דיק פוסברי, פראנק סינטרה והשקעות בנדל"ן

I DID IT MY WAY


ב- 1968 התקיימה אולימפיאדת מקסיקו. בענף ספורט מסויים, אולימפיאדה זו היוותה את נקודת המפנה אודות לאדם אחד בשם דיק פוסברי. דיק פוסברי היה מתעמל קופץ לגובה, דיק מעולם לא התבלט ולא היה מוצלח בשום ענף ספורט, גם לא הקפיצה לגובה אשר לימים תזכה אותו במדלית זהב אולימפית.

סיפורו של דיק פוסברי, לראייתי, מאוד מתאים כמטאפורה בעניין השקעות ושינוי דפוסי החשיבה הדרושים בהפיכת אדם שאינו משקיע לאדם אשר כל פעולותיו ממוקדות השקעות, כאלו ואחרות. זה לא סוד כי בין דפוס החשיבה של המשקיע, למי שאינו, מפרידה תהום, לא רק עמוקה אלא גם רחבה מאוד.

לפני אולימפיאדת מקסיקו, סגנון הקפיצה ששלט בתחרויות היה 'גלילת הבטן', בה המתחרה עובר מעל המוט כאשר בטנו מופנית כלפי המוט.

בהיבט זה, דיק פוסברי היה מהפכן, בעידן, בה לא היו עשרות מומחים ויועצים בתחום הספורט, אפילו מזרוני גומי לא היו בנמצא והמתחרים היו נוחתים על מצע של נסורת.

דיק פוסברי בדרך פעולה אינטואטיבית לחלוטין, בחר לעשות את הדברים בצורה שונה, ללא כל חשיבה מעמיקה מקדימה. הוא החל להתאמן על סגנון קפיצה כאשר הגב פונה אל המוט, בסגנון הידוע היום כ- 'קפיצת פוסברי'. אכן, רבים הביטו בו כעוף מוזר והרימו גבה לנוכח סגנון הקפיצה הביזארי שדיק הציג, את החותמת לאיכות ויתרונות הקפיצה, קיבל דיק כאשר זכה במדליית הזהב של 1968 באולימפיאדת מקסיקו, ומאז הכל היסטוריה, מתעמלים רבים זנחו את סגנון קפיצת הבטן ועברו לקפוץ בסגנונו של פוסברי.

באולימפיאדה, דיק לא קבע את השיא העולמי, אך עדין הביא תוצאה, שזיכתה אותו במדליית זהב, שיא נכון להיום עומד על 2.54 מ', ומחזיק בו הקובני חאבייר סוטומאיור.

כששאלו את פוסברי, על הדרך בה הוא פיתח את הסגנון, הוא טען, שזה היה סוג של ניסוי וטעיה, הוא אמר בקצרה: I just did it my way.

דבר נוסף, שדיק אמר ומשמש השראה הוא את המשפט:

"חשיבה נגד הזרם- היא סוג של כח על"

מה שמזכיר לי רשומה שכתבתי מזמן על דגי סלמון והשקעות ובהחלט מתחברת לצורת החשיבה הזו.

דיק פוסברי

שנה אחרי מדליית הזהב של דיק פוסברי


ב- 1969 יצא הלהיט של פרנק סינטרה, השיר My way, שנכתב ע"י פול אנקה, והפך ללהיט ושיר המושמע עד עצם היום הזה. כותב שורות אלו לא יגזים אם יאמר, שהמסר של שיר זה השפיע לא מעט על צורת ההתנהלות הכללית שלו, בחיים ובעולם ההשקעות.

 

החוכמה היא לעשות דברים שונה ולא לפחד


עולם ההשקעות הינו עולם מקורי ובלתי נדלה, אולם, כמו בחיים, גם המשקיעים נחלקים לרוב ולמיעוט, רוב המשקיעים בהיבט ההשקעה שלהם, ההחלטות והפעולות בהן הם נוקטים, הינה דומה או זהה, ולכן גם התוצאות שלהם די דומות. מאידך, מיעוט המשקיעים פועלים לעיתים בצורות שונות, חלקן יראו אולי ביזאריות, אבל מתוקף כך גם התוצאות שלהן יהיו שונות ומשמעותיות הרבה יותר.

בעוד ורוב משקיעי הנדל"ן מתמקדים בהשקעה בדירות והשכרתן למגורים, אפיק שהוכיח את עצמו כאפיק טוב וחזק, עדין קיימות צורות רבות של השעקות בנדל"ן, כגון בנכסיפ מסחריים, לוגיסטיים עסקיים ועוד….

אולם, גם בתחום ההשקעה של נדל"ן למגורים, יש נישות מצומצמות אשר מכילות פוטנציאל ורווח עצום בצידן, אחת מאותן הנישות היא נישה של השקעה בקרקעות, ורכישתן ישירות מרמ"י, דרך זכיה במרז של רמ"י.

הפרדוקס, של הזכי במכרזי רמ"י הוא כזה שהופך את המשחק, לקשה במקצת.

הסיבה היא שבכדי לזכות במכרז של רמ"י יש צורך לתת הצעה גבוהה, שתזכה אותנו במעמד של בעלי מגרש (לאחר שנשלם כמובן), ועם זאת כדי להיות רווחים על המגרש, ההצעה צריכה להיות נמוכה באופן יחסי ומשמעותי ביחס לשאר ההצעות הזוכות.

בזכיה שכזו, פוטנציאל הרווח הוא עצום, אך בגלל החמקמקות והקושי שבעניין, מעט מאוד משקיעים עוסקים בתחום.

אל תתבישו ואל תפחדו לעשות דברים בצורה שונה- במוקדם או במאוחר, זה מביא רק תוצאות טובות.

מעניין אתכם ללמוד קצת יותר לעומק, כיצד אני ניגש למכרזי נדל"ן ומגדיל את סיכויי הזכיה שלי?

השאירו פרטים בטופס, ואשמח ליצור עמכם קשר, לידיעה, כרגע מתוכננת סדנה יחידה בתאריך 17.5.20129, מספר המקומות מוגבל והרישום הוא על בסיס כל הקודם זוכה.

לאלו מכם המעוניינים ללמוד ממני את גישת ההשקעות הכללית שלי עמה אני מתנהל כבר יותר מעשור, אתם מוזמנים לקחת חלק בתהליך הכשרת המשקיעים שלי, הנמשך על פני חודשיים וחצי בהם אתם תכנסו לעולם המופלא שלי, עם מסלול ברור להפיכתכם למשקיעי נדל"ן רווחים.

המשך חג שמח….

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן