כשהבורות מאחדת

עבדות מודרנית, אחותה הקטנה של הבורות.

כמעט כל בלוג כלכלי במיינסטרים ערב פסח רואה לנכון לפרסם איזה טור דעה/ מאמר/ רשומה/וואט-אבר על היציאה לחירות כלכלית. אז נכון שיש לנו כמעט חצי שנה עד שנגיע לחגוג את פסח "חג החירות", אבל זה לא אומר שאני לא יכול לכתוב על כך כבר עכשיו.

הפעם אני דווקא לא רוצה להתמקד במסרים של חירות כלכלית, אלא דווקא בצד השני של המטבע, עבדות מודרנית.

אי שם באוגוסט 2016, אביגדור יצחקי בן טפוחיו של קח-לו-ן, אשר היה בתפקיד 'ראש המטה הדיור הלאומי' שיחרר הצהרה בעייתית לאויר. בצילום מסך המובא בפניכם ממאמרו של נמרוד בוסו בדה-מרקר:

בהמשך, אביגדור יצחקי אף מרחיק לכת ומרחיב קצת את המשפט הזה שלו, כדי שחס וחלילה לא נתבלבל בכוונתו.

אז נכון שמשפט זה נאמר בהקשר של הרצון שלו לקדם בניה של דירות, ללא קשר לתשתיות מסביב, כגון: כבישים, בתי ספר, מערכות ביוב, טהור שפכים ועוד. זה אמנם משפא שמראה על מוטיבציה לבנות אבל ללא הרבה בינה מאחוריו. החוכמה היא לא רק לבנות בניינים ודירות, אלא לייצר סביבת מחיה ראויה לאלו אשר יבואו להתגורר שם.

בגישתו זו של יצחקי, אשר כנראה משקפת את גישת משרד האוצר ופטרונו קח-לו-ן ניתן למצוא רמזים, למה באמת הממשלה והפוליטיקאים חושבים עליכם, כן עליכם, העם!!!

1. בורות- המטרה של הממשלה היא להשליט בורות בקרב הבוחרים. האסטרטגיה הזו מוכיחה עצמה כיעילה, כי כאשר הנתינים מטומטמים, אפשר למכור להם לוקשים.

דוגמא לכך ניתן לראות באסטרטגיה הזו של לבנות ללא תשתיות. קחו לדוגמא את השכונות החדשות בראש העין, בנו בניינים אך התשתיות עדין לא מוכנות ויקח עוד זמן רב להקים אותן. כתוצאה מכך, שכונות אלו הופכות ללא ראויות או לא נוחות למגורים, מה שגורם לירידה במחירי השכירות ובתורם גם לירידת מחירי הדירות.

רגע, כתבתי ירידה במחירי הדירות? כן, זה קורה כאשר יש לך שכונה שהיא למעשה אתר בניה אחד גדול ומסוכן.

כעת נחזור למה שאביגדור יצחקי מכוון אליו ואולי זה בכלל הרעיון של הביג בוס קח-לו-ן, בואו נבנה שכונות, נרים בניינים שיהיה לעמך ישראל דירות, אבל ללא פיתוח, את הפיתוח כבר נעשה מתישהו בעתיד (תרבות הסמוך, ויהיה בסדר…) כתוצאה מכך, יהיו דירות ללא ביקוש והמחירים ירדו.

אתם מבינים את האסטרטגיה שלהם? לבנות מלכתחילה פרוייקטים שנידונו לכשלון, והכל בשביל לייצר כותרות של ירידת מחירים ופיצוץ בועה. למי באמת יהיה אכפת שאנישם יגורו שם בפאבלות של ראש העין, עפולה ויבנה, הי….ריו דה ז'ינרו זה כאן. וזה קורה בגלל תהליך השרשת הבורות!!!

להשריש בורות, זהו תהליך פשוט יחסית, הוא בעיקר בנוי על האופי של האדם, האדם המודרני הוא עצל מעיקרו, מחפש את הדרך הקלה. האדם המודרני לרוב לא ישב, ילמד יחקור, זה קשה מדי ולוקח זמן, לכן הוא בכלל לא ישקיע זמן בלמידה אלא יעדיף להתעצל ולהמתין שמישהו אחר יאכיל אותו ב-"עובדות", וזה בדיוק מה שקורה, הרוב ניזון מהעובדות (אינטרסים) בעיתונות, אף אחד לא באמת טורח לבדוק האם הן נכונות או מומצאות, כי זה פשוט קל יותר.

2. עבדות- אז אחרי שמשרישים בכם את הבורות, חסר עוד משהו אחד קטן, כדי להפוך אתכם לעדר כבשים אולטימטיבי, כזה שלא שואל. כזה שפועה רק מה….מה….מה… והולך אחרי הרועה. אז לאחר שיש לנו אחוז גבוהה של בורים, השלב הבא הוא לשעבד אותם. אבל אף אחד לא אוהב שמשעבדים אותו, בעיקר אם הוא יהודי ויש לו זכרן היסטורי תרבותי עמום על היותו עבד במצרים. לכן עושים זאת בעקיפין.

משעבדים אתכם לחובות!!!
כל המערכת הפוליטית, העסקית והנבקאית שזורות זו בזו, ממש אורגיה אחת גדולה של הפקרות בין בעלי הון פוליטיקאים ואינטרסנטים, שמגרדים זה את גבו של זה, רוחצים זה את ידו של זה ו…..אורגיה כבר אמרנו!!!

כיצד משעבדים על ידי חובות:

 • משכנעים אתכם לחסוך כסף בפקדונות (בריבית אפסית).
 • משכנעים אתכם שעושים לכם חסכון לכל ילד וזה טוב.
 • משכנעים אתכם לקחת הלוואה ב-"תנאים נוחים" (בריבית של פריים +)
 • משכנעים אתכם ע"י פרסומות לצרוך מוצרים וסמלי סטטוס.
 • משכנעים אתכם שלהיות באוברדרפאט זה בסדר, יגדילו לכם את האשראי (ריבית של 8-14%).
 • משכנעים אתכם שוב פעם לקחת הלוואה, בכדי לסגור את האוברדראפט.
 • משכנעים אתכם לקחת הלוואה לחופשה, כי כעת קיץ, ומה לא תפנקו את הילדים בקלאב ברודוס?
 • משכנעים אתכן לקחת עוד הלוואה קטנטנה, כי מה לא תרכשו רכב חדש?
 • החברה משכנעת אתכם לשדרג את רכב הליסינג מהעבודה, כי זה כולה עוד 1000 ש"ח בשווי מס.
 • מערכת החינוך קלוקלת, אז יש כבר נורמה לשים כסף על מורים פרטיים, והכבדה על התא המשפחתי.

הייתי יכול וד להמשיך, אבל אני מקווה שהתמונה ברורה, אם לא….אז תסגרו את המחשב ולכו להמשיך לפעות מה…מה…מה… הרועה קח-לו-ן ממתין לכם.

אז עמדתם בציפיות הפוליטיקאים ויצרתם לעצמך חוב נחמד כזה שרובץ על הכתפיים שלכם. "כל הכבוד" אתם בחצי הדרך להשתעבדות.

כעת אתם מתחילים להיכנס למרוץ (העכברים), כי חינכו אתכם שחובות צריך לשלם (אלא אם כן, קוראים לכם פישמן, לבייב, תשובה ודנקנר) ומה עושה עכבר אה..סליחה אדם במרוץ העכברים? הוא עולה על הגלגל ורץ באטרף ועדין עומד במקום.

אז יש לנו חובות, ובשביל חובות (לא כבוד) צריך לעבוד ולעבוד קשה…..קשה מאוד אפילו, כי צריך להשיג את הריבית, אבל זה מאוד קשה, הריבית ותשלומי הקרן והוצאות המחיה גבוהות מסך ההכנסה. וכך כשאתם מרוכזים בלעבוד ולשלם, אתם עובדים קשה, מתפרנסים בכדי לשלם חובות כשלמעשה נכנסתם ללופ העבדות מבלי שהרגשתם.

ככה מייצרים עבדים, ע"י חובות ועבודה, לא לחינם השורש של עבדות ועבודה, הוא ע.ב.ד!

אז למה אני מספר לכם את כל זה?
כי תחזרו כעת למשפט של אביגדור יצחקי לעיל, לא רק שהוא יסנה לכם שכונות סוג ג' ללא תשתיות,  הוא גם רוצה שאתם תקחו שק שינה, תלכו ביום ראשון לעבוד, תשנו במשרד ותחזרו ביום חמישי, כי לעבדים אין זכות לנוח ואין זכות למשפחה.

רגע, מה עם הילדים אתם אומרים?
שאלה במקום!!!

בשביל זה תפרו לכם תוכניות דמיקולו "לטובתכם" כגון:

 • נטו משפחה נטו קח-לו-ן.
 • מחיר למתמס(ש)כן.
 • הקלה במס על נעליים (אתם צריכים הרבה זוגות כדי לעבוד את הוד קחלנותו).
 • הוזלה על מחירי טלפון.

ועוד…
העיקר שתחשבו שעושים בשבילכם, כשלמעשה אתם עושים בשביל כל השאר.

עוד מעט החגים, בטח יהיו מבצעים על שקי שינה, לכן תבחרו לכם אחד במחיר השווה לכל נפש, שיהיה לכם נח לישון על הרצפה ותמשיכו "להצביע" קחלון.

אז כיצד הסכם?
בהכי פשוט שיש: האם אתם בוחרים להמשיך לחיות בסרט שטוב לכם כשלמעשה אתם עבדים, או שאולי תנערו קצת את התאים האפורים שלכם ותתחילו להשקיע בעצמכם, ובעתיד ילדכם?

 

מעוניינים בסקירות, מידע וטיפים בנדל"ן?

הירשמו לעדכוני האתר

ו/או

בקרו בדף הפייסבוק 'גורו נדלן'

 

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

3 מחשבות על “כשהבורות מאחדת”

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן