פטור ממע"מ לדירה ראשונה….ההמשך

אוטוטו…..אנו בספטמבר ושום דבר לא זז, לפיד….שמפיד…לא מע"מ ולא נעליים.

הפעם האחרונה שכתבתי את דעתי על הצעת החוק הזו היתה אי שם בשלהי מרץ, כתבתי על כך אז אפילו פעמיים. פעם ראשונה, כתבתי על מה עומד מאחורי הדברים הללו ומה לא רוצים לספר לכם. בפעם השניה רמזתי כי החוק פותח הזדמנות והיא לאו דווקא לרוכשי הדירה הראשונה.

היום כמעט 6 חודשים אחרי…..כן…כן…חצי שנה כמעט עברה לה מבלי שהרגשתם. בואו נראה מה השתנה.

1. לא זז כלום, חוץ מדיבורים (בעצם זה לא שינוי).

2. חטיפת 3 הנערים ופתיחת מבצע 'צוק איתן'.

בואו נתעכב על מספר 2, יש למבצע זה השלכות משמעותיות לגבי כל אותם המחכים והממתינים לפטור ממע"מ לדירה ראשונה.

לצערי כמה ממכרי, החליטו לפני בערך שנה כשרק לפיד זרק את הרעיון הזה לאויר (באנגלית יש לזה מושג: Brain Fart) לעצור את כל מחשבתם בכיוון של השקעה בנדל"ן מניב עם ההון הזעום שיש ברשותם ושעוד ניתן היה לעשות עימו משהו. הם פשוט עצרו הכל והחליטו להמתין "להזדמנות"…..לפנטזיה…לחלום שאדון לפיד הבטיח והזין את כל שאר החולמים והמיואשים.

העלויות המוערכות של מבצע 'צוק איתן' למשק עומדות כיום על 10-12 מיליארד ש"ח. זהו נתון משמעותי מאוד…..מאחר ואלו 10-12 מיליארד ש"ח שחסרים היום בקופת המדינה, כעת גם תוסיפו על זה את הגדלת תקציב הבטחון בעוד מיליארד….והיד עוד נטויה. תראו שלפיד…..אותו אחד ששאל במערכת הבחירות "איפה הכסף" רואה שפתאום אין לו בכלל כסף!!!

וכשאין כסף מה עושים? עושים בעיקר שתי דברים:

1. מבטלים הטבות במיסוי (עאלק…התכוונו לתת אותן), כמו אותה הטבת פטור ממע"מ לדירה ראשונה.

2. מטילים, מיסים נוספים, הרי צריך להשלים מהיכן שהוא.

אני רק רוצה להזכיר לכם שלפי גוגל, ביתו של יאיר לפיד מצוי בשכונת רמת אביב ג', עד לאחרונה הוא עישן סיגרים ונהג לשבת בבראסרי באבן גבירול ולשתות ברנדי עם החבר'ה מהברנז'ה. אז נראה לכם שהוא בכלל מבין וקשוב לבעיות שלכם? מה שרואים משם…..זה לא מה שאתם רואים מכאן. האויר שם שונה… צח יותר.

חברים תתעוררו…….החסכונות המועטים שלכם ממשיכים להישחק….ופטור ממע"מ….אתם לא תראו. הפטור היחידי שתראו ממע"מ זה כשתתפשרו על סופ"ש בסופיה בבולגריה בדיל של הדקה ה- 90, ותקנו איזו ספל או מחזיק מפתחות עם תמונת העיר סופיה בחנות שיש בה TAX REFUND.

תתעוררו…….אתם חיים בחלום (סרט) רע.

אל תגידו שלא אמרתי ושלא הזהרתי.

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן