כיצד הכחדת קרטיקון-פלאוגן מזמנת הזדמנויות להשקעות הנדלן שלכם?

לקוח מכבתה ב BBC, מקור התמונה: Science photo library

האם אנו עומדים בפני ארוע הכחדה עסקית קולוסאלית בחודשים הקרובים?
ארוע שידובר עליו עוד דורות קדימה?

משבר הקורונה מסתמן כארוע משמעותי שקשה להשאר אופטימי לגביו, בהיבט הכלכלי פיננסי. ועם זאת, אני רוצה לתת לכם זווית ראיה אופטימית, כזו שתאפשר לכם לתכנן את צעדיכם בצורה מושכלת למרות אי הוודאות והאסונות הכלכלים שכנראה נאלץ לחזות בהם בלית ברירה, גם בקרב חוג מכרינו.

אך לפני כן, אני רוצה לחזור 66 מיליון שנים אחורה בזמן, עת שלטו עפ"נ כדוה"א הדינזאורים הענקיים במשך כ- 165 מיליון שנים ללא עוררין, הם היו מלכי האדמה ומלכי השמיים בזמנו. בנוסף בתקופת הדינזאורים, הסתובבו בחיל ורעדה עוד בע"ח אשר היו נחותים בגודלם, בכוחם ועוצמתם, אלו היו היונקים ורובם דמו יותר למכרסמים קטנים דוגמת האוגרים שאנו מכירים היום.

 

מטאור הרסני, פתח להזדמנות-

הארוע המשמעותי שגרם להכחדת שליטי כדוה"א, היה התנגשות עוצמתית של מטאור ענקי מהחלל בכדוה"א, התנגשות אשר גרמה לתגובת שרשרת ושינתה סדרי עולם פשוטו כמשמעו, תוך תקופה לא קצרה, הדלדלו רוב המשאבים על כדוה"א, הענקים אשר שלטו על האדמה לא יכלו לשרוד עקב הדלדלות המשאבים ומצאו עצמם בעמדת נחיתות והחלו גוועים לאיטם.

היעלמות שליטי הענק הללו, וסביבת המשאבים החדשה שנוצרה, פתחה שלל הזדמנויות, לאותם יונקים קטנים, שידעו לשרוד ולפרוח על המשאבים הקיימים. וכך… בעקבות ארוע הכחדה אחד, הוכתרו היונקים לשליטים החדשים, תהליך אשר בסופו נכבשה הפסגה ע"י המין האנושי.

יונק מהמין לוקסופולוס, אשר שרד את ההכחדה הגדולה אשר השמידה את הדינוזאורים, המקור ממאמר של Riley Black ב- SmithsonianMag

 

ההיסטוריה חוזרת על עצמה, רק הנסיבות משתנות-

הנטיה והחשש האנושיים, באופן טבעי, מכניסים אותנו למלכוד הפסימיות, למלכוד ולהתנהלות של משבר ולאסטרטגיית צמצום במקום לאסטרטגיית צמיחה.

 • ההכחדה ההמונית (קרטיקון-פלאוגן)
 • נפילת האמפריה הרומית
 • נפילת האמפריה המונגולית
 • נפילת האמפריה העותומאנית
 • מלחה"ע הראשונה
 • מלחה"ע השניה
 • השואה היהודית
 • המשבר הכלכלי הגדול של 1929
 • משבר הדוט-קום 2001
 • משבר הסאב פריים של 2008

ועוד מאות משברים נוספים שהיו להם השלכות כאלו ואחרות על אוכלוסיות שלמות, רבים מתו, רבים סבלו קשיים, אך אנחנו עדין כאן. למרות שהמשברים היו שונים בנסיבות האחד מהשני, ההשפעות שחוו האנשים היחידים, היו דומות, כמו:

 • אי וודאות לגבי ההווה
 • אי וודאות לגבי העתיד
 • פחד ופאניקה שהתפשטו במרחב הציבורי והקהילתי
 • אובדן הכנסה
 • תזוזה והגירה ממקום למקום
 • שינויי חשיבה
 • הסתגלות למציאות חדשה

הרשימה ארוכה והיריעה קצרה מלהכיל את כלל ההשפעות.

מתוך כל משבר שכזה, היתה שכבה מסויימת של אנשים, אשר התנהגה בצורה שונה מאשר רוב האוכלוסיה, הם ידעו שיש חוסר ודאות, הם ידעו שהפחד מסתובב ברחובות. אך הם ידעו עוד משהו, שברגעי משבר רוב האנשים נוטים לשכוח, שמשברים ארוכים וקשים ככל שיהיו הם דבר זמני, דבר חולף, בדיוק כמו שריפת יער.

גם שריפת יער היא משבר במחזור החיים הטבעי, רבים נספים ומפנים מקומם לאלו אשר שורדים, שריפת יער כמו משבר היא כר פורה להתחדשות, ולצמיחה מחודשת.

נסו לא להכנע לפאניקה, לא לפול שבי בעגמומיות החדשות היומיומיות על מנין החולים ומנין המתים, נסו לחשוב מה אתם הולכים לעשות במהלך ולאחר המשבר.

עסקים וחברות רבות, גדולות כקטנות סביר שלא ישרדו את המשבר, יווצרו תנאים חדשים, יהיה סוג של וואקום בכל מיני תחומים, אשר אנשים כמוכם ידעו למלא אותו, שידעו לראות את הדברים היום בצורה שונה מרוב האנשים. נסו להתמקד בזמניות המשבר ובעשיה שלכם תוך כדי המשבר אשר תוביל לעשיה יזמית ויצרנית לאחר המשבר.

ה-"חיים" שברו את הכלים, של המשחק הקודם!

זו ההזדמנות שלכם, לגדול במשחק החדש שמתחיל ממש ברגעים אלו.

נסו לטפח את היוזמה והיכולות האינטלקטואליות שלכם בתחומים שונים, הרבה דברים שיראו לכם הזויים ונוגדים את ההיגיון היום, יהיו ממש הגיוניים ומובנים מאליו לאחר המשבר- המשימה שלכם ושלי היא להבין מהם ולהתמקד בכיוון הזה.

בכדי להיות אלו שיצמחו ממנו רחוק יותר וגבוה יותר.

 

אפיק הנדל"ן מזמן אפשרויות-

עבור אנשים רבים, המשבר הנוכחי,  הביא עמו שינוי נסיבות קיצוני וחוסר ודאות, שוק הנדל"ן יחווה זעזוע מסויים בכל מיני הבטים, כגון: שוק המשכנתאות, חדלות פרעון של אנשים מסויימים, חוסר היצע, שינוי במודל השקעה כמו BnB  אשר משקיעו סופגים כעת מכה אנושה בעיקר אם לקחו על עצמם התחייבויות כספיות, תחום המלונאות, ירידה בכושר קניה עתידי של דירות בבעלות ומעבר למודל של מגורים בשכירות ועוד השפעות רבות אחרות. אם אתם חושבים שתחום הנדל"ן מעניין אתכם ואתם רוצים לרכוש את הידע בכדי להיכנס לתחום ההשקעה בנדל"ן למגורים, תהליך הכשרת המשקיעים שלי, נבנה בדיוק למטרה זו, אתם מוזמנים להשאיר פרטים ואשמח לחזור אליכם.

 

 

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן