כחלון מתעתע באזרחים, המשקיעים מתעתעים בכחלון

שקרים לחוד ומציאות לחוד

קיימת כיום מלחמה רצינית, זו מלחמת הישרדות, מלחמת ההישרדות הינה של שר האוצר כחלון. ככל שנוקף הזמן, השר כחלון מציג סימנים של ייאוש, לחץ ופאניקה. כחלון יעשה הכל בכדי להציג מצג בו מחירי הדירות יורדים. זה התחיל בסדרת מהלכים שהינם השתלטות גסה וסתימת פיות, מהלכים אלו היו:
1. מניעת פרסום הסקירה החודשית ע"י השמאי הממשלתי. נתוני השמאים מבוססים על עסקאות אמת, שהראו עליה במחירים,בניגוד לאג'נדה של כחלון, אז הוא החליט לאסור על לשכת השמאים לפרסם את הסקירה שלהם. בכדי לאפשר ללמ"ס לפרסם את הנתונים המגמתיים שלו.

2. העברת פרסום הסקירה החודשית על ידי הלמ"ס. הלמ"ס כפוף לכחלון בניגוד ללשכת השמאים. לכן הלמ"ס יפרסם נתונים שכחלון רוצה שהם יפורסמו. לראיה, בסקירה הקודמת הלמ"ס הציג נתונים שטענו לירידה של 1.5% במחירי הדירות. נתון זה היה מגמתי, מאחר והלמ"ס הכניס בשקלול העסקאות את עסקאות מחיר למשתכן, שאלחו עסקאות המוצעות בהנחה לזוגות הצעירים, ולכן אינן משקפות את העסקאות האמיתיות בשוק. המציאות הראתה כי שווקא היתה עליה של 1.2% בנחיר הדירות, שימו לב כחלון הציג נתון המרוחק 3.7% מהעובדות בשטח!!!

3. תמיכה ביו"ר לשכת השמאים. יו"ר לשכת השמאים היוצא אוהד דנוס, לא התאים לרוח הדברים של כחלון שמנסה לייצר אוירה של ירידת מחירים ע"י פרסום נתונים מגמתיים. היו"ר הנכנס חיים מסילתי, כנראה חביבו של השר כחלון, לכן אולי הסקירות הבאות יהיו נגועות באינטרס כחלוני מסויים.

בכל הכתוב לעיל אנו רואים שחור על גבי אפור (במקרה של הבלוג שלי) כי כחלון מנסה לעשות הכל ואינו בוחל באמצעים, בכדי לפרסם נתונים מגמתיים שחוטאים למציאות האמיתית. כל פרסומים אלו אינם אלה 'עלה תאנה' לכשלונו של שר האוצר כחלון, ולחוסר העשיה האמיתית שלו והינה בניית דירות והאצת קצב הבניה. שנאמר דיבורים כמו כחלון ואין מה לאכול!!!

לסיכום, גם היום אפילו הלמ"ס מודה כי מחירי הדירות עלו:

כחלון/כשלון תוכניות למשתכן

אמנם, הכוונה של הפרוייקט הלאומי של 'מחיר למשתכן', הינה כוונה טובה, אולם הביצוע איך לומר… צולע וזו מחמאה.

שימו לב למחיר למשתכן המוצע בפרוייקט של רמי שבירו ברעננה, מכתב שנשלח לאחד הזוגות הצעירים שנפלה בחלקם "הזכות" לגשת שוב פעם למכרז מחיר למשתכן ברעננה במחיר של החל מ – 2.318 מיליון ש"ח, לדירת 4 חדרים שימו לב להדגשה.

יש לי רק שאלה, זהו מחיר למשתכן או מחיר למתמשכן?

 הצעירים ימשכנו את כל חייהם במחירים הללו!!!

במקביל, בהרבה פרוייקטים של מחיר למשתכן, מנצלים את הייאוש והבורות של הצעירים ולא מספרים להם מה יהיו המספרים האמיתיים, ומה שמחיר למשתכן כולל בתוכו.  שלא לומר פרטים לא נכונים לגבי גודל הדירות בפועל.

הכסף אינו טיפש, העם טיפש

אייל גבאי יו"ר קרן מגוריט , עליה דנו זה לא מכבר בכמה וכמה פוסטים שאחד מהם דיבר על הקומבינה שכחלון מבשל לכם. אמר בעצמו כי הכסף אינו טיפש  יכי בעצמו מאמין כי השקעה בדירות להשכרה הינה השקעה טובה. הבעיה היא מי משלם את המחיר?!

מוכרים לעם הטיפש, כי קרן מגוריט תעשה רק טוב לצעירים, אולם העם לא מבין שזהו צעד נוסף לריכוזיות בענף הכי בעייתי לזוגות הצעירים, ריכוזיות בשוק הנדל"ן להשכרה תעלה לא רק את מחיר הדירות (לקרנות יש הרבה כסף לרכישה) אלא גם את מחירי ההשכרה. את המחיר הזה כל הצעירים שתמכו בכחלון ישלמו מכיסם.

אז אני מסכים עם אייל גבאי, הכסף בהחלט אינו טיפש, טיפשים הם אלו שיעשו עליהם את הסיבוב, בוחרי כחלון, לצערי.

עוקצים את העוקץ

בימים האחרונים כחלון מתהדר בכמה כותרות מגמתיות הגורמות לגיחוך, מדוע גיחוך?! מאחר ויש כאן סילוף ברמה הכי נמוכה של העובדות בשטח.

כחלון ניסה לעקוץ את המשקיעים ולהסית נגדם, ומוצא עצמו כעת במקום של הנעקץ ע"י המשקיעים, המשקיעים משתמשים בשיטה שלו נגדו.

שימו לב לכותרות ואז מבטיח להסביר לכם מה קורה בשטח.

לקחו 200 עסקאות שמשקיעים ממשו והפכו אותם לכותרת האומרת שהמשקיעים "זזים" מהשוק.

אז כחלון יקר בוא ואומר לך מדוע נמכרו העסקאות הללו.

קודם כל בואו נבין, כיצד יודעים על 200 העסקאות הללו? עסקאות אלו דווחו לרשות המיסים לא רק כהליך במהלך מכירת הדירה, אלא בכדי לנצל את ההטבה שנתן השר כחלון בגובה של פטור ממס שבח עד ל 85,000 ש"ח. בעבר נהגו משקיעים למכור אחת ל- 4 שנים דירה ולהנות מפטור ממס שבח עליה, פטור זה בוטל בזמנו ע"י שר האוצר בעבר שטייניץ. מאז המשקיעים מעטו לבצע מימוש של דירות מאחר והכדאיות הכלכלית ירדה עבורם, מכאן ששחרור העסקאות לשוק היה איטי מכיוונם של המשקיעים.

כעת הגיעה שר האוצר אשר ביד אחת מנסה להיכנס במשקיעים וביד שניה מנסה לתת הטבה למכור.

המשקיעים, בניגוד לשאר העם ובוחריו של כחלון יודעים לזהות הזדמנויות, הזדמנות זו באה בצורה של אפשרות למימוש בפטור ממס שבח עד ל 85,000 ש"ח שאותם 200 המשקיעים מימשו.

אל תאכלו את הלוקש של כחלון, זו לא בריחת משקיעים!!!

אלא כניסה של 200 משקיעים נוספים למשחק.
הרי מי רכש את אותן 200 דירות שהמשקיעים מכרו?

ניחשתם?….
מה לא ניחשתם?….

הרוכשים הינם זוגות צעירים, שהבינו כי לא יצליחו לרכוש את דירת חלומותיהם והחליטו ללכת לכיוון של נכסים זולים שישמשו אותם להשקעה, זוגות אלו בתבונה רבה הבינו כי עליהם להצמיד את כספם לנכס נדלנ"י בכדי לשמור על ערך כספם.

למה זה קרה אתם שואלים?
התנאי לפטור של 85,000 ש"ח במס השבח מותנה אך ורק אם המשקיע ימכור למי שזו עבורם דירתם הראשונה.

כעת תעשו את החישוב הכלכלי, רווח של 85,000 ש"ח אינו רווח של דירות אשר שוויין 1-2 מיליון, אלו דירות קטנות בפריפריה שעולות רק כמה מאות אלפי ש"ח ומציגות שבח של 85,000 ש"ח. אותם "זוגות צעירים" הרוכשים למעשה רכשו השקעות בפריפריה.

כחלון- מזל טוב ותודה רבה.

מזל טוב, מכיוון שהנכסת עוד 200 משקיעים לשוק.

תודה רבה, מכיוון שנתת הזדמנות למשקיעים לבצע את מהלך המימוש בפטור ממס שבח.

 

מעוניינים בעוד מידע, טיפים, כתבות וסקירות נדל"ן?

עקבו אחרינו בפייסבוק בדף גורו נדל"ן

הרשמה לעדכוני האתר

 

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

3 מחשבות על “כחלון מתעתע באזרחים, המשקיעים מתעתעים בכחלון”

 1. שלום.

  " שמור אותי מאוהביי ומשנאי אדיר בעצמי "

  נראה שממציא החוק בכלל מתכוון להפיל את שר האוצר,
  בעזרת המשקיעים , אם לא ימכרו והמחירים לא יירדו, שר האוצר יהיה חייב להתפטר כמו שהבטיח ואם לא יעשה כן, המומחה להפלות ידאג לכך.

  • שלום אלי,
   שר האוצר קחלון לא יתפטר גם אם ייכשל.
   מי שאומר שהוא "מסכן את הקריירה שלו" מכל 5 דק', יפעל בדיוק ההיפך.

   קחלון גם התחיי בלטפל במתווה הגז, אך בפועל פסל את עצמו מטיפול בטייקונים ומתווה הגז בגלל חברותו עם קובי מימון.

   הנה הכתבה על הזיגזג של קחלון: הזיג זג של שר האוצר קחלון ומתווה הגז

   קחלון ישרוף את כל הצעירים והעתיד שלהם לפני שיתפטר.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן