כשהטמטום חוגג, אתם משלמים והבנקים….מרוויחים

הנה סיפור, קצר אני מבטיח, אבל אפשר ללמוד ממנו הרבה…הרבה מאוד, בעיקר מה לא לעשות. זוכרים את הרשומה 'אנקדוטות על כסף', אז חלק מהדברים הכתובים שם מיוחסים גם ל-"לכוכב" אשר אני הולך לכתוב עליו את הרשומה הזו.

אט…אט וככל שאני מדבר עם יותר אנשים על כסף, השקעות ואוריינות פיננסית, אני לעיתים משתכנע כאילו אנשים בכוונה רוצים להיות עניים, כאילו המטרה שלהם בחיים זה להיות בהפסד מתמיד, כאילו אנשים פשוט אוהבים לחיות חבוטים בתחתית. זה פשוט מדהים אותי כל פעם מחדש.

אז כרגיל היום התעוררה שיחה עם אחד מעמיתי לעבודה והשיחה נדדה לכיוון של חובות. הבחור התייפח ואמר שהוא בחוב של מיליון ש"ח לבנקים. שאלתי אותו ממש בסקרנות, כיצד מגיעים לחוב של מיליון ש"ח? אני בתמימותי חשבתי שבטח מדובר במשכנתא גבוהה, שערתי לעצמי שהוא בטח אחד מאותם מתאבדים שלקחו משכנתאות במיליון ש"ח. אז זהו שלו, לבחור יש משכנתא יחסית בסדר, המשכנתא היא רק סביב ה- 600,000 ש"ח, בהתחשב במחירי הדירות בשנים האחרונות, זו משכנתא שאינה נחשבת לגבוהה.

לכן השאלה הבאה שלי מיד היתה, אז היכן ה- 400,000 ש"ח הנוספים השייכים לחוב? ממש בלי למצמץ הוא שלף תשובה: "לא עמדנו בהחזרי המשכנתא, אז לקחנו הלוואות". כמובן שהבעתי פליאה אמרתי רגע, לא לעמוד בתשלומי המשכנתא זה עניין אחד, אבל לקחת 400,000 ש"ח נוספים זה בכלל אובר-קיל.

ה-"כוכב" פשוט פירט בהתחלה הם לקחו הלוואה של 50,000 ש"ח….אך גם אז הם לא הצליחו לעמוד בהחזרים של המשכנתא וההלוואה, לכן הם ניגשו לבנק אחר והלוו 100,000 ש"ח אבל אז…..ניחשתם נכון…הם לא עמדו בתשלומים לכם הם ניגשו לבנק שלישי והלוו 100,000 ש"ח בכדי לכסות את ה- 100,000 ש"ח הקודמים וכן הלאה…. וכן הלאה….. האנשים פשוט קברו עצמם בחוב.

כמובן שבאותו הרגע שיניתי את כיוון השיחה לגבי ניהול חובות יעיל, אמרתי לו שיש הרבה אנשים המצויים בחוב, אבל החכמים שבהם מנהלים את החוב הזה בחוכמה. כמובן שהוא לא האמין ודילג לנושא אחר ומיד אמר, אבל רגע אנחנו למעשה יכולים להתנהל כלכלית נכון יותר, שאלתי, איך?

הוא פירט כי הןא מחזיק שתי מכוניות, אז למעשה הוא יכול לוותר על מכונית אחת ולהגיע לעבודה באוטובוס, הם מחזיקים 5 מכשירים סלולארים בבית, אז בעצם הוא יכול לצמצם את המכשירים רק לשניים שלושה, הוא גם הזכיר את הכבלים שעולים לו 400 ש"ח בחודש וגם עליהם ניתן לוותר ולהחליף לממיר של 'עידן 2000', עיני ממש נצצו מאושר כששמעתי אותו אומר זאת, זה ממש דיבר על התנהלות פיננסית נכונה, הבחור ממש דיבר מגרוני. אבל אז באה שורת המחץ:

"סליחה (בזלזול מהול בפליאה), אני לא מתכוון לפגוע באיכות החיים שלי ולרדת ברמת החיים בגלל זה. אני רוצה לחיות טוב, מגיע לי".

בשלב זה אני התמלאתי בפליאה, חשבתי לעצמי, בנאדם, על איזו איכות חיים אתה מדבר? אתה חי בזבל…..

הבנאדם אשכרה (הבלוג שלי! מותר לי סלנג), דוהר במכונית בירידה, ללא בלמים עם צוק בקצה…. והוא משוכנע שהוא נוסע על כביש החוף.

לך תבין אנשים…..

רבותיי, היזהרו לכם מזלזול והתנהלות פיננסית לא נכונה, טיפשית ופרועה…. זה יוביל אתכם אל האבדון…..הצוק ימתין לכם בקצה.

ואם כבר מדברים על צוקים אז משפט קטנטן של פרדריך ניטשה: "כשאתה מביט אל התהום, התהום מביטה בך".

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

מחשבה 1 על “כשהטמטום חוגג, אתם משלמים והבנקים….מרוויחים”

  1. אפשר לסכם הכל בתרבות ה"מגיע לי ".
    הבן אדם בחוב של 400, רק עניין של זמן שישאר עם חובות בלי בית.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן