הזול עולה ביוקר…..

לפני כמה חודשים כאשר הסופר ראשון של קופיקס נפתח, היה באז רציני בשוק. היו כתבות מקיר לקיר, כל תוכנית כלכלית בטלויזיה בערוץ שכיבד את עצמו ערך כתבה על הרשת, עשו תחקירים ובעיקר הרבה פרסומת.

הבאזז העיקרי היה על המחירים "הזולים" שהרשת הציעה ללקוחותיה, אולם, בחלק מהתוכניות הכלכליות שעשו כתבות על הרשת עשו את החשבון עבור הצופים והבינו כי למעשה, המחירים לא "זולים" אלא פשוט האריזות קטנות. לקחו מוצרים, עשו להם עיצוב עטיפה מחדש ושיווקו אותם במחיר הנראה לכאורה זול, אך בהשוואה לפי ק"ג הוא יוצא הרבה יותר יקר. המשווקים ידעו להסביר זאת יפה, כי הלקוח מעדיף לרכוש אריזות קטנות ולצרוך הכל מאשר לרכוש הרבה בזול ולזרוק, כך שבפועל עלות השימוש יוצאת יותר זולה, לכאורה כמובן, הרי אנחנו לא קונים 4 ק"ג עגבניות בכדי לזרוק 2.5 ק"ג מתוכן במציאות.

אני לא באמת רוצה לכתוב על קופיקס  ואני חושב שאבי כץ היזם העומד מאחורי הרשת הוא משקיע שחשוב ללמוד ממנו וראוי ללמוד מהפעולות שלו בהרבה תחומים, אלא השתמשתי בדוגמת קופיקס, כי נראה לעין שמנסים לעשות על הצעירים קומבינה דומה על דירות, רק חשוב לזכור שדירות הן לא חצי ק"ג גזר, ק"ג פלפל ירוק ו- 1 ק"ג עגבניות שקונים בשוק או בסופר קופיקס.

אז למה אני מתכוון ולאן אני מוביל אתכם?

היום באחד מהעיתונים הכלכלים ראיתי כתבה על כך שחברה מסויימת (שלא אזכיר את שמה), מציע דירות של 2 חדרים בשטח של 35 מ"ר בחצי מיליון ש"ח ברחובות, הכתבה כתובה בשפה שיווקית כל כך רהוטה שמשתמע ממנה כאילו זו עיסקת המאה.

אז יבואו כל אותם צעירים ויגידו:"הי נדלניסט בדרכים, מה לך כי תקצוף"?

התשובה פשוטה, כשאתם לא מבינים על מה אתם משלמים, זה נראה לכם זול, היחיד שיצחק כל הדרך אל הבנק הוא הקבלן. בואו נעשה חשבון פשוט.

בחיפוש זריז ביד 2 לדירות חדשות מקבלן מצאתי דירות של 4 חדרים סביב ה 100 מ"ר. במחירים של החל מ 1.4 מיליון ש"ח

אם ניקח את המחיר של 4 חדרים שכעת עומד של 1.4 מיליון ונשווה כעת לאותן דירות שמציעים לזוגות הצעירים בחצי מיליון ש"ח על 35 מ"ר האם זו עדין עיסקת השנה לזוג הצעיר?

אז למי שלא הבין מה זה 35 מ"ר מדובר במשהו בסדר גודל של 8.5 (מי שרוצה לדייק זה 8.4) שולחנות פינג פונג, או במילים אחרות, דירה שהיא בקושי בגודל של ארגז החול בגן של הילדים שיהיו יום אחד לזוג הצעיר. כמובן שאני נותן ליזמים להנות מהספק בהנחה שהם נותנים 35 מ"ר נטו והמציאות מראה שכנראה זה לא העניין (מחשבים בפנים שטחי קירות, שטחים משותפים כגון: לובי, חדרי מדרגות ג'ימבורי ומועדון ילדים בקומת הביניים) וכו'. אז אם יש לנו דירה של 35 מ"ר בעלות של חצי מיליון ש"ח (בהנחה שלא מוצמדים למחיר צמד המילים החל מ…) העלות למ"ר היא 14,286 ש"ח, לעומת זאת המחיר למטר לדירת ה- 4 חדרים המוזכרת לעיל הוא:  14,000 ש"ח למ"ר.

אם נביא בחשבון שהשטחים הם לא השטחים האמיתיים הרי שהמשוואה נוטה עוד יותר כיוון ההוזלה למ"ר לדירת ה- 4 חדרים. מהסיבה הפשוטה היא שהשטחים המשותפים שתופסים משטח הדירה המפורסם הם קטנים יותר באחוזים, ולכן החלק שלהם משמעותי יותר בדירות הקטנות.

על כן אם נשווה בגדלים אבסולוטים אנו נראה כי באקסטראפולציה לדירות של 100 מ"ר הדירה הקטנה יקרה יותר בכ- 28,600 ש"ח.

מה שנקרא עשו לכם קופיקס על הדירות, בהצלחה זוגות צעירים חמודים……

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

3 מחשבות על “הזול עולה ביוקר…..”

 1. אתה יוצא מנקודת הנחה שלמתעניינים בדירת 2 החדרים הזו יש את האפשרות לקנות דירת 4 חדרים ב-1.4 מליון ש"ח. השאלה שלי היא מדוע השקעה כזאת, לא כדאית לאלו שהתקציב שלהם מוגבל?

  • שלום עידו,
   תודה על תגובתך.
   אני לא יוצא משום נקודת הנחה, אלא אני פשוט עושה השוואה בסיסית ומראה שאין כאן מציאה כפי שמציגים זאת המשווקים.
   לאלו שהתקציב שלהם מוגבל אני חושב שעדיף למצוא השקעות אחרות באותו המחיר, עם פוטנציאל השבחה גבוה היותר, כמו דירות של 3 חדרים בפריפריה לדוגמא, שם גם יבצעו פינוי- בינוי (אגב, אני עד לכצה פרוייקטים שכאלו בימים אלו ממש).

   שוב פעם תודה על התגובה.

 2. הי,
  צר לי אך לא אוכל להסכים איתך.
  נכון שהדירות קטנות, אך הן דירות שנועדו ליחידים או זוגות. אולי אפילו. זוג עם ילד אחד.
  ומה שזה אומר, שסוף סוף יהיה ניתן לרכוש דירה במחיר אפשרי.
  שים לב שלא כולם משקיעים נבונים, והרוב קונה דירה למגורים.
  לגבי ההשקעה יכל להיות שאתה צודק, אך שים לב מי ישכיר שם דירות, כל מכון ויצמן, והצעירים שעובדים שם בהייטק, כך שמבחינת השקעה, יכל להיות שזה מעניין.
  אך עבור מי שמעוניין להסתפק בבית קטן, ולהצליח לרכוש אותו, זו אופציה שלא קיימת בארץ, ובייחוד בקרבת איזור של צעירים.
  אני מברך על היוזמה הזו, ומיחל לדירות מעט יותר גדולות, שזוג יוכל להקים משפחה.
  נניח 50 מ"ר.

  אני גר בדירת 2 חדרים 50 מר ליד עבודתי, ועכשיו הגיע הילדה השלישית. עד עכשיו הסתדרנו טוב עם המרחב, אך עתה נחפש משהו גדול יותר.
  אין ספק שיש הבדל גדול בין 35 ל50 אך עדיין, הרעיון יפה ומבורך

  בברכה,
  כפיר

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן