אפוקליפסת הנדל"ן

בבלוג זה כתבתי די הרבה על פחד ועל פחדים. אני מכיר כמעט את כל ההסברים, התרוצים, התאוריות, העובדות, הביקורות\ הדעות ומה לא, על- "למה לא להשקיע בנדל"ן".

אז המציאות חזקה מכל דעה, תרוץ או הסבר, הרי כבר כתבתי לכם לפני קצת יותר מ-3 שנים אמת אחת פשוטה: "מי שלא קנה נכסים, לא יהיה לו מה להוריש לילדיו".

תמיד כשאני חושב שלא יכולים להפתיע אותי, מצליח בכל זאת מישהו להוציא איזה משפט מקורי מהפה בכדי להצדיק את הפחד וחוסר העשיה שלו. המשפט האחרון ששמעתי היה:

"כעת שטראמפ נשיא ארצות הברית, תהיה חוסר ודאות ומסוכן להשקיע".

האמת כששמעתי את הצהרה הזו, לא ידעתי אם לצחוק או לבכות (מצחוק). הסיבה שהצהרה מסוג זה הצחיקה אותי, היא העובדה שאנשים ינסו להסביר לעצמם ולסובבים אותם, בכל דרך ובכל סיבה בדיונית ככל שתהיה למה לא כדאי להשקיע.

האמת שאלו לא ההסברים ולא התרוצים וגם לא העובדות שגורמות להם להאמין ברעיון האי- השקעה, יש רק דבר אחד שגורם להם להתנההגות שכזו, שמעודדת אי עשיה והוא רגש ה-

פחד!!!

זו הבעיה, כעת מרגע שהגדרנו את הבעיה, כי חשוב הוא להכיר בה, להפנים אותה, כי זה יקל עלינו למצוא את הפתרון לבעיה.

פחד, הוא רגש טוב, זהו למעשה מנגנון אבולציוני שמטרתו לשמור עלינו ולהגדיל את סיכויי שרידותנו, עוד מהתקופה בה היינו ציידים לקטים בערבות אפריקה, עם בני דודנו הקופים.

אולם, בעת המודרנית, הפחד שינה את צורתו במקרים רבים ממנגנון הגנה שרידותי, פשוט לתרוץ לאי-עשיה ופאסיביות. מאחר ואנשים לא יודעים את תוצאות מעשיהם/השקעותיהם מראש, או לפחות כאלו שיהיו ברמת בטחון גבוהה מאוד, הם מעדיפים להיכנע לפחד ולהסביר לעצמם ולסובבים אותם למה לא כדאי.

 

אז מה הפתרון לפחד?

על הפתרונות ניתן לכתוב ספרים שלמים, אך אני אנסה לתמצת לכמה עקרונות אוניברסליים, שנותנים מענה לרוב הפחדים, לפחות לגישתי.

 1. המקור לפחד לרוב הוא חוסר ידע– לכן, על חוסר ידע יש לפצות בידע! זה פשוט, התחילו להתמקד וללמוד את התחום בו אתם מעוניינים להשקיע.
 2. הכרה– ככל שתכירו בעובדה שלעשות כל יום אותו דבר ולצפות לתוצאה שונה, זו טיפשות. כך ייטב לכם ויאשר לכם לחשב מסלול מחדש וכיווני פעולה חדשים. אדם הינו בעל חיים של הרגלים, ההרגלים שלכם עד כה רעים לכם פיננסית, שנו אותם.
 3. אי עשיה– אי עשיה גרוע יותר מעשיה כושלת. בעשיה כושלת, יש ניסיון, יש חוויה, יש כשלון, אבל יש גם הרבה לימוד והעצמה. קחו את הכשלון כחוויה לימודית כדי שבפעם הבאה תחוו הצלחה. באי עשיה יש רק 'אי' (מילת שלילה) שהוא למעשה כלום!!!
 4. חשיבה שונה– חשיבה שונה היא לא נחלתם של גאונים, אלא היא רק הסתכלות שונה על החיים ככלל. רוב האנשים אוהבים להיות שליליים ולכן מצהירים הצהרות כגון:
  אי אפשר לעשות זאת!
  זה לא מעשי!
  זה מסוכן מדי!
  התשואה גרועה!
  ועוד….
  למה לא לנסות להיות חיוביים יותר ולחשוב כיזמים ולהתנסח כך?
  כיצד אפשר לעשות זאת?
  איך אני הופך את זה למעשי?
  כיצד אני מקטין סיכונים וחשיפה לסיכונים?
  מה האפשרויות להגדיל את התשואה?
 5. שנו את התחביר שלכם– זה ממש פשוט וישפיע על אופי החשיבה שלכם. ממש כמו בסעיף הקודם, הפכו את סימני הקריאה ! לסימני שאלה ?

והכי חשוב, תאייתו נכון, כשאתם כותבים פחד בסיכול אותיות זה למעשה דחף.

היפכו את….

ה-פחד ל- דחף!!!

זה המקום היחיד בו יש מקום לסימני קריאה.

 

מעוניינים להשקיע ולא יודעים כיצד? רוצים להתחיל אך לא יודעים מהיכן?צרו עמנו קשר ונתחיל את המסע יחדיו

 

עקבו אחרינו בפייסבוק בדף שלנו גורו נדל"ן

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

שיתוף ב facebook
לשתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
לצייץ בטוויטר
שיתוף ב linkedin
לשתף בלינקדאין
שיתוף ב pinterest
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן