אם זה כל כך פשוט להשקיע בנדל"ן, אז מדוע המשקיעים הם במיעוט?

מזה זמן רב, אנשים רבים ובינהם: משפחה, חברים, מכרים או סתם אנשי שיחה מזדמנים מתייעצים ומשוחחים עמי על נדל"ן ובעיקר על השקעות בנדל"ן. אני לא יועץ ולא איש מקצוע בתחום, כל השכלתי מצטמצמת לניסיוני המועט בהשקעה בנכסים מניבים. אולם, בתקופה בה נושא הנדל"ן הינו שיחת סלון בכל ארוע משפחתי/חברי שלא יהיה, גם בעל הניסיון הקטן ביותר נחשב למומחה.

כמאמר הפתגם המפורסם: 'בארץ העיוורים, האיש בעל העין האחת הוא המלך'.

למרות חוסר היותי מומחה, שמתי לב לדבר אחד העובר כחוט השני אצל כל אלו המעוניינים להשקיע בנדל"ן, אך אינם משקיעים ולא משנה כמה ההזדמנות הנקראת בדרכם הינה רווחית ומשתלמת.

הסיבות לאי ביצוע השקעות הן רבות ומרובות, ובראשן עומדת הסיבה העיקרית והיא הפחד המשתק כפי שכתבתי בעבר. אולם סיבה נוספת החוזרת על עצמה בשכיחות די גבוהה אצל משקיעים מתחילים ואצל כאלו שמעולם כנראה לא יהיו משקיעים היא צורת ההסתכלות העקומה על רווחיהם של האחרים.

משקיעים רבים נוטים לסגת מעיסקה רק בגלל שהם נוטים להביט על הרווח של שאר הצדדים בעיסקה, הם ממוקדים כל כך ברווחיהם של האחרים עד שהם מתעלמים מהרווחים שהם עצמם יגרפו לכיסם. המחשבה שמישהו נוסף ירוויח על הדרך, כל כך מפריע להם, כל כך מציקה להם עד שהם יעדיפו לא לעשות עיסקה ולו רק בכדי שמישהו אחר לא ירוויח כסף על הדרך.

למה אני מתכוון? הנה מספר דוגמאות שחוזרות על עצמן פעמים רבות מאוד:

1.  עיסקאות תיווך- אנשים רבים בין אם הם בצד הקונה או בצד המוכר, מרגע שהעיסקה קורמת עור וגידים, נזכרים לפתע כי יש להם עמלת תיווך בדרך ואז עיינם צרה בעבודתו ובתגמולו של המתווך, יש המנסים להתמקח עד בלי די בכדי להוריד את עמלתו, החצופים מנסים לעשות יד אחת עם הצד השני בעיסקה בכדי להפעיל מנוף לחץ על המתווך והטיפשים יעדיפו לרדת מהעיסקה רק בכדי לא לשלם עמלת תיווך.

2. מה הוא מרוויח? אמי נהגה לומר: 'כשאתה אוכל, תביט בצלחת שלך לא בצלחות של אחרים'. לאנשים רבים יש נטיה להביט יותר מדי לתוך כיסיו של הצד השני. משקיעים מתחילים רבים או כאלו שמעולם לא יהיו משקיעים מביטים על העיסקה בצורה המעוותת שאם הצד השני מכר להם נכס, כנראה שהוא כבר עשה את הרווח שלו. משום מה זה מפריע להם והם מרגישים מרומים. אז הנה הצהרה שהיא כמעט אכסיומה וככל שתפנימו אותה מהר יותר כך ייטב לכם, צאו מהנחה שאף אחד לא מוכר לכם בהפסד! מה אכפת לכם מרווחיו של הצד השני, אם מספרי העיסקה מסתדרים לכם, לכו עליה, אל תהיו צרים ברווחיהם של המוכרים, נהפוך הוא פרגנו להם והיו בטוחים בעיסקה שלכם.

3. עיסקאות בחו"ל- כיום כאשר יש הזדמנויות לרוב מעבר לים, צצו להם אנשי המקצוע מצידו השני של האוקיינוס המסייעים לאלו מאינו המעוניינים לרכוש נכסים בחו"ל. למעשה לא חייבים את אותם אנשי מקצוע, ניתן לסוע לבד לחו"ל, ללמוד את השוק, לאתר נכסים, ולסגור עיסקה לבד. אולם, מטעמי נוחיות ומרחק טוב שיש אנשים אשר נותנים את השרות לעיל בכדי לחסוך מאיתנו את הטרחה הרבה הזו, אנשים אלו לא עושים את השרות הזה לשם שמים, זוהי פרנסתם! אולם, משקיעים מתחילים רבים וכאלו שכנראה לעולם לא יהיו משקיעים, נוטים להביט על שרות זה בצורה מזלזלת וכמיותר עד כדי כך שזה גורם להם לא לרכוש נכסים מעבר לים, וגרוע מזה, הם אף לא יסעו לבדם לעשות כל זאת בעצמם.

לסיכום: אני ממליץ לכל מי שרוצה להיות משקיע רציני, להרוויח ולהתפרנס היטב מהשקעותיו, להעריך את אלו אשר גובים את עמלתם לאורך הדרך, במקביל אני ממליץ לכם להתמקד ברווחים שלכם ולא ברווחי אחרים. אחד הדברים החשובים ביותר לעיסקאות שלכם הוא הרווח בצד שלכם, עזבו במנוחה את רווחיהם של האחרים, זה לא מועיל לכם..ולא מקדם אתכם לשום מקום.

 

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

2 מחשבות על “אם זה כל כך פשוט להשקיע בנדל"ן, אז מדוע המשקיעים הם במיעוט?”

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן