מעשה בצרצר, נמלה….ופנסיה

זוכרים… כשהיינו קטנים אחד המשלים שנהגו לספר לנו היה על הצרצר והנמלה?! אז אני לא באמת  מתכוון לספר לכם את המשל כאן. אבל, כן אסכם בכמה שורות את מוסר ההשכל אותו מבקשים ללמד אותנו במשל זה: המשל בא לדבר בשבח העבודה הקשה וההתמדה (של הנמלה) ובגנות העצלנות והעליזות (של הצרצר) אשר בסופו של דבר מתבטאים בבוא החורף, בו, הנמלה העמלה נהנית מפרי עמלה במהלך הקיץ ונהנית ממאגרי מזון מלאים, בעוד והצרצר, נשאר אביון, דל ורעב בחורף הקר.

אני לא מזכיר לכם את המשל הזה בגלל שתקף אותי הבזק נוסטאלגי, אלא כי אני כהרגלי מנסה להבהיר לכם נקודת השקפה מסויימת שכדאי לנו להשליך על המציאות היומיומית שלנו.

וודאי שמתם לב כי בבלוג אני מרבה לדבר על הפנסיה שלנו, בעצם….לדבר זו לא המילה הנכונה, אני יותר מתריע על הפנסיה שלנו. חשוב לי שתגיעו להבנה כי הפנסיה הזו שאתם בונים עליה כשכירים, לא בטוח שהיא תמתין לכם בגיל הפרישה, לכן אני כהרגלי מנסה להציע לכם חלופה. אתם יודעים מה…….לא חלופה, אני מציע לכם תוכנית ביטוח, תוכנית ביטוח קיומית עבורכם לכשתגיעו לגיל הפרישה.

ובחזרה למשל שלנו…… בואו נשחק קצת עם הנמשלים שלנו, יהיה לי יותר קל להעביר  את הרעיון בפשטות עבורכם.

הנמלה– ממשילה את המשקיע עבורי, המשקיע אינו יודע מנוח. הוא כל הזמן עובד,מחפש עוד השקעות, מחפש דרכים נוספות להזרים ולגלגל את כספו בכדי לייעל אותו. בכדי להגדיל את התשואה שלו. המשקיע לא נותן לכספו לשבת במקום אחד, הוא כל הזמן מחפש אפשרויות אחרות, הזדמנויות בהן הוא יוכל להגדיל את הרווחים על כספו.

הצרצר– ממשיל, את העובד השכיר, השכיר שמעדיף לעבוד כל יום, ומדי חודש בחודשו באופן מסודר מקבל את שכרו. לא חושב יותר מדי אך רגוע מהבטחון….בטחון… השכירים קוראים לזה. השכיר לא צריך להשקיע מחשבה, לא צריך להשקיע פעולה וכמובן שלא צריך לבצע מהלכים אמיצים בחייו, יש לו בוס ומנהל בשביל זה, הם כבר יקבלו החלטות הוא רק יבצע מה שאומרים לו.

החורף– ממשיל את בואו גיל הפרישה. או אז…..אוי…אוי…אוי….יורד חורף קר וכבד על רוב האנשים. תביטו ימינה ותביטו שמאלה, ותראו הרבה צרצרים (שכירים) שהולכים לסבול בחורף (גיל הפרישה).  החורף יגיע כאשר יתברר לאותם צרצרים שכירים, שלקרן הפנסיה אין מספיק בקופת המזומנים שלה, וכך יחתכו להם לאיטם התשלומים החודשיים, ומה יעשו אותם צרצרים, שהיו רגילים לחיות לפי רמה של X הכנסה בחודש וההכנסה הזו תצטמצם לרמה 0.5X בחודש ואף למטה מזה. הם פשוט יבכו כמו הצרצר במשל. הצרצר פשוט יבוא וינסה להתדפק על דלתותיהם של הנמלים העמלות, שלא תמיד ירצו לחלוק את אשר הן עבדו בשבילו בטרם עת, כאשר הצרצרים בחרו לשיר ולרקוד במקום עבודתם כשכירים.

רבותיי….אם לא אמרתי זאת ברור ברשומות הקודמות, אני זועק זאת שוב, אתם תאכלו קש….בגיל הפנסיה, הרבה קש…..אתם יודעים מה….?! קש זה בעצם יהיה מעדן יחסית למה שתאלצו לאכול בגיל הפנסיה.

הדרך היחידה לצאת מהמלכוד הזה, לטעמי היא פשוט לדאוג לתוכנית ביטוח אשר כל מטרתה לדאוג לכם לכשתגיעו לגיל הפרישה. נסו לחפש דרכים להשקעות ולייצר הכנסות פאסיביות, נסו לייצר תזרים מזומנים. בלי זה פשוט תהיו אבודים.

היהפוך צרצר לנמלה ונמר חברבורותיו? בטבע זה בלתי אפשרי! אולם במציאות שלנו זה אפשרי עד מאוד. נסו לגרום לשינוי זה בחייכם. אחרת…….תהיו צרצרים מסכנים בחורף קר ומושלג מאוד.

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן