משקיע בנדל"ן? שב … עצום עיניים… לשאוף… לנשוף…

הרבה אקשן היה בחודשים האחרונים, הרבה יותר אקשן היה בשבוע האחרון עם אישור חוק ההסדרים ובתוכו חוק מיסוי דירה שלישית מבית היוצר של כחלון.

אני מעיין בכתבות, בפוסטים בפייסבוק, בתגובות ובטוקבקים, כחלון בהחלט הצליח לייצר בז רציני סביב הנושא. רבות נכתב על החוק, אלו שיש להם נכסים התנגדו ובצדק, אלו שאין להם נכסים תמכו תוך כדי חיוך זדוני וחיכוכי ידיים, כאילו שהכסף הולך לזרום לכיוונם, שימשיכו לפנטז.

הפוסט הזה פונה למשקיעים מבינכם!!!

חברים, אין צורך להילחץ,שבו תנשמו עמוק ותרגעו, שום דבר לא יוצא טוב מקבלת החלטות בלחץ, מביצוע צעדים פזיזים, מיצירת מהלכים מתוך פאניקה.

זיכרו, אתם משקיעי נדל"ן לא סוחרי יום בבורסה, השקעת נדל"ן נמדדת לאורך שנים ולא בגלל גחמות כאלו ואחרות של שר אוצר כזה או אחר.

בהשקעה בנדל"ן ישנן כמה אמיתות בסיסיות שהופכות את ההשקעות הללו לטובות ואני רוצה להזכיר לכן את אותן אמיתות, שהן שרירות וקיימות למרות החוק של כחלון.

  1. נכסים- לאורך כל ההיסטוריה, מי שצבר נכסים חי טוב יותר, מי שצבר נכסים והוריש אותם לילדיו אשר בתורם למדו את השיטה המשיכו לצבור נכסים, יצרו אמפריות בסופו של דבר.
  2. ממשיות- נכסי נדל"ן הינם נכסים ממשיים, ריאליים בין אם אלו אדמות, דירות, מגרשים, בניינים, עסקים, חנויות ומה שלא תרצו. אחלו נכסים ממשיים, הם לא יכולים יום אחד להתאדות, למקרה מקרה אחד: הפצצה/מלחמה גרעינית- אבל זהו מקרה קיצון ואז כל השקע שלא תהיה אינה רלוונטית.
  3. גלים- יש תנודות במחירים לאורך ההיסטוריה, יש תקופות בהן הנדל"ן עולה ותקופות פחות טובות בהן הנדל"ן קפוא או יורד. אבל…. וזה אבל גדול מאוד, בישראל למרות התנודות הללו מדד הנדל"ן תמיד עולה למעלה בציר הזמן. ראו את התמונה המצורפת, לקוחה מאתר מדלן, ניתוח של מדד הנדל"ן לאורך 50 השנים האחרונות. היו עליות והיו ירידות….אבל המגמה היא תמיד מעלה.
  4. מימון- המשקיעים משתמשים בהון העצמי שלהם להתניע את הרכישה, אבל מה שהופך את הרכישה לכדאית הוא אמצעי מימון חיצוני אשא למעשה נותן לכספם ערך גבוהה יותר וכניסה לעסקאות נוספות.
  5. פאסיביות- המשקיע אקטיבי בשלבים הראשונים של העיסקה: באיתור, ניהול מו"מ, רכישה והשכרה. לאחר מכן בתנהלות נכונה, יש למשקיע תזרים מזומנים שאינו מגיע ישירות מעבודה בניגוד להיות האדם שכיר או עצמאי.
  6. בטוחות וערבויות- הנכסים אותם מחזיק המשקיע הינם משמשים כערבויות ובטוחות בכמה היבטים: ניתן למשכן נכסים למען גיוס כספים לעסקאות נוספות, הכנסה נוספת לפנסיה מהשכירות, הגדלת ההכנסה בפנסיה בנוסף לשכירות ע"י משכנתא הפוכה, מימוש לצורך כניסה לעסקאות גדולות יותר ועוד.
  7. עובדות- ההיסטוריה מראה שתמיד נכסים עלו בערכם, המחזיקים בהם התעשרו וכל השאר פשוט נשארו מאחור. החל מהימים של העמים הקדומים וימים בהם שלט הפיאודליזם ועד לימינו אנו הקפטיליסטים.

יש עוד כמה אמיתות נוספות שניתן לכתוב, אם רק אשב ואמשיך לחשוב עליהם.

מדוע אני כותב כל זאת?

אני כותב כל זאת למען כל אותם משקיעים חדשים, לחוצים, לא מיומנים או כאלו שמושפעים בקלות מהכתוב בעיתונים. חבריי, אתם לא גזלנים, אתם לא שיילוקים, אתם חכמים. אם רק תמשיכו להחזיק בהשקעותיכם אתם תגיעו רחוק ולרגיעה פיננסית בעתידכם.

 

שרי אוצר באים ושרי אוצר הולכים, אבל נכסים כמו יהלומים, נשארים לנצח.

בעוד שנתיים כחלון יוחלף, כי הפתרון לא יתן מענה למחירי הדיור, החוק הנ"ל יתבטל ואתם תודו לי.

עד כה צדקתי בתחזיותי, תנו לי קצת קרדיט, תקשיבו לי, אין לכם מה למכור. אלו מכם שבכל זאת ילחצו וימכרו, יהיו משקיעים כמוני שימתינו ללחוצים כדי לשחוט אותם במחיר ולחזק את נכסינו והשקעותינו. זה לא הזמן שלכם להפוך לכבשים, זה אף פעם לא הזמן!!!

 

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן