להיות שכיר זה לא סחיר

היום ה- 7.5.13 התפרסמו הגזירות אותן מציע שר האוצר יאיר לפיד….. וואי….וואי….וואי….איזו כאפה אנחנו הולכים לקבל. רגע אני מתקן, אילו כאפות (ברבים) אנחנו הולכים לקבל.

זוכרים, שהיו כמה פוסטים, בהם כתבתי, על כך שלהיות שכיר, ושכיר בלבד זה סוג של חוסר אחריות? חוסר אחריות על העתיד, חוסר אחריות לבחור לחיות בעיוורון פיננסי,  חוסר אחריות לגבי הפנסיה. אז ממש כאילו בתזמון ותאום מושלם, נראה כאילו יאיר לפיד במקום לעודד אותנו להיות 'האדם העובד' לפי הגדרתו הוא ממש מתעקש להפוך אותנו למשקיעים.

נשמע תמוהה, שדווקא יאיר לפיד רוצה ומתעקש להפוך אותנו למשקיעים?….אולי….תנו לי להסביר, אולי אצליח לשכנע אתכם.

הנה תקציר קל של כמה מהגזרות שכל השכירים הולכים לקבל 'על הראש' (בשפת העם):

–  העלאת המע"מ מ- 17% ל- 18% (אגב זוכרים שרק לא מזמן הוא עלה מ 16% ל- 17%?).

–  מס הכנסה לשכירים יעלה בעוד 1.5%,לכל מדרגות המס.

–  ההפרשות שלכם לפנסיה ימוסו ב- 35%, ז"א לא רק שבעלי ההון מסתפרים על חשבונכם, אלא גם המדינה רוצה לחגוג עליכם.

ויש עוד כמה שלא נוגעים ישירות אלינו…..

אז למה בחרתי להזכיר את הגזרות הללו? הסיבה היא שכל הגזרות הללו פוגעות לכולנו באופן ישיר בתוך הכיס, במשכורת, ברמת המחיה שלנו, בעלויות החודשיות שלנו, או בקצרה הן נוגעות ישירות להשתכרות שלכם, ז"א פגיעה ישירה במשכורת ולא רק בעתיד בקרוב, אלא גם בעתיד הרחוק כמו הפנסיה.

ז"א שאם עד היום כולנו היינו בחשש שאולי ישארו לנו כמה פרוטות לעת זקנה, אז כבר היום אומרים לנו שיישאר לנו רק 65% מהפרוטות שתכננו להשאיר, כי ההפרשות לפנסיה הולכות להיות ממוסות.

לכן אני שוב חוזר ואומר רבותיי, אם לא תדאגו לעצמכם להכנסות נוספות, אתם תשארו בלי כלום, להיות עני, תהיה משאת נפשכם, להיות עני תהיה הפנטזיה הרטובה שלכם, להיות עני יהיה מותרות, כן עד כדי כך המצב יהיה גרוע.

אז נכון יבואו ויגידו החוכמולוגים: "הי נדלניסט בדרכים, למה אתה לא מזכיר את העובדה שגם על השקעות נדל"ן העלו את מס השבח ל 25%?" התשובה לכך היא פשוטה רבותיי, כי בניגוד לשאר המיסים והגזרות שנכנסות לכם ישירות לתוך הכיסים, מס השבח, נגבה רק מהרווחים. כאשר אתם תשלמו מס שבח/רווחי הון בסך 25% הוא יהיה אך ורק מהרווחים שלכם ולאחר שתגרפו אותם!!! בניגוד למצב בו אתם כיום משלמים מס עוד לפני שהכסף הגיע אליכם.

חישבו על כך……

אל תהיו שכירים….. תחשבו איך אתם יכולים להיות סחירים, איך אתם יכולים לתעל את הכסף אליכם. השתדלו להרוויח קודם ואז לשלם מיסים ולא הפוך כדרכם של השכירים, קודם לשלם מס ואח"כ "להרויח" (המרכאות הכפולות, לא לחינם כאן).

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן