להשקיע כמו טיגריס…

החיים הם כמו ג'ונגל, תמיד אומרים לנו….או שאתה טורף, או שאתה נטרף. באמצע יש רק עצים.  אחת החיות הקסומות והמלכותיות החיות בג'ונגל (טוב לא תמיד, גם בסיביר- אל תהרסו לי את המטאפורה) היא הטיגריס (בארץ משום מה הרוב מתעקשים לומר נמר, שזו חיה אחרת לגמרי), הטיגריס הוא חיה מרשימה, פרוותה הצהובה והרכה נשברת בפסים בגווני שחור, מטרת הפסים הוא כמובן לשבור צורה דבר המאפשר לה להסתוות ביתר יעילות בין הצללים וריצודי השמש על קרקעית הג'ונגל.

הטיגריס הינו חתול גדול, למעשה הגדול במשפחת החתוליים, הזכר יכול להגיע לגודל מרשים של 450 ק"ג, חיה מאסיבית!

לטיגריס יש שיטת ציד מסויימת, הוא נוהג לארוב לטרפו, הטיגריס נוהג להסתוות ליד מקורות מים, או ליד נקודות מעבר חשובות לשאר חיות הג'ונגל אשר מככבות בתפריט העשיר שלו. בניגוד לחתולים אחרים כגון קרובת משפחתו הרחוקה, הצ'יטה, הוא לא נוהג לרדוף אחר טרפו, הוא לא בנוי לכך, הטיגריס אמנם חזק, אבל הוא מאסיבי ולא בנוי לריצות לטווחים קצרים.

הטיגריס ניחן בסבלנות, הוא יודע לשבת ולהמתין, גם אם תעבור לידו חיה ערבה לחיכו הוא לא ימהר לזנק עליה. הטיגריס ימתין לשעת הכושר הנכונה ובעיתוי הנכון הוא יסתער עליה בין השיחים ויטרוף אותה. הטיגריס הוא צייד יעיל ביותר, הוא לא נוהג לרוץ אחרי כל טרף הנקרה בדרכו, אלא הוא ממתין לטרף שרוב סיכוייו לסיים בין שיניו.

עד כאן……קטע הקריינות של נשיונאל גי'וגראפיק ברשומה זו….

משקיע נבון הוא כמו הטיגריס, הוא יראה נכסים רבים (פיננסים ו/או ממשיים) בטרם יחליט לבחור בנכס ספציפי שם ישקיע את כספו, ממש בדומה לאותו הטיגריס הבוחר את טרפו. משקיע נבון הוא משקיע בעל סבלנות. משקיע נבון חשוב שיסגל לעצמו התנהגות קרת רוח אשר מנטרלת עד כמה שאפשר את הרגשות שלו ממושא ההשקעות שלו.

כאן חשוב לסייג: משקיע….כל משקיע הוא גם בנאדם ואנו כבני אדם מונעים ע"י פסיכולוגיה ורגשות, המשקיעים הנבונים והיעילים מצאו דרך לחנך/לאלף את עצמם להיות ממושמעים יותר לרציונאל ולמספרים מאשר לרגשות מסביב לעיסקה. יש מקום לרגשות, הבעיה מתחילה כאשר אנו מייחסים להן חשיבות מרובה יותר במקום בו היא למעשה מיותרת.

כיום אנו מצויים בתקופה מאוד מעניינת מבחינה נדלני"ת, הרבה מדברים על בועה, על פיצוץ הבועה, על הקטסטרופה שתהיה בשוק לאחר שהבועה תתפוצץ ומה לא….כל שנשאר הוא לארוז מזוודה ולהימלט על נפשנו :-). הרוב, כמובן יברחו כמו עדר אנטילופות מבולבלות הרצות לכל הכיוונים ללא תכלית. אבל המשקיעים……המשקיעים הנבונים, הם כבר אמרנו כמו טיגריסים, יושבים וממתינים שהאנטילופות ירוצו הישר לנקודת המתפס במארב של הטיגריס.

כיום זוגות צעירים רבים, אשר מרוב התלהבות ובעיקר מריצה חסרת כיוון עם העדר השועט לרכישת דירות ולקיחת משכנתאות בלתי מרוסנות מצויים בסכנה בעתיד הלא רחוק. זוגות רבים שכאלו אשר נטלו משכנתאות אשר סבילות בהווה ובעתיד הקרוב עקב הריביות הנמוכות, ישאו באותן משכנתאות בלתי נסבלות כאשר סביבת הריבית במדינה תעלה. ואז…רבים מהם יאלצו או להיפטר מדירותיהם כי לא יוכלו לעמוד במשטר התשלומים לבנקים המלווים, או עוד יותר גרוע, חלקם יאלצו לעבור הליך של כינוס נכסים.

זו בדיוק נקודת הזמן בה המשקיעים, בדיוק כמו הטיגריס, יזנקו ממקום מחבואם ו- "יטרפו" את אותם נכסים אשר יפלטו לשוק. הישיבה של המשקיעים 'במארב' אינה ישיבה חסרת מעש, אלא זוהי ישיבה שכל מהותה הוא איסוף ואגירת מזומנים לשעת הכושר. המשקיעים הנבונים דואגים להנזיל את הונם בדיוק לרגעים אלו, ממש לפני שנכסים רבים (אנטילופות) יפלטו לשוק ופשוט ימתינו להיאסף כלאחר כבוד, לעמודת הנכסים של המשקיעים/טיגריסים.

נכון שפתאום בא לכם להוריד סרט על טיגריסים מיוטיוב?

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

3 מחשבות על “להשקיע כמו טיגריס…”

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן