עוד נפיחה ריחנית מבית מדרשו של כחלון

הפעם הרשומה תהיה יחסית ארוכה, אבל אני ממליץ לכם באמת לקרוא אותה, שלא תגידו אחרי זה עבדו עלינו.

את דעתי על כחלון כבר שיתפתי עמכם בכמה וכמה הזדמנויות שונות, הפוסט הזה נכתב בעקבות הספק יוזמה, ספק רעיון ספק ספין של אדון כחלון, להטיל אגרה על המשקיעים בדירות למגורים (יפורט מטה בהמשך).

אבל לפני זה רק תזכורות על שק השקרים והצביעות של אדון כחלון:

* מהפכת הסלולר, האמנם שייכת לכחלון?

אז זהו שלא!!!

ההצלחה בתחום הזה בכלל שייכת לשר אטיאס מש"ס (ומי שמכיר אותי יודע שאני רחוק מש"ס אלפי מיילים), בזכות כמה צעדים:

 1. הקטנת תקופת התחייבות  (אז היתה נהוגה 36 חודשים).
 2. ביטול קנסות היציאה במעבר בין תוכניות או מעבר לחברות מתחרות.
 3. הקפאת מחירים בזמן תוכנית (לא ניתן לשנות תמחור).
 4. הכנסת חברות מתחרות ע"י איפשור רכישת דקות אויר בחברות קיימות.

אז כמו שאנו רואים את רוב העבודה בתחום עשה השר אטיאס, כחלון רק גזר עליו את הקופון.

האם כחלון הינו אכן אחד העם ויילחם בטייקונים?

אז זהו שלא!!!

כהרגלו כחלון רק מחרטט אותנו (בעצם אותי לא! אני כבר קלטתי אותו).

כ- 4 חודשים לפני הבחירות האחרונות, כחלון התראיין במהדורה המרכזית בחדשות 2, ואמר שהוא יטפל במונופל הגז, יטפל בטייקונים אקיצר הוא הבטיח שהוא יהיה מושיע העם. הוא נשאל שם בצורה ברורה וישירה כיצד הוא יטפל בזה אם חברו הקרוב קובי מימון הוא מבעלי "תמר", כחלון אמר מבלי להניד עפעף שהוא יטפל במי שצריך לטפל. איך אומרים בגבעת חלפון?!

לא נפט ולא סולר, מקסימום חולר!

אז לאחר שכחלון נבחר והפך לשר האוצר, הוא מנע מעצמו לטפל במתווה הגז עקב חברותו עם קובי מימון שהוא מבעלי מאגר "תמר". ומתווה הגז ממש לא מעניין אותו.

למעשה יוזמות מסוג אלו שעולות לאויר רק מראות לנו איך שר האוצר הנוכחי נתפס במלוא מערומיו עם מכנסיו למטה בהתמודדות עם מחירי הדיור, ובמקום לטפל בשורש הבעיה, הוא מחליט לנקוט בשיטת 'הפרד ומשול'. הוא למעשה מנסה לייצר פילוג של משקיעים כנגד שאר העם, כאילו המשקיעים הם בעלי ההון והסררה והם האחראים לכל הרעות החולות בשוק הדיור, אז רק בכדי לסבר את האוזן בואו נדבר עובדות:

 1. 95% מהמשקיעים, הם משקיעים קטנים ולא מיומנים, אלו משקיעים שהיתה להם קרן השתלמות/ תוכנית חסכון/ תיק מניות והם החליטו להמיר אותם בנכס לאחר המפלה והטלטלה של 2007. אלו משקיעים שרכשו נכסים זולים בפריפריה החברתית כמו: חיפה, נשר, ב"ש, עפולה, דימונה, ירוחם, רמלה וכו'. הם לא רכשו במקומות הביקוש של גוש דן.
 2. בהמשך לעובדה הראשונה, אותן המשפחות והזוגות הצעירים שכחלון מתיימר ללכת לקראתם (כמו שתרנגולת תלך לשוחט מרצונה), לא היו רוצות להתגורר בכלל בשכונות אלו. האם יש משפחות שהיו רוצות להתגורר בשכונה ג' או ד' צפון בב"ש? או לחילופין בשכונת הדר בחיפה או ג'ועריש ברמלה.
 3. המשקיעים מחפשים עסקאות משתלמות לכן לרוב הם יחפשו נכסים זולים, לעיתים הרוסים או במיקומים גרועים. אם כך, זה סותר את ההנחה שהם אלו שמעלים את מחירי הדיור, משקיעים מעולם לא ישלמו מחיר עודף על נכס, הם פשוט ימשיכו לעיסקה הזולה הבאה.
 4. למשקיע זהו חישוב קר, הוא מביט על המספרים ולכן מאוד מחושב ברכישת נכסיו. בעוד והחלטות משפחה/זוג צעיר ישנם הרבה גורמי רגש שמשפיעים על החלטתם לרכוש דירות במחירים מופקעים כמו 3 חדרים ב- 1.8 מיליון ש"ח או 2.1 מיליון ל- 4 חדרים  ברחובות. לצערי מי שהביא לעליית המחירים אלו אותן המשפחות בלחץ הוריהם והלחץ של המעמד הסוציואקונומי בו הם חיים, שם דירה הפכה למוצר צריכה שיש להשויץ בו ולא מקום לגור בו.
 5. משקיעים מאוד מתחשבים בתזרים מזומנים ובהחזרי המשכנתא. בעוד ושמעתי זוגות צעירים רבים מול קבלנים אומרים את המשפט:"אה בשביל התוספות לא נורא נוסיף עוד 100,000 ש"ח למשכנתא", משקיע מעולם לא יחשוב על הכיוון הזה אלא אם זה משתלם לו כלכלית. החלטה שכזו גורמת לרוכשים להעמיס משכנתאות גדולות ולא לעמוד בהחזרים בעתיד.
 6. המשקיע מביא בחשבון את שינויי הריבית בעוד כמה שנים מהיום ויודע שהוא צריך להתחשב בהחזרי המשכנתא. רוב הזוגות הצעירים פשוט נופלים בפח של ההחזרים הנוכים היום עקב רמת ריבית נמוכה ושוכחים שבעוד 5 שנים ההחזר יגדל בעוד 1000 ש"ח.

יש לי עוד הרבה סיבות, אבל הרעיון הובהר, מטרת הפוסט הזה היא לדבר על היוזמה של כחלון,  יוזמה אחת מצד אחד להוריד מיסים ולהיות חביב העם כאילו הוא המשיח ומאידך הורדת מיסים שכזו תייצר חור וגרעון תקציבי, הרי כולנו יודעים שתקציב המדינה הוא כמו שמיכה בחורף, כשקר בראש מושכים למעלה ואז קר ברגליים אז מושכים מטה ושוב קר בראש. לכן יש למלא את הגרעון הזה שיבוא, ואז כחלון בא ואמר שהוא יטיל אגרה על בעלי הדירות באצטלה של מלחמה בשוק הדיור:

 • מי שיש ברשותו מעל ל- 3 דירות יאלץ לשלם את האגרה בגובה 12,000 ש"ח לשנה (משמע 1000 ש"ח לחודש לדירה).
 • מי שיש ברשותו 4 דירות ישלם 22 אלף ש"ח.
 • מי שיש ברשותו 5 דירות ומעלה ישלם 37 אלף ש"ח.

מה בא ואומר נביא השקר?

 • שדין משקיע המחזיק 3 דירות בדימונה בשכירות של 2000 ש"ח לחודש לדירה כדין משקיע המחזיק 3 דירות בגוש דן המושכרות בכ- 7000 ש"ח וצפונה לחודש. כאשר בפועל 3 הדירות של המשקיע בדימונה לא מגיעות לשוי דירה אחת של המקיע בגוש דן.

זאת ועוד….

 • מי שיש ברשותו 3 דירות בדימונה המושכרות ב 2000 ש"ח לדירה לחודש  ישלם 12,000 ש"ח לשנה לכל דירה, בעוד ומי שמחזיק 2 דירות ברמת אביב ג' בת"א ומשכיר כל אחת ב 10,000 ש"ח לא ישלם כלום מלבד ה 10% מס.

ובנוסף…

 • הוא כלל לא נותן את הדעת על שווי הדירות, בעוד ו- 3 דירות בדימונה עולות פחות מדירה אחת בגוש דן, אותן הוא ימסה, אבל את בעל הדירה היחידה או 2 הדירות בשווי 2 מיליון וצפונה בשכירות של 10,000 ש"ח הוא לא ימסה.

לסיכום ולא פחות חשוב….

כחלון מראה את רפיסותו….ונוהג כחלמאי בארץ חלם.

במקום לעשות את הפתרונות הברורים והפשוטים לכולם שכל ילד בגן יכול לדקלם אותו לכחלון:

א. הפשרת קרקעות מאסיבית.

ב. ויתור על אגרות והיטלים מצד המדינה בכדי לעודד קבלנים לבנות מהר ללא גלגול היטלים אלו על הרוכשים.

ג. ביצוע בניה בכל תא קרקע של לפחות 3-4 יזמים שונים כדי לעודד תחרות במחירים.

את כל אלו יכול כחלון לעשות, אבל הוא ממש לא רוצה כי זה לא מעניין אותו, מה שמעניין אותו זה להעשיר את קופת המדינה וליצור דעת קהל נגד המשקיעים. כשההמונים יבינו שזה לא תורם להם במאום ולא מקדם אותם לרכישת דירה, זה כבר יהיה מאוחר מדי.

והמשקיעים…..להם פשוט יהיו עוד דירות…. אז תמשיכו לבחור בנביאי השקר שלכם, נראה לאן תגיעו.

אולי אני תמים אבל אני חושב שסיכוי ליוזמה זו שואף לאפס בגלל הכשלים שיש בתוכה. אבל גם אם היא תצא לפועל או לא, חשוב להבין את דרך החשיבה והפעולה של היושבים בממשלה, טובת העם לא מעניינם, אלא רק הכסא וקופת המדינה. כאשר האינפלציה בפתח ויהיו קיצוצי שכר במגזר הפרטי, היו בטוחים שהם יצביעו בעד העלאת השכר לחכי"ם ולשרים, בעוד ושכרכם נשחק.

 

 

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

2 מחשבות על “עוד נפיחה ריחנית מבית מדרשו של כחלון”

 1. לצערי אתה צודק. מקווה שהחוק הפופוליסטי הזה לא יעבור.
  זה באמת לצחוק על העם בעיניים

 2. כל הכבוד.כתבת יפה. לא מוצאת את שמך.אולי תטפל גם בחוק ההסדרים ומיסוי נכס ללא שימוש. החל כהמלצת טכטנברג לאלץ תושבי חול להשכיר דירתם ופתור בעית ערי רפאים ויצא שהם השקיעו ואפילו לא חיברו את הגז.ערך הנכס עולה. בינתיים מה שחוקק ב2014 מיושם היום ב2016 על 2014 עם התקרה המכסימלית ולא לפי ערכים שונים לפי חלוקת העיר לאזורים. בתל אביב יש 1400 דירות עם קנסות כפל ארנונה במחיר אחיד של 220שח למר לשנה.אני אחת מאזרחי המדינה שאיני עובדת ובעיות בריאות לא עניתי על קריטריוני ביטול הקנס שהוא יותר ממס 1אחוז על דירה 3 למרות שהארנונה שולמה בזמן.זה לא כפל קנס זה פי 5 קנס. בינתיים משלמת אבל זו שערוריה.מחכה לועדת ערר.נוגד את חוקי הקנין.עושק האזרח. אשמח אם תפנו לגפני ומי שמבין שחברי כנסת מחליטים להרע לאזרחים.גזל גזל גזל.אה וחתומים על החוק לפיד כשרר אוצר וסער כשר הפנים

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן