע לנהוג וכתוצאה מכך להנות מהשקעות טובות!!!

אני מפרט כאן את העקרונות (בתרגום חופשי) עליהם דיבר וורן באפט ובהמשך אליהן מצרף תמונה שנגזרה מהמכתב שלו, לאלו מכם הרוצים לקרוא את המקור כפי שנוסח על ידו.

  • לא צריך להיות מומחה בכדי להשיג תשואות טובות על ההשקעה. אולם, אם אינך כזה, עליך להכיר במגבלות שלך ובחר במסלול שיעבוד עבורך בצורה סבירה בעקביות. אל תנסה לחבוט מעבר לגדר (מושג מבייסבול בכדי לקבל הומראן). וכשמציעים לך רווח מהיר, תענה ב-'לא' מהיר!
  • התמקד בהכנסות העתידיות של העסקה אותה אתה שוקל. אם אינך מרגיש שאתה  מסוגל לבצע הערכות גסות לגבי עתיד רווחיות העסק, אז שכח ממנו והמשך הלאה! אף אחד לא מסוגל להעריך את כלל האפשרויות של ההשקעה. ידיעת הכל אינה הכרחית, אתה רק צריך להבין את השלכת הפעולות בהן אתה נוקט.
  • אם אתם מתמקדים במחיר העתידי של הנכס, אתם הופכים לספקולנטים. אין שום דבר רע בכך. עם זאת, אני יודע כי אני לא יכול לחזות בצורה מוצלחת ואני מאוד סקפטי כלפי אלו שטוענים שהם כן. כמחצית ממטילי המטבעות יזכו בניחוש הטלת המטבע הראשונה, אך לכל אותם מנצחים אין ציפיות להצליח בכל ההטלות העתידיות במשחק. העובדה כי נכס מסויים השביח את עצמו לאחרונה, אינה סיבה מוצדקת לרכוש אותו.
  • עם שתי השקעות הנדל"ן הקטנות שלי עניין אותי רק מה יניבו  לי, לא עניין אותי כלל ועיקר הביצועים היומיים שלי. משחקים נוצרו ע"י שחקנים שהתרכזו במה מתרחש במגרש ולא על ידי השחקנים שהתרכזו בלוח התוצאות. אם אתם יכולים להנות מסוף השבוע מבלי להביט בביצועי המניה שלכם, נסו לעשות זאת גם בשאר ימות השבוע.
  • גיבוש דעות מאקרו-כלכליות, או הקשבה לציפיות מאקרו-כלכליות שכאלו מפי אחרים, הינה בזבוז של זמן. זה מסוכן, הצפה על ידי דעות מרובות שכאלו יגרמו לכם לטשטוש העובדות האמיתיות החשובות באמת. כשאני מקשיב לפרשני הטלויזיה והאנליסטים אני לא יכול שלא להיזכר במה שמיקי מנטל (שחקן בייסבול מפורסם) אמר: "אתה לא יודע עד כמה המשחק פשוט וקל, עד שאתה לא נכנס לעמדת השדרים" (רוצה לומר: כולם חכמים מהצד!, הערה שלי).

המשפטים המסומנים ומודגשים הינם משפטי המפתח בכל עקרון.

עקרונות באפט מכתב 2013

בהערת הסיכום שלו אומר וורן באפט, כי את שתי השקעות נדל"ן אלו הוא ביצע בשנים 1986 ו- 1993, מה הכלכלה, שיעורי הריבית והתשואות של המניות עשו בשנים העוקבות 1987 ו- 1994, לא היו בעלי חשיבות עבורו ולא היוו כל שיקול בביצוע השקעות אלו. הוא גם לא זוכר מה היו התחזיות והציפיות באותן השנים, אבל זה ממש לא משנה כי שדות התירס עדין ממשיכים לגדול בנברסקה (שם רכש את החווה) והסטודנטים עדין באים לניו-יורק (שם רכש נכס להשכרה).

פוסט דומה שכתבתי אי שם ב 2014 ניתן למצוא כאן

למכתב המלא משנת 2013 של וורן באפט למשקיעיו כנסו לקישור

מעוניינים בסקירות נדל"ן, טיפים ומידע?

הירשמו לעדכוני האתר

או

בקרו בדף הפייסבוק גורו נדלן

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

מחשבה 1 על “5 עקרונות הבסיס להשקעות בנדל"ן”

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן