מכה נוספת לפנסיות שלכם…

לחלקכם בטח נמאס מהמנטרה שאני מדקלם כאן ערבות לבקרים בכל הנוגע לענייני הפנסיה. מי מכם שעוקב אחר הבלוג הזה מכיר את השקפתי לגבי הפנסיות, ההשקפה היא פשוטה ופסימית למדי, אבל מאוד ריאלית, היא אומרת: 'לא יהיו לנו פנסיות'!

חלקכם בטח מסכים עמי וחלקכם כנראה מצקצק בלשונו בחוסר אמונה. אז הרשו לי להציע לכם אפשרות מחשבה נוספת לאלו אשר עדין מאמינים שתהיה להם פנסיה. אני אזרום עמכם ואומר, יש מצב שתהיה לכם פנסיה, אבל אני מציע לכם היום לפעול, כאילו לא תהיה לכם פנסיה.

תראו, פנסיה זה מכשיר יפה עם כוונה טובה, אולם, הפנסיות לא הביאו בחשבון את השינויים בתוחלת החיים, הפנסיות הן כלי של העשורים הקודמים בהם המציאות התעסוקתית ותוחלת החיים היו שונים, גם תרבות הצריכה היתה שונה וגם אחוז החולים היה שונה. פעם אנשים היו חולים לעת זקנה ולרוב מתים… היום יש הרבה תרופות מאריכות חיים, אשר מטרתן אחת היא: לשמור אתכם בחיים וחולים, בכדי שתמשיכו לרכוש תרופות מאריכות חיים, המטרה כלכלית נטו.

אני מיע לכם משהו פשוט, תפעלו כיום כאילו אין לכם פנסיה מחר, הרי להזיק זה לא יזיק, מה שבטוח זה שתרוויחו מכך שתייצרו לעצמכם רשת בטחון לעת זקנה.

שאול אמסטרדמסקי, העיתונאי של 'כלכליסט' למד את נבכי הפנסיה שלנו ואת הבעיתיות שבה. אמנם אני מסכים עימו בכל הקשור למה שהוא מציג בנוגע לפנסיות, אני פחות מסכים עימו בדרך לפתרון שהוא מציע: בצורה של התאגדות אזרחית והורדת העמלות ומלחמה בגופי הפנסיה. המחאה החברתית הוכיחה לנו, שאין לנו כעם ממש כח, אנחנו עם עצלן ללא אופציה ממשית ל-'אביב הישראלי'.

בימים האחרונים העלה שאול שתי כתבות מעניינות המראות לנו כי מי שייצא לפנסיה בשנים הקרובות (אמנם זה לא אתם…אבל חכו חכו….מה אתם תחטפו בעוד 20-30 שנים יהיה בעשרות מונים חריף יותר), יספוג ירידה של עד 35% בקצבת הפנסיה שלו.

אתם מבינים את המשמעות? עבדתם, הפרשתם לפנסיה, ציפיתם לקבל סכום מסויים, אבל לא! לא תקבלו אותו, כי באוצר החליטו שיש בעיתיות בפער בין הריבית האפסית בעולם לבין הריבית השרירותית של גופי הפנסיה (4%), אז מי יישא בפער? גופי הפנסיה? הממשלה? אלוהים? לא!!! אתם!!!

לא מאמינים? הנה ממש כתבתו של שאול אמסטרדמסקי מהימים האחרונים-

האוצר מסתיר: הפנסיה לפורשים בשנים הקרובות תקוצץ בעד  35%

אתם בטח זוכרים שאני לא ממש אוהב לתת כאן קישורים לעיתונים או לכתבות כאלו ואחרות אבל אני מאמין שהנושא הזה חשוב מכדי שאני אחרוג ממנהגי, לכן אני גם מצרף את הסרטון של שאול מלפני שנתיים.

 

ורק ליתר בטחון אם פספסתם את השקפתי לעניין, הנה אסופת קישורים:

1. פנ(ט)סיה

2. פנסיה מה התוכנית ב' שלכם?

3. אל תגידו שלא אמרתי לכם…. (נכתב מלפני שנה וחצי לגבי רכישת דירות).

 

המטרה אינה לבעאס אתכם, אלא רק להעיר אתכם.

 

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

מחשבה 1 על “מכה נוספת לפנסיות שלכם…”

  1. מסכימה עם כל מילה!! גם עם הנושא של תוחלת החיים, רפואה מחלות וחברות התרופות!

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן