הקומבינה שתומכי כחלון מפספסים

מי שמכיר אותי יודע שאינני אדם דתי ירא שמים, אך עם זאת אני מאמין כי ניתן ללמוד רבות מחוכמת הקדמונים, על כן אני בוחר להתחיל רשומה זו בציטוט מספר שמות פרק לב' פסוקים א-ו':

"וַיַּרְא הָעָם כִּי-בֹשֵׁשׁ מֹשֶׁה לָרֶדֶת מִן-הָהָר וַיִּקָּהֵל הָעָם עַל-אַהֲרֹן וַיֹּאמְרוּ אֵלָיו קוּם עֲשֵׂה-לָנוּ אֱלֹהִים אֲשֶׁר יֵלְכוּ לְפָנֵינוּ כִּי-זֶה מֹשֶׁה הָאִישׁ אֲשֶׁר הֶעֱלָנוּ מֵאֶרֶץ מִצְרַיִם לֹא יָדַעְנוּ מֶה-הָיָה לוֹ. וַיֹּאמֶר אֲלֵהֶם אַהֲרֹן, פָּרְקוּ נִזְמֵי הַזָּהָב אֲשֶׁר בְּאָזְנֵי נְשֵׁיכֶם בְּנֵיכֶם וּבְנֹתֵיכֶם וְהָבִיאוּ, אֵלָי. וַיִּתְפָּרְקוּ כָּל-הָעָם אֶת-נִזְמֵי הַזָּהָב אֲשֶׁר בְּאָזְנֵיהֶם וַיָּבִיאוּ אֶל-אַהֲרֹן. וַיִּקַּח מִיָּדָם, וַיָּצַר אֹתוֹ בַּחֶרֶט וַיַּעֲשֵׂהוּ עֵגֶל מַסֵּכָה וַיֹּאמְרוּ אֵלֶּה אֱלֹהֶיךָ יִשְׂרָאֵל אֲשֶׁר הֶעֱלוּךָ מֵאֶרֶץ מִצְרָיִם. וַיַּרְא אַהֲרֹן וַיִּבֶן מִזְבֵּחַ לְפָנָיו וַיִּקְרָא אַהֲרֹן וַיֹּאמַר, חַג לַה' מָחָר. וַיַּשְׁכִּימוּ מִמָּחֳרָת וַיַּעֲלוּ עֹלֹת וַיַּגִּשׁוּ שְׁלָמִים וַיֵּשֶׁב הָעָם לֶאֱכֹל וְשָׁתוֹ וַיָּקֻמוּ לְצַחֵק".

פסקה זו הינה מטאפורה מדהימה בעיני לשקף את המצב דהיום, מצב בו כחלון בדומה לאהרון, נסחף אחר העם והעם נסחף אחריו, לעבוד ולהלל את עגל הזהב המונחה משנאת המשקיעים.
כמו אז, גם היום, העם הולך כסומא בערפל, אינו מבין את המצב לאשורו ולכן מעדיף להתקהל מלא ציפיה ותקווה אחר אלוהי שקר כלשהו תמורת הבטחות רגעיות שכנראה ולעולם לא יתממשו.

כחלון הצליח לפלג את העם בהצלחה יתרה, דורשי הדיור כנגד המשקיעים, עד כה חיו אלו לצד לו בשלווה ובהרמוניה יחסית, אולם כחלון ראה לנכון להתסיס ולהנהיג את העם אל עבר עגל הזהב ובהבטחות שווא. עם שנאתו העיוורת והתגודדות העם סביב נביא השקר מפספס את הנקודה החשובה והנקודה היא

הקומבינה של כחלון

אז מהי הקומבינה של כחלון שהעם מפספס?
כחלון הבטיח לעם שהוא יפעל להורדת מחירי הדיור (היום הוא כבר חוזר בו מהצהרות אלו וטוען שלא הבטיח מעולם להוריד את מחירי הדיור, ראו תמונה), מתוקף כך ראה לנכון כחלון להעביר חוק מיסוי דירה שלישית בכדי לפגוע במשקיעים ולנסות להפעיל עליהם אמצעי לחץ בכדי שימכרו וישחררו דירות לשוק. בהצהרותיו טוען כחלון כי המטרה היא לשחרר דירות לשוק לטובת הצעירים, המשפחות הצעירות, לטובת דורשי המגורים ומשפרי הדיור למינהם וכל זאת בכסות של 'רובין הוד', תוך מצג של מלחמה במשקיעים אותם הוא מציג כעשירים, גזלנים ואספני דירות, שגזלו מהעם.

אולם אם נביט מבעד למסך הערפל נראה כי יש דברים שכחלון לא מספר לציבור בוחריו, ניווכח כי למעשה מטרתו של כחלון אחת היא, מטרתו הינה להעשיר ולפעול למען חבריו הטייקונים.

להלן הקומבינה מפס הייצור של כחלון, אתם גם תבינו שהקומבינה אינה על גב המשקיעים, אלא נהפוך הוא על גב אותה האוכלוסיה של בוחריו שכחלון מתיימר לייצג, היו סבלניים ההסברים בהמשך.

והיה בעת ההיא שנת 2016 לספירה הנוצרית וקמה לה בישראל קרן ריט (השקעות בנדל"ן)ושמה 'מגוריט', הקרן הוקמה בחסות כחלון ומנהלי הקרן הם:

אייל גבאי- לשעבר מנכ"ל משרד ראש הממשלה.
ויעל אנדורן- לשעבר מנכל"ית משרד אוצר.

כל אחד מהם מחזיק בבעלות בגודל של 5% ממניות חברת הניהול (המרוויחה העקרית מהקרן) של הקרן, לצד חברים אחרים.

היו כמה צדיקים בסדום שהצביעו בעבר על כמה היבטים בעיתיים בקרן זו כגון:
1. את הקרן תנהל אותה חברת הניהול לעיל, אלא שהבעיה היא עם גובה דמי הניהול בעוד ומקובל כי קרנות דומות גובות דמי ניהול בגובה של 0.5-0.75% חברת הניהול הנוכחית תגבה כ- 1%, ללא קשר לתשואת הקרן.

2. גובה דמי הניהול נובע מהעובדה שמנהלי הקרן הם גם מבעלי חברת הניהול שלה (ראו אנדורן וגבאי).

3. בפרסומים מפרסמת הקרן כי היא צופה תשואה שנתית של 4-5% לשנה (נקודה שנחזור אליה בהמשך ונראה כיצד תומכי כחלון ישלמו עליה)

יש עוד מספר בעיות ולכן מי שירצה להעמיק יכול לקרוא כאן.

בכדי להבין מהי הקומבינה על גבם של תומכי כחלון אנו ננתח את העיסקה האחרונה של הקרן שנחתמה ממש בימים אלו ומפורסמת ממש היום: קרן מגוריט חתמה על רכישה של כ-  30 דירות במגדל מידטאון בשווי כולל של 71 מיליון ש"ח.

אז כעת אתם בטח אומרים לעצמכם:"מה אתה רוצה מהם לגיטימי, אחרי הכל זו קרן השקעות".

נכון לגיטימי אבל בואו נבין את פרטי העיסקה לעומקם, בעוד וההמון זועם על כך שיש למשקיעי הנדל"ן הטבות מיסוי מה שהוכח כלא נכון, בדף ההסבר על רווחיות המשקיעים בנדל"ן.

בעוד ומשקיעי הנדל"ן נאלצים לשלם 8% מס רכישה מינימום עבור כל נכס שהם רוכשים, אדון כחלון נתן הטבה לקרן מגוריט ומס הרכישה העומד לגביה הינו בגובה של 0.5%.

במקביל בעוד וכחלון נלחם במשקיעים ומטיל עליהם מס נוסף בצורה של קנס הרי הוא מס ריבוי נכסים, על קרן מגוריט המס הזה אינו נכלל כלל והיא פטורה מתשלום מס שכזה ובכדי שנבין על אילו נכסים מדובר הרי שהעיסקה לעיל הינה בשווי של 2.1 מיליון ש"ח לדירת שלושה חדרים. אתם מבינים, בעוד וכחלון טוען שברצונו לשחרר דירות לשוק החופשי בכדי לאפשר למחפשי הדיור לרכוש, הוא בעצמו משחרר כל רסן לקרן כמו 'מגוריט' להתחרות במשפחות ומאפשר לה לרכוש דירות המשתחררות לשוק בהטבות של מיסוי.

כמו-כן, העיסקה הנ"ל, נרכשה ממשקיע זר, עלום שם שמאוד מאוד נזהרים ונשמרים שלא לפרסם את שמו וכל זאת במהירות ולאחר חיקוק חוק ריבוי הדירות של כחלון.

אז רגע, למה זה כה משמעותי לדורשי הדירות והמשפחות?

מי שלא הבין עד כה, אני אכתוב זאת בשפה מאוד פשוטה.

מאחר ודמי הניהול של הקרן הם גבוהים מאוד ומכיוון שמטרת הקרן הינה לייצר רווחים לאלו ששמו את כספם בקרן (כמו כל מיני גופים גדולים שפימפמו מיליונים לקרן), יש על מנהלי הקרן לחצים להראות ביצועים, הדירות שנרכשו ע"י הקרן יועמדו לשכירות, אמנם כרגע יש התחייבות לשכירות קבוע למשך 10 שנים, אך לא יפליא אותי אם תימצא איזו פרצה בחוזה בעתיד הלא רחוק, שתאפשר לקרן להעלות שכירויות וזאת בכדי להציג תשואה כדאית למשקיעים.

כזכור, הקרן הראתה צפי ל- 4-5% תשואה בעוד וכרגע היא עומדת על אזור ה 3% מלמטה, בניכוי דמי ניהול התשואה למשקיעים תהיה עוד יותר נמוכה. מה שאומר שאלו שישכרו דירות, כן כן….אותם תומכי כחלון שיאלצו להשכיר כי הם לא יכולים לרכוש, הם אלו שישלמו את העלאת השכירות הזו, ואני מזכיר בחסות כחלון.

הבעיה הנוספת היא, שבעוד וכחלון מציג חזות של נלחם במשקיעים, הוא אכן נלחם במשקיעים הקטנים, בכדי להכניס את המשקיעים הגדולים דוגמת קרן 'מגוריט', לכן איזו תחרות יש לאותם משפרי דיור או דורשי דירות המעוניינים לרכוש, כאשר יש שחקן חזק שכזה בשוק?!
מכאן שגם אם ישתחררו דירות הן פשוט יעבור מאותם המשקיעים בהם חובט כחלון, לקרנות אותן כחלון מפנק בהטבות מס.

התוצאה ידוע מראש,
המשקיעים כנראה ולא ימכרו את הנכסים שלהם, הם כבר למודי ניסיון ויעדיפו להחזיק נכסים ולהוריש אותם הלאה.
המשפחות הצעירות, לא יוכלו להתמודד מול הקרנות ולכן לא יוכלו לעמוד בתחרות.
הקרנות יעלו את מחירי השכירות, בכדי להציג תשואות גבוהות למשקיעים.

סוף דבר, מי שישאר ללא דירות וישלם שכר דירה גבוהה יהיו אלו שמלכתחילה תמכו בכחלון מאחר והם האמינו אחר אלוהי השקר ועגל הזהב של כחלון.

כולי תקווה שהם יתעוררו ויבינו, שהם מובלים כצאן לטבח.

אם תשאלו אותי האינטרסים כעת מתהפכים, האינטרס הכי גדול במלחמה נגד כחלון הינו של אלו שאין ברשותם דירה ורוצים לרכוש, וכמובן  קהל השוכרים, כי פעולותיו של כחלון יפגעו בהם בצורה ישירה, כואבת וחד חד ערכית. וככל שיבינו זאת כן ייטב, הפתרונות הם בקלפי!!!

לקריאה נוספת על כחלון:

 1. החוק של כחלון וההפסד.
 2. עוד אפשרויות לעליה בדמי השכירות בחסות כחלון.

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

6 מחשבות על “הקומבינה שתומכי כחלון מפספסים”

 1. זה משמע ממש פלילי איך זה יכול להיות. הוא מוציא את כל המתחרים מהשוק בעזרת מיסים ומפנה לו את הדרך.

 2. אתה ומשקיעים כמוך באימוץ חסר מעצורים של "חוקי השוק" והעלאות שכר הדירה התדירות באיזורי הביקוש יצרתם את הקרקע לדבר הזה – השוכר מעדיף להתנהל מול חברה בחוזים ארוכי טווח לעומת התנהלות מול בעלי בית פרטיים קפריזיים שסוחטים העלאה קטנה כל שנה ועושים פרצופים כל פעם שהדוד מתקלקל או שצריך להחליף ברז בכיור…
  ברור לך שהשלב הבא יהיה העלאה חדה של מס על הכנסה מהשכרת דירה… מס שיבוא לפצות על הירידה בהכנסות המדינה ממכירת קרקעות על רקע ההנחה שהוא נותן במחיר למשתכן.

  • שלום tar 34,
   תודה רבה על קריאתך בבלוג וכמובן תודה על דעתך ותגובתך.

   לצערי אנחנו לא כל כך מסכימים.

   המשקיעים לא יצרו כלום וזו תפיסה מוטעית ואנמק:
   1. אחת הטעויות ה נפוצות היא לבוא ולומר כי עליית מחירי הדיור הינה בעקבות המשקיעים, מאחר והמשקיעים קונים המחירים עולים. אז הנה סתירה לוגית עבורך.
   המשקיעים מחפשים בעיקר לעשות שתי דברים עם הנכסים שלהם
   הראשון- להשקיע למטרת תשואה, משמע לקבל החזר כספי על ההון העצמי שהושקע בנכס בצורה של שכ"ד. ככל שהנכס זול יותר התשואה גבוהה יותר. לכן המשקיעים ממחפשים לרכוש נכסים זולים, כשאתה רוכש נכס זול, אתה לא גורם לעליית מחיר. עליית מחיר נגרמת כאשר נכסים יקרים מתחילים להירכש.
   כעת אתה בטח שואל את עצמך, אז מי רכש את הנכסים היקרים ולמה היו עליות מחיר?
   מי שרכש את הנכסים היקרים היו בעיקר הזוגות הצעירים, אשר בלחת ההורים והסביבה רצו בעלות על דירה ולכן רבים מהם הלכו והתחייבו למשכנתאות עתק שאיפשרו להם לרכוש נכסים יקרים. הנה דוגמא ממקור ראשון מהרשומה סיפורי נדלן עם מוסר השכל (קרא את סיפור 2).

   השני- רכישה למטרת השבחה לביצוע 'סיבוב' או 'פליפ' בפי המשקיעים. במקרה כזה המטרה היא לרכוש נכס זול, לשפץ אותו ולשדרג אותו ולמכור אותו במחיר שישאיר ליזם/משקיע רווח.
   שוב פעם חזרנו לעניין שהמשקיע רכש את הנכס בזול, כעת בוא נחשוב מי רכש מהמשקיע את הנכס בביצוע הפליפ?
   ניחשת נכון, זוג צעיר שראה את הנכס המשופץ, התלהב, איבד עשתונות מרוב התלהבות, לא ביצע שוב תחשיב כלכלי נכון לעתיד הרחוק, התחייב למשכנתא ורכש את הנכס במחיר גבוהה.

   משקיעים קונים בזול…לא ביוקר, לפיכך הם לא גורמים לעליית מחיר.

   כעת ניתן לבוא ולומר, רגע…. אבל בגלל שהמשקיעים רכשו דירות, מלאי הדירות בשוק ירד, כשהמלאי יורד והביקוש גובר אז יש עליה, אז הנה המשקיעים גרמו לעלייה.
   זו אולי גישה שאיכשהו יכולה לעבור ולהתקבל אבל אני רוצה לשאול שאלה- מדוע כאשר המשקיעים רכשו בזול, לא אתה, לא הוריך, לא הזוגות הצעירים רכשו? מה מנע מכם לרכוש?

   אני אומר לך מה מנע מכם לרכוש מניסיוני האישי:
   ההבטחות שציפיתים להם, חוק מע"מ 0, מיסוי על משקיעים, ועוד ועוד…..
   כל אלו שווים כקליפת השום, אם לא בונים דירות, צריך לבנות ולהציף…ומשום מה את זה כחלון לא עושה.

   לבנות דירות ברעננה של 4 חדרים במחיר של החל מ- 2.318 מיליון בפרוייקט של שבירו ברעננה, זה לא מחיר למשתכן!!! זה עבודה בעיניים.

   עובדים עליך חביבי וככל שתמהר להבין זאת כן ייטב.

   המשקיעים הם לא הבעיה, המממשלה שלא דואגת לך היא הבעיה.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן