איך הססנות עלתה למישהו 750 אלף שקל?

מי שלא משלם בכסף

זה סיפור עצוב שאני חייב לשתף אתכם, לא כדי להלקות את הדמות הראשית בה, אלא כדי שכולנו נלמד מהסיפור הזה.

הסיפור הזה אמיתי כפי שתכף תראו, עפ"י ההתכתבויות, ונמשך עפ"נ כמעט 7 שנים. אני משתף את הסיפור הזה, כי לא אחת אנשים שואלים אותי, למה צריך ללמוד השקעות נדל"ן?

ברור לי שהם חשדנים, כי אחרי הכל אני בעצמי מלמד ולכן אני אוטומאטית נתפס כבעל פוזיציה.

אז את תהליך הכשרת המשקיעים שלי פתחתי אי שם ברבעון האחרון של 2017 בדיוק מהסיבה שאנשים יוכלו לרכוש השכלה פרקטית כדי שיוכלו לקבל החלטות מושכלות בנוגע להחלטות שלהם בעולם הנדל"ן.

לא שערתי לעצמי, שככל שיעבור הזמן אני אפגוש בדוגמאות, שלמעשה יצדיקו ויתמכו בהחלטה הזו שלי לשתף את הניסיון שלי עם העולם.

אז אני מתנצל בראש בפני "ישראל" שהוא גיבור המאמר הזה זה לא אישי, אלא זה בעיקר לנסות ולהפיק לקחים ולהשתפר לעתיד, כל אחד מאיתנו קיבל החלטות לא נכונות שבמבחן התוצאה פגעו בנו, הדרך הנכונה היא ללמוד מהן ולקבל החלטות נכונות יותר בעתיד.

אז אי שם בשנת 2017 ישראל, פנה אלי כי רצה להתייעץ עמי על השקעות בנדל"ן, זה היה ממש דרך האתר הזה דרך תיבת המסרים, המייל שלו הביא אותנו לשיח על עולם הנדל"ן בו בזמנו הוא התעניין על שירות היעוץ שלי, מצחיק שהיום אני מביט על התמחור וחושב לעצמי יאללה איזה פראייר אני, שזה מה שבקשתי על העצות שלי, ועם כל זאת אז הוא החליט לוותר בזמנו.

שתי דברים שבולטים לעין, הקשר הראשון היה בחודש אוגוסט 2017 ואז התשלום שדרשתי נשמע לי מגוחך (להיום) מאוד לתמורה שהייתי אמור לתת.

כאמור ישראל החליט שלא להתקדם איתי בזמנו.

עברו בערך 5 וקצת שנים והגענו ל- 20 בפברואר 2023 והנה ישראל שוב יצר עמי קשר כאשר התעניין בתהליך הכשרת המשקיעים שלי, ואז הוא יצר קשר ליום-יומיים ונעלם שוב….. נחשו לכמה זמן…..

צילום מסך מהתכתבות בוואטסאפ עת יצר עמי קשר נוסף ב- 20.2.23 ואז נעלם לו שוב ב 23.2.2023 ראו בצילום המסך הבא את המשך הסאגה.

לצערי הוא לא ענה לי על ההודעה האחרונה שלי ב- 23.2.23 עד ש…….חלפה כמעט שנה ואז ב 12.2.2024 ממש כמה ימים לפני שיצאתי לחופשת סקי הוא יצר עמי שוב קשר והתעניין על המחזור הקרוב של תהליך הכשרת המשקיעים שלי.

יציר קשר נוסף כעבור שנה והתעניין בתהליך הכשרת המשקיעים שלי

וכמו שחשבתי מהר מאוד התברר לי שדברים לא כל כך משתנים, מההודעה מיום שני האחרון, הוא החליט שוב לא להצטרף.

שוב לא "הסתדר" לו

אז גם הפעם הוא לא יצטרף.

אבל אני רוצה לשתף אתכם בשיח נוסף שהיה לי במקביל איתו, אך היה בהודעות מתוזמנות שנמחקו מהשיחה שלנו, אך למזלי את חלקן העברתי לקבוצה פרטית שלי ואני אוכל לשתף אתכם במה שהתרחש עם אותו המשקיע ב5-6 השנים האחרונות מאז המגע הראשון שלו איתי.

מתברר שבשלב מסויים הוא החליט שהוא נכנס להרפתקאה בחו"ל, כנראה שמישהו סיפר לו סיפור יפה על תשואות ורווחים מופלגים בחו"ל, אז מתברר שהוא נמנה על הנפגעים/מתלוננים של חברת MHR1 שבצעו השקעות בגרמניה וכרגע עניינם מתנהל בביהמ"ש עד כה ללא הצלחה.

הוא השקיע שם לפי מה שאמר לי – 250,000-500,000 ש"ח שכרגע ירדו לטמיון.

המשך השיחה שלנו בהודעות מתוזמנות שהעברתי לקבוצה הפרטית שלי, שימו לב שב- 2019 הוא החליט להשקיע לבד ואיבד את כספו בהשקעה בגרמניה, כששאלתי אם זה ב- MHR1 או אישר לי וכיום הוא בצוות שמנהל את התביעה כנגדם- מקווה שיצליחו להחזיר את כספם.

וואלה, מה אתה רוצה מאיתנו, למה אתה יורד על הבנאדם?

אז לא אני לא יורד עליו וחשוב לי לשמור על האנונימיות שלו, אך בואו ננסה להבין מה קרה במקביל במדינת ישראל מאז  שנת 2019 עת החליט לללכת שבי אחרי הבטחות בחו"ל ללא הרקע או רכישת הידע שהיתה מסייעת לו להבין שאולי זה  מסוכן מדי.

אז ב- 2019 ערכי הנכסים עלו ב- 10.6%

ב- 2020 ערכי הנכסים עלו ב- 4%

ב- 2021 ערכי הנכסים עלו ב- 13%

ב- 2022 ערכי הנכסים עלו ב- 20.3%

ב- 2023 ערכי הנכסים ירדו ב- 4%

סך עליות המחירים ב- 2019-2023 מדובר על 50.1% כולל הירידה של 2023, המשמעות היא שאילו היה שם את אותם 250,000 ש"ח על נכס של 1,000,000 בישראל עם משכנתה של 75% לה הוא היה זכאי, הרי שהיום הנכס הזה היה שווה 1,500,000 ש"ח.

אנו מדברים כאן על רווח של 500,000 ש"ח רק מעליית ערכו של הנכס.

אני רק רוצה לסבר לכם את האוזן, כי דוגמא זו מדברת על עסקה כללית לצרכי החישוב, אילו היה עושה את תהליך ההכשרה ולמד לעומק, ולאחר ביצוע חקר שוק מעמיק, אולי היה משיג נכס טוב יותר שגם בתכנון מימון נכון ושכירות היה מקבל תזרים חיובי, או אולי אף היה משקיע במקום בו יש התחדשות עירונית- אז קפיצת השווי היתה גבוהה יותר.

מה קרה למי שכן בחר להתייעץ עמי?

אז הנה דוגמא מעניינת, לפני כמה חודשים קבלתי טלפון מאחד העוקבים שלי, עצמאי, שצבר הון עצמי וללא נכסים  אך זכה בתוכנית של מחיר למשתכן בעיר ראשון לציון, הוא ביקש להפגש עמי לפגישת יעוץ ולה היו 2 מטרות:

הראשונה- הוא היה בדילמה באיזה סוג דירה לבחור במחיר למשתכן, משום שאין לו כוונה להתגורר בה, אלא ראה אותה כחלק מפורטפוליו ההשקעות העתידי שלו.

השניה- הוא כבר חשב על העסקה השניה לאחר ביצוע בעסקה במחיר למשתכן, ולכן רצה כבר מההתחלה להתוות לעצמו אסטרטגיה כדי לבצע הקצאת הון חכמה בכדי למקסם את הונו העצמי.

מבלי להכביר במילים, אני אצרף לכם את תמונת המסך מהודעה ששלח לי ממש היום בוואטסאפ ואני חושב שהוא סיכם היטב את מטרת היעות שרכש בזמנו.

תכתובת שקבלתי ממשקיע שהתייעץ עמי ושיתף בהבדלים בהשקעה וברווחיות כתוצאה מיעוץ והשקעה בהתאם.

כמו כן הוא שלח באותה ההתכתבות צילום מסך של התכתבויות מקבוצת הוואטסאפ של הפרוייקט מחיר למשתכן בו הוא זכה, ושם אנשים מתרעמים על כך, שהמרווח במחיר הנוכחי בין דירת 3 חדרים ל- 5 חדרים זניח ביחס למרווח הגדול של 1,000,000 ש"ח במעמד הזכיה/רכישה.

התרעמות של חלק מהזוכים בקבוצת הוואטסאפ, על כך שהם רכשו דירות 5 חדרים במיליון ש"ח יקר יותר מדירות 3 חדרים, אך ההבדלים בינהן הוא קצת יותר מ 300,000 ש"ח דהיום.

 

מה המסקנה?

המסקנות ש-'ישראל' צריך להסיק לגביו.

המסקנה הראשונה- היא שקודם כל כדאי להרוויח 500,000 ש"ח בהשקעה ופעולה פשוטה מאשר להפסיד 250,000-500,000 ש"ח, כל זה היה קורה אם ב- 2017 או לכל המאוחר ב- 2019 הוא היה מקבל החלטה להשקיע קודם כל בהשכלה הפיננסית שלו וללמוד כדי לקבל החלטות טובות יותר, או לכל הפחות היה מתיעץ כפי שתכנן אי שם ב- 2017.

המסקנה השניה- תראו, נכון שאני מלמד ונכון שהשאיפה שלי שתלמדו אצלי.

אך אתם לא חייבים, יש לי כאן המון מידע חינמי שמטרתו לחעזור לכם לחשוב ולנהוג בצורה יותר אחראית עם כספכם בטרם תשקיעו אותו בנדל"ן. יש גם את ערוץ הטיקטוק שלי, בו אני משתף על הרבה נתונים, תחשיבים וסיפורי עסקאות מניסיוני שמטרתם לסייע לכם ולעזור לכם.

אני כאן כדי לעזור ולסייע לכם.

אם אתם מחליטים למוד במקום אחר, זה לגיטימי רק וודאו שאתם לומדים בצורה נכונה ומעמיקה ולא חוזרים על אותן הטעויות במשך שנים וכשיש הזדמנות לשנות אותן ולפעול בחוכמה אתם שוב מפרססים.

ואם אתם בכל זאת רוצים פרטים על תהליך הכשרת המשקיעים שלי, אשמח ליצור עמכם קשר.

שיהיה לכם המון בהצלחה.

 

 

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן