אנקדוטות על כסף

כולם רוצים שיהיה להם עוד קצת כסף, כל אחד בהתאם לצרכיו ולרמת חייו. מי שמרוויח 5000 ש"ח בחודש, מפנטז על העלאה של עוד 500-1000 ש"ח בחודש… מי שמרוויח 10,000 ש"ח בחודש מפנטז על העלאה של 1500-3000 ש"ח בחודש ומי שמרוויח 30000 ש"ח בחודש…ניחשתם נכון….מפנטז על העלאה של 10,000 ש"ח. ככה זה, אנו חושבים תמיד בצורה של מדרג, נראה לנו חצוף לחשוב שמגיע לנו יותר. מי שמרוויח 10000 ש"ח לא יעיז לבקש מהמעסיק שלו העלאה של 10,000 ש"ח נוספים…. כי זה נראה לו גבוהה מדי.

עם זאת, לא משנה כמה אנו מרוויחים הטעויות שלנו לגבי כסף הן זהות… הנה כמה אנקדוטות על כסף ששמתי לב אליהן מחיי היום יום.

– אנשים יתכופפו להרים מטבע של 10 אג'….. אבל לא יתכופפו להרים פחית/בקבוק למחזור ששווים 30 אג'.

– אנשים ישקיעו 1000 ש"ח בבורסה, אבל לא יצאו החוצה כאשר הם ברווח של 67% כי הרווח הוא רק 670 ש"ח…. לעומת זאת אילו היו משקיעים 100,000 ש"ח בבורסה הם כן היו ממשים כי זה 67,000 ש"ח. בשני המקרים הכסף שלהם עשה אותו הדבר 67%.

– אנשים ימשיכו להיות באוברדרפט של 10,000 ש"ח……אבל בחיים לא יעיזו לשבור פק"מ או תוכנית חסכון שנותנת להם 0.85%- 1.5% שנתי. הם יעדיפו להיות בהפסד העיקר שיש להם "חסכון" בצד.

– אנשים לא יבקשו ממכר שלהם שיחזיר להם 50 ש"ח שהוא הלווה מהם, אבל ירגישו לא בנח כאשר הם לווים ויחזירו כעבור יום-יומיים את החוב.

– אנשים ירכשו במבצע 'רכוש 1 וקבל 2 במתנה' למרות שמחירו של אותו 1 הוא יותר מפי 3.

– אנשים ימנעו מלעשות עיסקה רווחית רק בגלל שמישהו נוסף גם מרוויח ממנה.

אנשים וכסף….לך תבין את הראציונאל, בעצם אין ראציונאל. זה היתרון שלכם, היכן שאחרים הם לא ראציונאלים, היו אתם ראציונאלים, חפשו את הרווחיות שלכם, חפשו כיצד אתם יכולים להשתכלל וכיצד אתם יכולים לרתום את הכסף שיעבוד עבורכם. חפשו כיצד אתם יכולים לרתום אחרים שיעבדו עבורכם….הכי טוב, חפשו אחרים שיעבדו עבורכם וגם שכספי אחרים יעבדו עבורכם. זו מהות ההבנה של הכסף ומהות ההבנה של הכנסות פאסיביות.

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

3 מחשבות על “אנקדוטות על כסף”

  1. רק חסר לינק ל-"לא רציונלי ולא במקרה" שמתיחס ומסביר חלק מהתופעות 🙂

    • שלום לך אינקוגניטו,
      האמת שטרם קראתי את הספר שהזכרת, במלוא עוונותי הוא מונח אצלי על המדף, אך טרם הגעתי אליו.
      האם הוא מדבר על רעיונות דומים…..? זה יכול להיות מעניין.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן