העתיד העגום, ממש מעבר לפינה…

לא זהו לא פוסט אפוקליפטי, אני אדם אופטימי מטבעי אבל עם זאת אני גם ריאליסט מושבע, משתדל לראות את הדברים כמות שהם, את המציאות כפי שהיא, את האמת הערומה או הלבושה אם תרצו.

אז נכון שכתבתי כאן הרבה פעמים על כך שהסיכוי לפנסיה עבורנו הוא נמוך, אני גם כתבתי ומזכיר לכם שוב, שאני בעד הרעיון לאבטח עבורנו את הפנסיה האמיתית, זו שלא תברח לנו ברגע הקריטי, זו שלא תתאדה עקב החלטה שרירותית של פקיד כזה או אחר.

אני מבין לחלוטין שכאשר קוראים את הדעות הללו בבלוג שולי כשלי, אז לא מתייחסים אליהן ברצינות, הבעיה עם גישה כזו היא שאין זה משנה אם הבלוג שולי או לא, אלא האם זו המציאות או לא!!! ורבותיי צר לי לצער אתכם, זו המציאות.

הנה רק אתמול פורסמה ב- YNET  על התמודדות של זוגות ומשפחות עם המצב הבעייתי כאשר אחד ההורים נכנס לטיפול סיעודי, טיפולים מעין אלו עולותם גבוהה, וכאשר מגיע הזמן, אתם גם מגלים פתאום שכל הביטוחים ששילמת כל החיים……שווים יוק!!! כי חברת הביטוח זה עסק, והיא תמיד תמצא את ההסבר למה לא לשלם לכם, ותוציא לכם את הנשמה עד שתראו שקל אחד מכיסיה לכיוונכם.

למי שמעונין לחפש את הכתבה בגוגל, זהו שמה: ההורים באשפוז סיעודי, והילדים קורסים: "לקחנו הלוואות כי לא זורקים את אימא"

אבל בואו לא נהיה פסימיים כל כך, הרי אנו אופטימים והעולם שלנו צבוע בוורוד, הורינו יחיו עד 120, יהיו בריאים וימותו בשיבה טובה, בשינה ועם חיוך על הפנים, ללא כל סבל וללא כל עזרה או תמיכה סיעודית שאתם תצטרכו לממן.

אולם, בואו נעשה תרגיל מחשבתי קטן, האם אתם תהיו מוכנים לקחת את הסיכון וליפול נטל כלכלי על ילדכם? הרי כל החיים אתם מגדלים, מלמדים, מטפחים אותם שיהיו להם חיים קלים יותר, טובים יותר, שלווים יותר מהחיים שלכם, אנו רוצים להשתפר ולשפר כל הזמן, בעיקר את ילדנו.

אז מה יהיה אם חס וחלילה אתם תצטרכו בטיפול שכזה? האם אתם רוצים שילדכם יקרסו כלכלית? וגם אם לא יקרסו האם אתם רוצים להוות מכשול כלכלי עבורם בתקופת הזמן הזו? אני מניח שגם כאן התשובה היא לא!

אם כך, אני בהחלט ממליץ לכם, להכין את תוכנית הביטוח הסיעודי האישית שלכם, תתחילו לצבור השקעות, תתחילו לצבור הון, נכסים, מניות…..תתחילו לצבור. כי זו תוכנית הביטוח האמיתית שלהם ושלכם.

ושימו לב, אני אומר תתחילו לצבור ולהשקיע….אני לא אומר להמר!

אז כהרגלם של חלק מכם, ניתן לסגור את עמוד האינטרנט הזה, לעקם פרצוף ולומר…זה עוד רחוק ממני, או פשוט לפעול היום למען העתיד. הבחירה כתמיד בידכם.

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

4 מחשבות על “העתיד העגום, ממש מעבר לפינה…”

 1. כדאי להדגיש למתחילים במיוחד שההתעסקות במניות בודדות היא מסוכנת. הדרך להגדיל את ההון העצמי באמצעות שוק ההון היא ע"י קניית קרנות סל (ETF ) על מדדי מניות רחבים וקרנות סל של אג"ח ממשלתי ורצוי ללמוד את כללי הבסיס (עמלות קנייה מכירה, איזון תקופתי של התיק, קורלציה בין נכסים וכו) לפני שמתחילים.
  דן

  • הי דן,
   תודנ על התייחסותך, היא בהחלט עניינית ולעניין.
   אולם, אני משתדל פחות להמליץ על השקעות ספציפיות (גם אתר זה מראה את הדרך שלי בנדל"ן אבל לא בהכרח ממליץ על נדל"ן) או אפיקים ספציפיים, עם זאת אני מאוד בעד כהמלצה גורפת וכטיפ סופר חשוב, שכל אחד לא משנה באיזה אפיק השקעה הוא בוחר, אם הוא רוצה לתרגם מעשים להצלחות, משמע גריפת רווחים, חזקה עליו ללמוד את הנושא לעומק וברצינות בטרם ישקיע שקל אחד, כי השקעה בטרם למידה כמוהה כהימור.

   תודה רבה על תגובתך החשובה.

 2. שלום רב ביאליקי משום מה אני לא מקבל ממך מיילים בrss לדואר האלקטרוני המצורף כמו פעם .. מדוע? כיצד ניתן לעקוב אחרי הכתבות החדשות שלך ללא פייסבוק?
  תודה

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן